Som v prvom trimestri, mám mykózu a nič mi nezaberá

siska765
23. máj 2013

Baby poradte uz som zufala , uz asi dva tyzdne mam mykozu a som v 1.trimestri gynda mi dal len fungicidin ale nezabera mi to a nevie co robit ci zas ist k nemu ci do lekarne alebo co??? poradte prosim

krasneleto
24. máj 2013

@siska765 ved vedel ze si tehu... ked to poriadne nepreliecis tak ta vystre do porodu

katkas1979
24. máj 2013

aj ja som mala mykózu v 1. trimestri, keď som čakala druhého synčeka. Tehotné by si nemali svojvoľne nič aplikovať, ale hneď ísť k lekárovi. Ja som tiež bola, dr. mi dáku vaginálnu tabletku dal, ale vôbec neviem ako sa to volalo, je tomu už 2,5 roka. ale Ti poviem, že tá teda hneď zabrala - akoby spustila tú mykózu ešte viac, no na druhý deň som už mala pokoj a dá sa povedať, že doteraz. Mal to u seba v ambulancii, tak mi to hneď aplikoval, potom mi napísal recept, išla som to vyzdvihnúť do lekárne a vrátila som mu to. Určite sa vráť k lekárovi ...

siska765
autor
24. máj 2013

@livocka21 este pockam asi teda na tom fungicidine alebo skocim do inej lekarne a opytam sa na rosalgyn , za tyzden a pol mam ist do poradne uz tak to uz budem akoze v 8tt tak uvidim co bude dalej.snad to miminku neublizi

livocka21
24. máj 2013

@siska765 hmmm vidim ze kazdy ti pise daco ine 🙂 ... hm o rosalgyne som pocula, vraj je dobry...hm ja si myslim ze mu to neublizi...ja by som pockala...

siska765
autor
24. máj 2013

@katkas1979 bola som u doktora a dal mi Gynazol ale v lekarni povedala ze to by som nemala v 1.trimestri a dali mi Candibene ale ked tam je v pribalovom letaku ze sa moze uzivat len vo vaznych dovodoch v 1,trimestri tak uz fakt neviem ,ked kazdy vravi nieco ine.asi sa na nieco pojdem este informovat do inej lekarne

siska765
autor
24. máj 2013

@livocka21 ved toto , ze kazdy ma na to iny nazor.aj ta palilo pri cikanin?mne to dnes aj pod mikroskopom pozeral a ze tam vidi tie bakterie ale ze tam nemam vela hlienu tak neviem co to znamena.dala som si zas fungicidin ale ma to stale pali a obcas svrbi.

livocka21
24. máj 2013

@siska765 ano aj mna palilo pri cikani...hmm mas aj vytok??? taky tvarohovity???

siska765
autor
24. máj 2013

@livocka21 nie vytok nemam len taky biely ako tehotensky aj to minimalne taky fliacik len maly a dnes trochu do zlta ,ale ci to s mocom sfarbilo alebo co tak neviem.fakt so uz zufala .dakujem za rady si zlata

livocka21
24. máj 2013

@siska765 tak ked nemas vytok tak to znamena ze mykoza neni taka silna aby sa telo proti nej zacinalo branit - preto dr. povedal ze nemas vela hlienu a nepovazoval za nutne dat ti antibiotika... len pekne vydrz... drzim palce.... daj potom vediet ako si dopadla 🙂

siska765
autor
24. máj 2013

@livocka21 dakujem si zlata a ako dlho ti to trvalo s tym kremom?myslim to svrbenie a problemy kolko dni

livocka21
24. máj 2013

@siska765 asi 2 tyzdne...hmm krem je setrnejsi aj k zene ale aj k bakteriam 🙂

trish31
24. máj 2013

@siska765 akoze lekar Ti predpisal Gynazol a v lekarni Ti dali nieco uplne ine?Odvaha...

trish31
24. máj 2013

@siska765 a preco neveris svojmu lekarovi?Ako sorry,ale me tiez povedali,panie v lekarni,ze si mozem dat ibalgin v tehotenstve,pritom ten by sa nemal vobec....Ved ked neveris svojmu lekarovi tak ho zmen

leeenka26
24. máj 2013

@siska765 Počas tehotenstva dochádza k zmene hormonálnych pomerov v organizme ženy, čo má vplyv aj na mikrobiologické zloženie pošvového prostredia. Výsledkom týchto zmien často býva rozšírenie Candidi albicans spôsobujúcej mykotické ochorenia pošvy. Počas gravidity je sliznica pošvy vnímavejšia na kvasinky. Zvýšená hladina estrogénov u tehotnej ženy spôsobuje zvýšenú hladinu glykogénu (zásobného cukru) v bunkách pošvy, čo vytvára priaznivé podmienky na rast a rozvoj kvasiniek.

Ak sa kvasinková infekcia opakuje často, mal by sa liečiť aj partner, a to aj perorálnym antimykotikom, zatiaľ čo tehotná žena môže počas gravidity užívať iba lokálne lieky.

Ak máte sklony ku mykotickým infekciám, mali by ste sa vyvarovať jedenia sladkých pokrmov. Pomôže pitie acidofilného mlieka, konzumácia probiotických výrobkov ako aj užívanie probiotických tabliet.

Je však potrebné liečiť mykotické ochorenie aj lokálnymi preparátmi, ktoré účinkujú priamo v pošve. Po liečbe lokálnym antimykotikom by mali nasledovať vaginálne tabletky Gynoflor, ktoré obsahujú priamo laktobacila produkujúceho peroxid vodíka, ktorý je potrebný na udržanie kyslej pošvovej flóry.

Mykotický zápal sa v tehotnosti, zvlášť v prvom trimestri, preliečuje len ak sa objavia jej klinické príznaky. Ak nie sú badateľné žiadne ťažkosti a mykóza bola zistená len podľa výsledkov steru, tak je možné počkať s jej liečbou do druhého trimestra. Plod v prvom trimestri by prípadný vážny mykotický zápal mohol ohroziť. Aj tu však platí: ak by bol plod vážne poškodený zápalom či tabletkami na začiatku gravidity, s najväčšou pravdepodobnosťou by odumrel. Ak tehotenstvo pokračuje ďalej, je v poriadku.

Bezpríznakový kultivačný nález Candidi albicans v pošve je u tehotných pomerne dosť častý a nemá závažnejší vplyv na dieťatko. Kvasinková infekcia zväčša potrat nevyvolá.

trish31
24. máj 2013

@leeenka26 zvacsa potrat nevyvola,ak sa kvasinka lieci...nemyslim si,ze je spravne nechavat kvasinku neliecenu

siska765
autor
24. máj 2013

@trish31 presne tak lekar mi dal Gynazol a v lekrni mi odpoucili Candibene,ale v letakoch oboch je riziko pri prvom trimestri

siska765
autor
24. máj 2013

@trish31 vies to nie je o tom ci veris ci neveris, nikomu neverim na sto percent a nie je to take jednoduche ako si myslis,tiez by si sa rozhodovala keby mas uplne rozdielne nazory na lieky a ide o tvoje babo.

trish31
24. máj 2013

@siska765 riziko podla zakona musi byt napisane na liekoch.Vsade je ale aj napisane,ze si mas uzivanie odkonzultovat s lekarom.Takze nerozumiem,naco vlastne chodis k lekarovi,ked si aj tak vezmes nieco,co Ti poradi cudzia zenska v lekarni,ktora ten vytok nevidela,nepozna tvoj zdravotny stav a podobne

trish31
24. máj 2013

@siska765 prave preto,ze ide o moje dieta,tak sa riadim tym,co mi povedal lekar.

siska765
autor
24. máj 2013

@trish31 asi povazujes lekarov za bohov mam pocit, tak si si mala pozriet vcera alebo dnes v spravach co nerozvazene konanie doktorov sposobilo ze maly novorodenec je v kome.tak len slepo vzdy ver doktorom aj ked ti povedia blbost

trish31
24. máj 2013

@siska765 ja nepovazujem lekara za Boha,ale povazujem ho za viac ako pani magistru z lekarne.Prave preto co pisem.Ta pani videla Tvoj vytok?Pozna Tvoj zdravotny stav?Nemyslim si to.zda sa mi zvlastne neverit svojmu lekarovi,ale verit cudzej osobe v lekarni,co ani nevies ake vzdelanie ma,ci ma prax a podobne

Aj mne minule povedala pani v lekarni,ked som sa jej pytala,kolko si mozem dat paralenu ak by som potrebovala,asi toto"Prosim Vas,ja som tych paralenov pozrala,a mam zdrave decko....

Fakt erudovana odpoved

siska765
autor
24. máj 2013

@trish31 ale ved ja som nepovedala ze si davam to co mi lekarnicky povedali,proste som si nevzala ani jedno ani druhe lebo v oboch sa pisalo ze je mozne riziko, preto som sa este rozhodla pockat a davat si fungicidin a mozno nejake vyplachy rosalginove, proste vsade som citala ze sa do vnutra nema pocas prvych mesiacov nic zavadzat ani tabletky tak preto som mala obavy, a ked som isla k doktorovi tak to pre to ze som nevedela co mi da.

leeenka26
24. máj 2013

@trish31 ja si to myslim tiez, to som len skopirovala z netu

leeenka26
24. máj 2013

@trish31 Fuuha, dobra pani lekarnicka, ja som este aj teraz pri dojceni s paralenom opatrna, pokial viem, mozem ho len 2 dni po sebe a len 1-2 tbl za den max, potom uz nic.

trish31
24. máj 2013

@siska765 a vyplach rosalginovy nie je vnutorny?Ved Rosalgin je agresivny aj mimo tehotenstva,nie este v tehotenstve 😅

trish31
24. máj 2013

@leeenka26 ved preto pisem,ze pre mna je lekar viac ako pani z lekarne

leeenka26
24. máj 2013

@trish31 bohuzial ale dnes plati, poradit sa s viacerymi lekarmi, viem o tom svoje, ja som tej svojej verila a dopadla som velmi zle, o tom tu pisat radsej ani nebudem, nesuvisi to s temou, dopadla som vsak podobne ako prave medializovana tragedia. Dieta mi zomrelo vinou lekarky a jej hrubemu zanedbaniu. Neprajem nikomu.

trish31
24. máj 2013

@leeenka26 ale ja si myslim,ze lekar vie,co ma podat zene na mykozu...zas to nie je otazka komplikovaneho porodu...

leeenka26
24. máj 2013

@trish31 inak s tym vyplachom suhlasim. Uz davno viem a pocula som od viacerych lekarov, ze vyplachy nie su vhodne pocas tehotenstva uz vobec nie. My si nemame co zasahovat do vnutra, je tam kysle ph a my ho len narusime. Posva nie je spinava, aby sa musela vyplachovat. Pomoct si probiotikami ci uz vnutorne alebo uzivanim zvonka ano, to je prirodzene a mne to aj moja lekarka, uz ina, dala pocas tehotenstva. Tiez som mala nejaku pliagu a pomohlo mi to. Stacilo mi 1 cipok 1 x do tyzdna a kazdodenne uzivanie probiotik.

siska765
autor
24. máj 2013

@leeenka26 takze asi pre to neverim hned kazdemu a snazim sa overit si to,pretoze milion lekarov milion nazorov a to co by jeden nikdy neurobil druhy bezne robi,takze si myslim ze je opodstatnene preco mam strach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre