Som v 38. týždni a mám genitálny herpes

rebeka11111
12. apr 2013

Ahojte Žienky, prosím vás o radu ☹ ☹ som zúfalá! Mávam uz tretí rok genitalny herpes 5-6krat do roka. Teraz som tehotna presne v 38tt a celé tehotenstvo nic až teraz sa mi vyhodil veľmi nepríjemný herpes genitalis... Mam hrozne bolesti nemôžem v noci spať a včera na sone mi povedali že babatko uz chudne na brusku ma 3kg a uz mam dozretú placentu ktorá mu uz nedáva výživu . Rodiť idem cisarskym kedže v žiadnom prípade nechcem ohroziť svoje dieťa ! ☹ prosím Vás o radu čo robiť za kým ísť s problémom kedže môj gynekolog " odborník " ani nevie co je to genitalny herpes kedže mi dal aj masť na bradavice ! 😨 A nie na herpes ! Môžem pri silných bolestiach ohroziť Babatko kedže mam stále stiahnute brucho koli neustalym bolestiam? Prosím ak ma niektorá aspoň podobnú skúsenosť prosím poraďte som zúfalá a uz nevladzem ďalej ☹

mamahanky
12. apr 2013

utekaj do nemocnice a oklam ich ze mas kontrakcie a oni ta hospitalizuju....drzim palce

rebeka11111
autor
12. apr 2013

@mamahanky ďakujem za radu ale ja neviem klamať a pretvarovanie mi uz vôbec nejde .

sissy27
12. apr 2013

@mamahanky to je čo za stupídny nápad oklamať lekárov, aby ju hospitalizovali? lebo všetci sú úplne na hlavu padnutí? ju napoja na monitor a veľmi rýchlo zbadajú, že žiadne kontrakcie nemá 😝

@rebeka11111 obráť sa s genitálnym herpesom na iného dr. , aj keď nedá mi sa spýtať, na základe čoho si si vybrala tohoto "odborníka" ako lekára, čo ťa má odrodiť?

limetka713
12. apr 2013

@rebeka11111 vymeň lekára..okamžite !! musíš mať predsa nej. známe alebo kamarátky,, kt. sú spokojné so svojim doktorom..zisti a zavolaj mu ešte dnes..za nej. poplatok ťa aj prednostne vyšetrí..ja neviem, keby som mala takého nah.vno doktora tak isto u neho nie som ked ostanem tehotná..neriskuj..aj keby si u neho mala byť týždeň aj s cestou kým budeš rodiť, stojí to za to !!

juliakocka
12. apr 2013

@rebeka11111 presne suhlas, utekaj do nemocnice hned.!!!!! aby sa babatkau nic nestalo, tu je kazda minuta draha...

saranata
12. apr 2013

predpokladam ze v 38 - 39 tt uz chodíš na kontroly do porodnice tak treba to riešit tam a ak je lekar o ktorom hovoríš v nemocnici kam chodíš tak určite chod k inemu
s touto diagnozou ta aj tak nenechaju rodit prirodzene, takze by ta ma vidiet nejaký porodník čo najskor

rozhodne by som nevysedavala za PC a isla do nemocnice

juliakocka
12. apr 2013

@sissy27 ale ved ona ma bolesti, takze klamat nebude, a nie je to sranda......uz nejedno babatko zomrelo a stacilo len sa poponahlat,

linda20111
12. apr 2013

@rebeka11111 Od svojho gynekologa mozes kedykolvek odijst a zacat chodit k inemu. Hoci aj v tehotenstve. Myslim ze zdravie a zivot toho babatka stoji za to. Hoci budes dochadzat dalej do ineho mesta, ja chodim 5Okm ku gynekologovi lebo snim som spokojna. Prestup sa robi tak, ze najprv si vyberies noveho, bud mu zavolas alebo tam priamo zajdes, vysvetlis aka je vec, ze chces zmenit lebo niesi spokojna a zoberie ta. bud ti povie ze mas si vyziadat kartu od byvaleho gyn, alebo ho on poziada o vydanie tvojej karty. moze sa stat aj to ze tvoj stary gyn nebude chciet kartu vydat (to sa stalo mne ked som prestupila k inej lekarke co mala ambulanciu hned vedla) v tom pripade tvoj novy lekar ti zalozi novu kartu. ale myslim si ze ked si tehotna tak tam mas vsetky zaznamy nielen tie co v tehotenskom preukaze tak urcite tvoju kartu bud da tebe alebo posle novemu.

sissy27
12. apr 2013

@juliakocka jedna vec je bolesti a problémy, ktoré má - to samozrejme je na lekára, možno sa aj rozhodnú pre okamžitý cisársky, ale klamať, že mám kontrakcie? veď veľmi rýchlo zistia, aká je pravda, a keď to nebudú kontrakcie, tak ju pošlú domov a tým to hasne ... treba povedať pravdu, čo jej je, ako sa cíti, z čoho má bolesti, ale preboha nie si vymýšľať...

lucia2905
12. apr 2013

Herpes v tehotenstve je veľmi nebezpečný pre dieťa, ihneď vyhľadať lekára. V skorších t.t môže spôsobiť vážne vývinové vady u dieťaťa, ty si síce už vo vyššom štádiu, ale aj tak určite do nemocnice a nehľadať odpovede na takúto otázku na diskusných fórach.

anjelicek26
12. apr 2013

@rebeka11111 - klamat o nejakych kontrakciach je skutocne hlupost. Ale ak mas bolesti, vylucujes stresove hormony a dieta to vnima a nerobi mu to dobre, hlavne ak je to dlhsie. Zbal si tasku, zober sa do porodnice, popis situaciu, nechaju si ta tam, alebo ti aspon lekar predpise poriadne lieky. Vyvolat porod pri nepreliecenom herpese vaginalne - nie dobry napad. Preliecit a az potom rodit. Nie pri aktivnej infekcii. Rozumiem, ze nechces cisarsky, ale ani nehces nakazit babo v porodnych cestach.

juliakocka
12. apr 2013

@sissy27 ale si si vsimla, ze ja som jej neradila klamat o kontrakciach vsak? ja som za pravdu

sissy27
12. apr 2013

@juliakocka ale ty si si všimla, že môj prvý príspevok bol reakciou na niekoho iného,kto jej radil, že má predstierať kontrakcie, aby ju hospitalizovali, že? 😉

megika1
12. apr 2013

celkovo herpes je veľmi nebezpečný !!!! je to vírus,ktorý musí byť riešený antibiotikami,takže nemocnica,kedže doktor ☹ zlýhal,aj odchod od neho odporúčam....držím palce,neodkladať!!!

katka1981
12. apr 2013

@rebeka11111, babatko by si ohrozit nemala, ale musis mat sekciu. Po porode si daj vysetrit imunitu. Velmi ti drzim palce.

lily14
12. apr 2013

@rebeka11111 teba boli brusko,ci je ta bolest spojena s herpesom???to ze baby chudne je spolocne s herpesom?tak ti povedal lekar??Ja tiez mavam genit.herpes uz par rokov a aj teraz pocas tehot.som ho uz 2krat mala...doktor povedal ze ohrozit baby by to nemalo kedze mame protilatky,iba keby sme ho mali prvy krat v zivote pocas tehotenstva a rodit jedine cisarskym....hlavne nestresuj,aj ked je to tazke a sup do nemocnice...vela stastia

lily14
12. apr 2013

@megika1 nemas pravdu,nie antibiotika ale antivirotika!!!!!!!!!

zivika
12. apr 2013

@rebeka11111 prepac, ale cely tvoj prispevok je dost chaoticky a mam pocit, ze miesas dokopy rozne problemy, ktore spolu nesuvisa...
1. pises, ze herpes mavas uz tri roky, takze by si mala vediet, ze pokial nedostanes v tehotenstve prvotnu infekciu, dietatko nie je v ohrozeni...tiez by si uz mala vediet, co ti na herpes zabera, ved ked ho mavas 5-6krat do roka, asi si ho vzdy nejako liecis, takze by si vlastne ani doktora nemala potrebovat...a bolesti a stvrdnutie brucha 100%ne nesuvisa s herpesom, z toho bolia ine miesta...
2. vcera si bola na sone v porodnici? asi ano, kedze v 38tt chodia vsetky zeny uz do porodnice...tak nechapem, tam sa ti k tomuto nikto nevyjadril? v case vysevu je sekcia samozrejmostou, ale ak ti povedali, ze dietatko uz placentou nie je vyzivovane, to ta nechali ist len tak domov??? 😨 ved ti predsa museli povedat, co s tebou maju v plane robit...
3. ak mas silne bolesti, tak necakaj a chod do porodnice, skontroluju ta a ak bude potrebne, tak aj hospitalizuju...

aristka
12. apr 2013

stotožňujem sa zo zivikou a ešte pridám ,vymeň gynekológa

adkasmolka
12. apr 2013

a preco si nesla este do nemocnice stym?? Si v 38tt to uz musis chodit na kontroly do nemocnice. To si tam nic nevsimli?! Neverim!

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hexena
12. apr 2013

nie som gynekologicka, ale herpes-neherpes, ked je placenta dozreta moze 1. prasknut a po 2. ked uz nedava ziadnu vyzivu dietatu a dieta chudne tak by malo ist okamzite von
a inak planovane cisarske sa robia 2 tyzdne pred terminom...(teda som pochopila, ze uz mas schvaleny cisarsky)
a ak nemas este schvaleny PLANOVANY cisarsky je nacase s tym daco robit, moze to trvat aj 2 tyzdne, pretoze to musia v nemocnici schvalit viaceri, cele konzilium, prednosta...to nie je len tak, ze clovek si povie, ze chce cisarsky

mounty
16. apr 2013

Rebeka, mam rovnaky problem, pri predoslom tehu to riesili sekciou, vsetko OK, teraz sa pokusime prirodzene za predpokladu ze herpes nebude aktivny...........a len tak pre info ostatnym mudrym mamimcam> Herpes Genitalis je oznacovany aj ako HSV2, je to virus, takze sa dvaju antivirotika a nie antibiotika..........je to ta ista skupina ako oralny herpes HSV1 aj ako bradavice.........ked nie je aktivny, nijak neohrozuje dieta ani pocas porodu, ale ak je pritomny na slizniciach genitalu, tak je riziko 60% umrtias dietata po nakazeni, inak slepota hluchota, tazke postihnutia.........VDZY sa odporuca sekcia, Ak doktor nie je znaly alebo ochotny, ihned treba ineho alebo ist na drzovku za primarom alebo aj do inej nemocnice ako som to spravila ja ked ma ista mudra \dr na Antolskej chcela rodit za kazdu cenu prirodzene a ze dieta sa prelieci po porode..........no, myslim ze smrt sa preliecit neda.........tak som sla do Ruzinova par dni pred terminom a hned ma rezali...........bez diskusii.
Drz sa, ved mozno to uz mas aj za sebou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre