Špinenie v prvom trimestri - polyp

siska765
12. jún 2014

Ahojte,chcem sa poradit s niekym kto to zazil.Dnes rano som slabucko spinila,bledohneda farba,tak som utekala radsej k lekarovi,ktory mi zbadal asi na krcku maternici polyp a povedal ze to mohlo byt z neho.Babatko sme videli tak rozmazane ale pulzovalo srdiecko.zacala som 7tt,no mam strach.mate niektora skusenosti podobneho charakteru?velmi pekne dakujem

vilma20
12. jún 2014

@siska765 ja som tiez slabucko spinila v 7tt a mala som tam hematom...pichli mi nejaku injekciu a nasadili duphaston, potom spinenie prestalo a teraz uz ani hematom nevidno, uz som v 19tt...duphaston som brala asi do 13tt, pre istotu

siska765
autor
12. jún 2014

@vilma20 dakujem,ja mam tiez duphaston aj anopyrin a kys.listovu.ale 2xMA za sebou,snad to zvladneme

bahira1962012
12. jún 2014

pri dcerke aj teraz v treťom tehotenstve som mala hnedý výtok a všetko je v poriadku 🙂 pri dcérke som brala duphaston ale teraz nič som nebrala som už 16tt 🙂

tanaja
12. jún 2014

aj ja to mam za sebou,presne ako ty v 7tt a teraz uz je vsetko ok! ja som to mala zo stresu😉uz som v 9tt

siska765
autor
12. jún 2014

@tanaja ale tiez si mala polyp?

janabeli
12. jún 2014

;Ahoj. Siska. Ja som pol roka po druhom porode a tiez som mala taky isty problem ako ty. Zistili mi pri druhom tehotenstve ze mam polyp na krcku. Tiez som spinila strasne som sa bala ale asi v piatom mesiaci mi to prestalo. Aj moja znama mala polyp a vsetko dobre dopadlo. 🙂

siska765
autor
12. jún 2014

@janabeli dakujem ti velmi pekne 😉

janabeli
12. jún 2014

Neboj vsetko bude o. K len treba mysiet pozitivne 🙂 🙂

tanaja
13. jún 2014

siska,nemala,ale napr.pri prvom tehu som tak silno krvacala a 2x a prezili sme to, nettreba vzdy mysliet na to najhorsie.)) i ked,je to tazke,ja viem!

bahira1962012
13. jún 2014

@siska765 ja som mala zas po operácii maternicu a placenta sa odlučovala pri dcerke ,dokonca jednu sekciu za sebou so synom,dobre to dopadlo a teraz som tehotná a dobre sme na tom aj ked som špinila na začiatku 🙂 držím palce

siska765
autor
13. jún 2014

@janabeli mozem sa prosim ta opytat ako dlho si mala to spinenie,teda ci niekolko dni za sebou,a v akej intenzite?aj ta kvoli tomu poslali do nemocnice ci si lezala doma?dakujem

lubicaziv
14. jún 2014

@siska765 ja som mala presne to iste v 7 tt.. zacala som krvacat.. isla som na pohotovost.. a zistili ze ma tehotensky polyp.. bola som PN.. a polyp sa za nejaky cas vstrebal.. teraz som 20 tt... a uz som si presla aj amnio.. bude vsetko ok.. neboj

siska765
autor
15. jún 2014

@lubicaziv dakujem ti krasne a prajem vsetko dobre 🙂

siska765
autor
15. jún 2014

@lubicaziv a len si musela lezat?ci si normalne mohla robit veci v domacnosti?

luk25
15. jún 2014

@siska765 ahoj ja mam to iste len s ty rozdielom že mi to zacalo teraz v 20tt 😒 mam polyp a z toho som spinila, aj som si týžden poležala v nemocke, ale nieje to take strašne, mne bolo povedane že polyp sa vytvoril kvoli tehotenstvu-že sa to stava, v tehotenstve sa s tým nič nerobi, až ked po porode, ale može ti to aj samo zmiznut popripade odpadnuť, babetko to neohrozuje len sa priprav ze budes z toho spinit, ja som na Pn, a mam nakazany kludovy režim, nezdvihat ťažke veci, inak ak si este len na zaciatku spytaj sa dr. na duphaston-je to na udržanie tehu, ja som ho brala do 15tt,

siska765
autor
15. jún 2014

@luk25 dakujem 🙂. Duphaston uzivam od zaciatku tehotenstva 2x1 denne aj anopyrin.uz som 2xpotratila preto mam strach.na sone mi ho aj ukazal-ten polyp a tiez vravel ze je to tehotensky kvazi,ze v dosledku hormonov sa urobil.a ty si spinila kolko?kazdy jeden den?ja od stvrtku len ked sa utriem toaletnym,aj to nie vzdy.snazim sa stale lezat

luk25
15. jún 2014

@siska765 tak to je potom dobre, spinila som len par dni zacalo to vecer a ked neprestalo rano tak sme sli do nemocky, tam mi dali injekciu aj ascorutin a prestalo to, ale už ked som tam bola tak ma tam nechali a spravili vsetky vysetrenia ktore potvrdili že je to ten polyp, a teraz sem tam mam taký slabo hnedy vytok, ked dlhsie pochodim alebo sa trosku ponamaham, alebo ked mam po vysetreni u dr.ale viem že je to z toho tak už nestresujem, držim palce aby to bolo ok, hlavne nezdvihaj ťažke 😉

bambinkaa
15. jún 2014

@siska765 tiez som spinila - skor krvacala trosku v 8tt, lezala som v nemocnici, tam mi napisali duphaston. Potom este tusim v 26. tyzdni to bolo vela krvi, tiez nemocnia rozne lieky. Potom som sa zacala otvarat. Nakoniec som stastne donosila 🙂 Urcite treba lezat ak spinis. Vela stastia.

lubicaziv
17. jún 2014

@siska765 ano.. mala som viac ležať. . Žiadna námaha. . Dvíhať niečo nad 3 kg. . Proste klud

katana11
16. okt 2016

@luk25 ahoj prosím ťa chcem sa popýtať ako si na tomto svete tým polypom. Keď spinis tak ako dlho 2-3-4 dní alebo stále? Ja som v 17 tt a od štvrtku spinim zatiaľ je to najdlhšie doposiaľ to bolo tak na dva dni. Moje spinenie je viac menej jednorazové keď ráno vstanem nájdem hnedý povlak to isté keď o dlhšej dobe ležím a idem na wc. Ako si teraz ty na to? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre