Som v 9. týždni a mám nevoľnosti. Mám ostať v robote alebo doma?

11. mar 2021

Prosím vás ja už neviem čo ďalej.. Mám živnosť, robím sama na seba, svoju robotu mám rada som tu každý jeden deň. Ale.. Som v 9tt a moje nevoľnosti sú neskutočné. Najskôr som to vedela prežiť, nevoľnosť ráno, potom večer, v robote sa to dalo prežiť aj keď mi tu všetko smrdelo a nonstop napínalo. Ale dobre.. Lenže vždy som si povedal že to bude zajtra a zajtra a zajtra lepšie, že to len dnes je takto.. No je to stále horšie. Lízatká proti nevoľnosti nepomohli, tabletky tiež nie, mám ešte predpisaný liek Torecan.. Lekár ma už chce hodiť do nemocnice čo stále zvraciam. Dnes ráno som sa na ranajkovala, bolo mi fajn, akonáhle som si obliekla veci do roboty, zacitila som pach môjho obchodu a utekala zvracať. Zvyšok raňajok som dala von v práci lebo akonáhle otvorím dvere zvraciam. Doma mi je ako tak dobre, viem si ľahnúť, pospať, oddýchnuť.. V robote to už nedávam. Som tu pre radu, ak ste boli niektorá v podobnej situácii čo mám robiť.. Zavrieť obchod, oddýchnuť si, myslieť na bábätko ale nemať peniažky pretože iný príjem nemám 😭 alebo to takto ďalej nejako trpieť zaťať zuby, premôcť sa, no zvracať v robote 2-3x.. Tehotná som 1x neviem či sa môže bábätku niečo stať keď sa premáham, trpím a v podstate po každom zvracaní tu plačem lebo ma to mrzí.. Ako ste zvládali takéto alebo podobné situácie vy? Som len citlivka a skrátka toto musím prežiť? Nemám sa koho opýtať, doktorovi keď zavolám povie ostaňte doma alebo ma už rovno pošle do nemocnice.. Mama hovorí že len pretrpieť tehotenstvo nie je choroba.. Ja naozaj neviem. Čo by ste robili vy? Ďakujem

sense
11. mar 2021

Ak ti je tak zle ze nevládzes fungovať tak ist k lekárovi na par dni zavrieť, byť pn... Ak si platíš odvody mala by si mat nárok na pn... A keď bude lepšie sa vrátiš...

autor
11. mar 2021

@sense neplatím, až po prvom roku podnikania.. Takže žiaden príjem by som nemala. Doktor ma chcel dať do nemocnice už pred týždňom..

ivver
11. mar 2021

určite by som šla na PN, aspoň do toho 12 tt, nemáte priateľa, muža že by to tých pár týždnov potiahol on ? 🙂 poprípade nájsť nejakého brigádnika..myslím že sa ich teraz nájde habadej.. ked takto grciavate rozhodne by som sa pošetrila doma..

sense
11. mar 2021

Tak to sa už musíš ty rozhodnúť.... Ci príjem alebo zdravie... Nepotiahne Partner zatiaľ pár tyzdnov

1angelika
11. mar 2021

mama ak to nezažila tak to nevie pochopiť, každá žena to znáša inak. Ja som na tom bola tak ako ty..snažila som sa vydržať no aj tak prišiel pobyt v nemocnici a infúzie, 6 týždňov som bola na PN . potom som sa vrátila do práce, zle mi bolo nadalej, až do 8 mesiaca ale už ako tak som dokázala fungovať aj čo to zjesť..keď bolo najhoršie tak som nevládala už ani stáť na nohách čo som všetko vyvrátila aj čistú vodu...držím palce, peniaze boli aj budú, na pár týždňov vypadnúť ťa snáď nezruinuje..

autor
11. mar 2021

@ivver mám priateľa, lenže som to všetko chcela zvládnuť sama.. 😞 Ale to asi nepôjde. Ďakujem

werony_n
11. mar 2021

Skús aspoň brať nejaké vitamíny, aby bábätko malo nejaké živiny a rástlo, naberalo na sile, ja som brala Femibion 1 , odporúčala mi ho gynekologička. Tiež som mala tento problém, bola som doma 3 mesiace, slabá a vyšťavená, samozrejme, že to musel potiahnuť manžel. Radšej ostať tých pár dní doma ako skončiť niekde v nemocnici na infúzkach. Držím palce, nech ti je čo najskôr lepšie 🙂

autor
11. mar 2021

@1angelika presne toto aj ja. Mne voda ani nechutí to je najhoršie. Čistá voda, ochutená bez bubliniek, s bublinkami, cola, čaj to je jedno.. Vyzvraciam..
Ako som si povedala že budem fit mamina, pracovať, cvičiť..predtým som vždy 2x do týždňa piekla, varila, šila na stroji, upratovala každý deň, do jedenástej sa hýbala.. Teraz? Ledva riad umyjem 😭 musím si na toto zvyknúť, a oddýchnuť. Ďakujem.

autor
11. mar 2021

@werony_n beriem Femibion taktiež. Vždy úplne pred spaním keď som si istá že už nepôjdem zvracať. Chcela som byť hrdinka, a zvládnuť to všetko.. Ale ako čítam asi ozaj je najlepšie na chvíľu vypnúť. Ďakujem ❤️

lulu0123
11. mar 2021

Ak je to zle ako pises daj si volno.Ved si v 9.tt.Po 12 sa to zvykne zlepsit.Potom mozes kludne pracovat az do porodu😀

tramtada31
11. mar 2021

Mne byvalo zle z Femibionu, výsad ho.

lasina
11. mar 2021

@lulu0123 moja mama zvracala celých 9 mesiacov 🤦schudla pri mne 9 kíl...ešte aj na sále zvracala

miirka123
11. mar 2021

Rob to čo ti hovorí tvoje telo. A rob tak ako cítiš, doma upraces aj potom, obchod počká a partner nech pomôže kedy inokedy keď nie teraz. Ja doma len oddychujem, ležím, maximálne umyjem riad. Ono sa to o pár týždňov zasa vráti do normálu určite. Tieto prvé mesiace sú najrizikovejšie preto radšej oddychuj keď ti je tak velmi zle, a už iba dva tri týždne a bude ti lepšie aj tak bude určite veľkonočný lockdown. Mne ai zďaleka tak zle nie je ale robím tak ako cítim nepremaham sa a to som dosť aktívna že keď prídem z práce večer si robím ďalšiu prácu a ešte varím peciem upratujem stále sa hýbem okolo domu no teraz to tak necítim viem že potrebujem oddychovať a relaxovať. Nič neutečie ani práca a ani bordel 🙂

gabika128
11. mar 2021

Torecan čipky užívaš? Uľaví sa ti.

lulu0123
11. mar 2021

@lasina Ale budme pozitivni🙂Prejde to.

autor
11. mar 2021

@gabika128 torecan čipky už nevyrabaju. Zháňala som.. Mám len tabletky. Ale keď zvraciam tak to je o ničom..

1angelika
11. mar 2021

začni si zvykať, pri rodičovstve si človek kadečo plánuje, predstavuje a realita je väčšinou iná 🙂

ja som sa tak zle cítila počas toho tehu, že som sa doslova tešila na pôrod, bolo to svetielko na konci tunela, že mi bude konečne dobre...a pôrod bol v pohode, možno keby mi nebolo zle by som sa bála pôrodu..drž sa.

autor
11. mar 2021

@miirka123 asi máš pravdu.. Treba počúvať svoje telo. Som touto robotou ako zaslepená, nehľadím na seba, na to čo chce telo.. Musím sa nad sebou zamyslieť 😞 ďakujem. No ja som zo seba sklamaná a mám výčitky že ani riad neviem umyť a odkladám to na neskôr.. Tiež predtým varila, piekla aby sme vždy mali koláčik na stole, upratovala,.. A teraz nič.

miirka123
11. mar 2021

Ja mám tiež občas take výčitky a už teraz viem že budem mat čo robiť kým všetko upracem ako si predstavujem, muž nevie upratať tak ako ja ale zlatý je že aspoň niečo spraví😄 ale niekedy má to tak nahnevá že by som najradšej všetko hneď spravila ale musím sa uvedomiť že nechcem niečo spraviť ešte som v sobotu mala aj take slabé krvácanie tak to má hneď posadilo nazad do postele že mi to za to nestojí tie tri mesiace domácnosť vydrží a deti ešte nemáme tak hladne nebudú a muž je dospelý tiež tri mesiace vydrží 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre