Som v 7. týždni a popri vačku je nejaký objekt

bibsy
9. okt 2013

ja neviem na koho sa obrátiť lebo v mojom okolí nik nevie že som v 7tt, pri vcerajsom ultrazvuku mu doktorka povedala, že babo je oki a bije mu pekne srdiecko, ale v tom vačku (neviem ako to nazvať) spolu s bábom sa nachádza nejaky objekt 8xväčší ako bábo ktorý tam vraj nemá byť...sama doktorka povedala, že sama nevie čo to je vraj nejaky polyp ci co a ze pockame ako sa priroda rozhodne sama....mam ist o týžden opät na ultrazvuk a tam sa uvidi ci ten neznámy objetk rastie alebo zmizol,....ak bude tam alebo rast, babo vraj bude musiet ist von....ja uz neviem ako dalej...chodim do prace a snazim sa tam nerozplakat kazdých 5 min. aby sa mi nik nepýtal čo mi je....necakam ze tu bude niekto reagovat, len som to musela nejako dostať zo seba von lebo by som sa asi zblaznila, ...totiz okrem mna a manzela toto nik nevie

miculienka
9. okt 2013

držím palce a veľa síl , ešte môže byť , že to bol aj nejaký tieň alebo niečo čo narušilo snímanie , treba dúfať , držkaj sa

aduliak
9. okt 2013

@bibsy po prve, gratulujem k tehu, mimi teraz potrebuje co najviac kludu! akoze nevie, co je to za objekt? neviem si predstavit, ako by sa nieco dostalo do gestacneho vacku...poznam pripady, kedy su cysty, polypy, hematomy, ale v maternici, mimo vaku.....nesla si k inemu dr? ja by som si vybavila sukromne niekoho ineho...pripadne zbehni do nemocnice na pohotovost, ze mas problemy, nech ta pozru ...drzim palce!

lilysk
9. okt 2013

@bibsy Chapem tvoju obavu ,ale musis sa nejako skusit upokojit ,lebo taky stres velmi zle posobi na tehotenstvo aj celkovo na organizmus ...skus sa naladit pozitivne a opakovat si ,ze vsetko bude v poriadku ! popros anjelov nech ti pomozu 🙂

bibsy
autor
9. okt 2013

@lilysk ja sa uz pripravujem na najhorsie, neviem tesila som sa velmi....tak v tichosti a vcera prisla taka rana...ze musime pockat, neviem sa akosi naladit pozitivne, manzelovi včera zvlhli oci (a to je chlap), ked som mu povedala ze som videla bit srdiecko, a ze neviem ako dlho bude moct....

bibsy
autor
9. okt 2013

@miculienka nebol to tien ako tmava skrvrna bolo to biele, doktorka si zavolala kolegynu na poradu a ta povedala ze to moze byt hematom ci co...ja tym pojmom nerozumiem, a vraj to nie je cievnate ten objekt comu tiez nerozumiem co to znamena cievnate,.....najhorsie ze mame termin porodu na narodiny mojej mamky a ma to byt jej prve vnuca....proste caka ma týzden strachu

janka258
9. okt 2013

@bibsy držím palce,snaž sa byť čo najviac v kľude,určite bude všetko ok,mysli pozitívne, držkaj sa

bibsy
autor
9. okt 2013

@aduliak je to vo vaku dnu vedla baba, nie je to mimo vaku.....cize je to velmi zle ked je to dnu?....doktorku mam fajn...vravela ze asi nejaky polyp a jej kolegyna ze hematom, ale neviem preco mi rovno nepovedali ze je to zle.....mala som z nich pocit ze nechceli na tuto moju otazku odpovedat...vraj to tam o týžden ani nemusi byť že obraz sono sa meni....ale vraj ked nekrvacam to je dobre...aj sa cudovali ze nekrvacam

amelie123
9. okt 2013

@bibsy ak to bude hematom, hlavu hore.najdi si tu temu. je tu vela zien co donosili babo a hematom sa vstrebal. aj ja medzi ne patrim. v 10 tt som mala dokonca dva. dr mi nariadil klud na lozku a lieky. hematomy sa vstrebali oba. drzim velmi velmi silno palce. nemysli na zle, ja som sa tiez strasne snazila ten tyzden liecenia bol tazky. ale myslela som na bäbetko, na to ako rastie a bije mu srdiecko a na to ako sa narodi. Nepripustala som si inu moznost. Zakazala som si mysliet negativne. drz sa. ja verim, ze o tyzden to bude prec, alebo ze to nebude nic vazne a ze to vsetko dobre dopadne🙂

bibsy
autor
9. okt 2013

@amelie123 a ak je to polyp?...a preco vlastne vznikaju tam tie hematomy? neskodi to nejako babätku?

bibsy
autor
9. okt 2013

@amelie123 bojim sa tesit akymkolvek sposobom, aj tym najmensim....lebo tesila som sa vcera a odchadzala som v soku

melesmeles
9. okt 2013

@bibsy veli ti drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. uplne sa viem vcitit do tvojej koze. mna doktorka tiez vystrasila pri ultrazvuku, sice sa jednalo o nieco ine...nakoniec vsetko dobre dopadlo. tak mysli pozitivne, drzim plce!!! 😵

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelie123
9. okt 2013

@bibsy o polypocho zial neviem nic:( a netusim ani preco a ako vznikaju hematomy. babu to neskodi si myslim, ale moze sa to zväcsovat a prasknut - neviem ci dobre pisem, takto nejako mi to vysvetlila doktorka vtedy. neboj sa, podla mna ak nekrvacas to nemusi byt nic zle. ale na tvojom mieste by som asi zbehla na pohotovost. povedala by som ze ma pobolieva podbrusko, nic by som nehovorila o tom objekte. oni ta prezru a mozno tam uz nic nebude a ty budes kludnejsia. a mozno to tam uvidia a budu hned vediet co to je. zajdi tam, ja by som sla. drz sa. bude dobre, mysli na male🙂

trish31
9. okt 2013

@bibsy nenazvala to nahodou septum alebo prepazka?Lebo ja som mala ten isty problem...Tiez sa doky netvaril velmi nadsene,lebo maly si tam mohol zamotat nozicku,ruku alebo krk a vieme,co by to znamenalo.Prve hodiny som bola z toho hotova,a to uz sme boli okolo 20.tt,ja som ho citila kopkat uz.Ale potom som si povedala,ze maly je silak a pekne to zatlaci k okraju aby mu to nezavadzalo.A tak aj bolo.Na dalsej poradni to bolo naozaj zatlacene do strany tak,ze to malemu nezavadzia

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelie123
9. okt 2013

@bibsy aj pre mňa to bolo ťažke ale ja som sa nejako nastavila na to, ze to bude dobre. proste som sa akoby blokla a zakazala si mysliet na to ze to moze dopadnut aj zle. lezala som, brala tabletky, pozerala telku a myslela pozitivne. zazila som to viem o com pisem, bolo to tazke, ale fakt som sa snazila. a manzel mi vtedy velmi pomohol. tiez do mna vkuse hustil ze to bude dobre.

trish31
9. okt 2013

@bibsy a este jedna vec,skus sa objednat na prehliadku k inemu gynekologovi nech sa na to pozrie aj on.Ja som spokojna s mojim lekarom ale viac hlav viac rozumu,takze ja som vtedy bola na konzultacii este u jedneho lekara a ten mi sam povedal,ze castokrat aj UTZ nie je celkom spolahlivy,staci,ze je troska inak natocene babatko,placenta,je tam nejaky tien co nic nemusi znamenat a lekar to vyhodnoti ako uplne nieco ine.Hlavne sa neboj,mysli pozitivne.

bibsy
autor
9. okt 2013

@suzzi_ dakujem velmi, posnazim sa naladit pozitivne, ale akosi sa bojim uz aj pozitivne mysliet a tesit sa z toho ze som vlastne v 7tt ,....kolko zien by chcelo byt na mojom mieste samozrejme bez toho objektu vo vacku....pýtala som sa doktorky ci je uz po radosti a povedala mi ze sa mam tesit tak normalne ,ebo do 12tt rozhoduje o vsetko priroda,...snad to do buduceho týždna zmizne, a ked nie bude to najhorsia cast v mojom zivote....:(

bibsy
autor
9. okt 2013

@amelie123 no mam pocit ze manzel tomu veri viac ako ja....uz sa aj vyhrazal ze to male s bijucim srdieckom asi zacne vychovavat uz teraz kedže tam ma neporiadok, že bude bordelar po mamke :/ (i ked bordelar nie som).....ja som si po tých slovách jeho tak akurat poplakala....manzel sa snazi mysliet pozitivne asi aj za mna.....posnazim sa mysliet pozitivne....posnazim

michellka85
9. okt 2013

@bibsy je to tazko sa teraz naladit pozitivne, ked si v strachu a strese, ale baby dobre radia 😉 neviem aku mas pracu, ale mozno by si sa vedela trosku uliat, ci 😝 crevna viroza, teplota.. ak by ti to pomohlo zostat doma.. ale myslim, ze v robote predsa len clovek pride na ine myslienky, rychlejsie zbehne aj ten tyzden 🙂 ak nebudu o tyzden vediet viac, tak si urob vylet do presova, v gynstare robi dr, vaskova, je skvela odbornicka na ultrazvuk, mozno by to ozrejmila (najdes cislo na nete, treba sa asi objendnat) drzim prsty! 😵

amelie123
9. okt 2013

@bibsy zájdi na tu pohotovost alebo k inemu lekarovi ako radi trish31. budes pokojnesia.

mijunik
9. okt 2013

@bibsy veľmi, veľmi na Teba myslím a verím, že je všetko v poriadku. Naozaj sa snaž byť čo najviac v pohode, aj keď viem, že je to veľmi ťažké. Veď aj mňa si rozplakala. Vieš, príroda si veci sama zariadi tak ako je to najlepšie a aj keď je to náročné, mysli na to, že "ako sa ktorá vec točí, tak sa točí dobre". Musíš ale veriť, že pri najbližšej kontrole lekárka zistí, že všetko je tak ako má byť. A naozaj, hoci nie som odborníčka, myslím si, tak ako napísala aduliak, že by si mala vyhľadať aj iného lekára, nech Ťa pozrie ešte raz. A ktorý je dúfam, lepší psychológ ako Tvoja doktorka. Nepáči sa mi, že Ťa takto vystrašila a teraz Ťa chce nechať týždeň čakať a prežívať obrovské obavy. Skús robiť veci, ktoré Ti môžu pomôcť upokojiť sa, neviem, či si veriaca, ale zájdi do kostola, niekedy mimo omše, len Ty sama. Môžeš sa tam aj vyplakať, určite Ti to pomôže. A tak ako napísala lilysk, popros anjelov, nech ochraňujú Tvoje bábenko. A určite, prosím, napíš, ako sa máte a ako sa držíte. Posielam Ti veľa, veľa pozitívnej energie.

bibsy
autor
9. okt 2013

@trish31 nie nic take nepadlo, opakovali sa pojmy polyp alebo hematom, ze sa uvidi o týžden, ale ze na 100% by to tam nemalo byť

jolly84
9. okt 2013

@bibsy gratulujem, uvidis, ze priroda sa toho co tam nema co robit zbavi. drzim moc palceky a ty hlavne mysli pozitivne 🙂

dai
9. okt 2013

@bibsy toto sa stava pomerne casto - moja svagrina mala cele tehotenstvo poriadny hematon - cele ho prelezala, ale odrodila normalne v termine... mne hematon odisiel sam v 12tt ( lekarka ma poplasila ze potrat - strasne som krvacala pritom, ale potom utz ukazalo ze babo to vyhralo😉 )
tvoj strach je asi prirodzeny ale nic nevyriesi... skus sa radsej drzat v pokoji, nemas moc sancu ovplyvnit ako sa to vyvinie

bibsy
autor
9. okt 2013

dakujem vam velmi pekne, ani som necakala ze na moju negativnu spravu bude niekto reagovat, posnazim sa zamestnat myslienky niecim inym pozitivnym....dakujem za povzbudive slova snad to detske sampanske uz na týžden otvoríme.....ale je to citovy masaker...po tomto týždni ktorý prežijem zostarnem snad o par rokov....a to som si myslela ze strach zo statnic je ten najväčší ktorý som doteraz zazila...radsej 10 statnic ako toto........

rosegirl2013
9. okt 2013

ja som mala aj hematóm, ale ten bol mimo vačku a pekne sa vstrebal, ale raz som mala aj vo vačku "niečo" čo tam nebolo dovtedy a tiež to bolo veľké, môj dr. si zavolal ďalších dvoch dr aby sa na to pozreli, lebo tiež nevedel čo to je, a jeden tvrdil, že sa mi odlupuje vačok a druhý, že je to syndróm miznúceho dvojčaťa, nech to bolo akokoľvek o tri dni tam už ten útvar nebol, našťastie. viem, že Ti je ťažko a neupokojíš sa kým Ti nepovedia, že je to v poriadku, posielam veľa síl 🙂

bibsy
autor
9. okt 2013

dakujem vam velmi pekne, ani som necakala ze na moju negativnu spravu bude niekto reagovat, posnazim sa zamestnat myslienky niecim inym pozitivnym....dakujem za povzbudive slova snad to detske sampanske uz na týžden otvoríme.....ale je to citovy masaker...po tomto týždni ktorý prežijem zostarnem snad o par rokov....a to som si myslela ze strach zo statnic je ten najväčší ktorý som doteraz zazila...radsej 10 statnic ako toto........

bibsy
autor
9. okt 2013

A POPROSIM ADMINA, ABY TO ,,POPRI´´ VACKU ZMENIL NA ,,VO VACKU´´.....KED UZ MENITE NAZOV TEMY TAK ASPON SPRAVNE INAK TO NECHAJTE TAK!!!! DAKUJEM!!!!!!!

bibsy
autor
9. okt 2013

@rosegirl2013 okej cize je sanca ze sa to vstrebe,....snad to bude tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre