Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

fatimuska
28. mar 2009

Ahojte, robila som si test a som asi tak v 3tt, a zatiaľ tá druhá palička je veľmi málo zreteľná, menštruácia mi mešká 9 dní, po pohlavnom styku som začala nepatrne špiniť, máte s tým skúseností?Ďakujem 🙂

vatava
4. apr 2009

ahojte ja som teraz v 8tt, v 7tt mi zistili retroplacentarny hematom, s tym ze som tiez spinila. Bola som na pohotovosti.. klasika moc mili tam neboli, nic mi poriadne nevysvetlili, vacsinu si musim dodatocne precitat .. no katastrofa, ani doktor mi uz potom nerobil sono.. teraz sa snazim lezat, ale pri dcere 1,5rocnej to veru moc nejde, .. velmi slabo spinim kazdy den.. doktor povedal, ze treba len cakat..

lucika100
4. apr 2009

ahojte. tiez sa k vam pridavam. som v 4tt a este mi nevidno embryo. vcera som bola na pohotovosti lebo som tiez spinila ☹ a doktor povedal ze mam hroziaci potrat.velmi sa bojim lebo dietatko uz chcem 3roky a stale sa nedarilo az teraz. a stalo sa toto,velmi tuzim a chcem aby sa mi tam moje dietatko udrzalo.

vega
4. apr 2009

nebojte sa baby, ono to nemusi vobec nic znamenat, ja som pri synovi spinila od zaciatku tehotenstva az do konca 4. mesiaca, no a uz pomaly dovrsi jeden rok 🙂 Okrem toho som brala duphaston na posilnenie maternice a vela oddychovala. Doktor mi ani nevedel povedat, ze preco sa to deje. Takze klud, nebojte sa, bude to v poriadku.

vatava
5. apr 2009

Ahojte, vcera vecer po krcoch v bruchu{vetry} som aj krvacala len take rychle jednorazove sup, a potom zasa len spinenie. Pritom len lezim a nic nerobim, vsetko robi za mna tatino.. Nemate niektora skusenost s hematomom moze to byt aj len cistenie..??? Lebo doktor povedal "len aby to nezacalo krvacat, potom mozte potratit" .. hmmm...
Tak neviem kiez by to zmizlo do najblizsej kontroly co mam o tri dni...myslim ten hematom.. no najhorsie je asi to cakanie...

vatava
5. apr 2009

Lucika..drzim palce..

caki
5. apr 2009

ahoj holciny...prosim o radu...ve ctvrtek jsem byla na pohotovosti kvuli spineni (zadna krev, jen tmavehnede) a nasadili mi urtogestan a ascorutin, ale dneska i pres ty leky spineni objevilo znovu...sice mi doktorka rikala, ze se to objevit muze a ze kdyz to neni krev, ze se znepokojovat nemusim, ale stejne, kdyz je to i pres ascorutin..nechci zas hned litnout na pohotovost, nemate s tim nekdo zkusenosti?

k.ate
5. apr 2009

caki - já špinila na začátku těhu, i jsem trošku krvácela... Ale od té doby nic... Ale po tom krvácení mi napsali utrogestan a týden jsem špinila i s ním... Každopádně mi doktorka říkala to stejný, co tobě, pokud se jedná jen o špinění a není to krvácení jako při ms, není potřeba se kvuli tomu nervovat...

caki
5. apr 2009

kate:moc ti dekuju!!!

dancul80
14. apr 2009

ahoj,
aky je to retrochorialny (retroplacentarny?) hematom? zvonku ci vo vnutri maternice. nemavali ste pri tom neprijemne ms bolesti? spinim uz 4den asi sa hematom odlucuje a kazdy vecer ma boli brucho. pri tom cely den len polihujem. (pohotovost a pobyt v nemocnici mam dufam uz za sebou). diky

janicka006
14. apr 2009

Ahojky holky,prosím vás dneska jsem začala docela dost(alespoň na můj vkus)špinit.Nebyla to jasná krev,ale spíš taková tmavě hnědá.....bolí mne kříž jako na ms a docela se mi i zvedá žaludek a tlak si myslím taky nemám úplně ok..........žaludek i tlak zvládnu,ale děsí mne to špinění.Jednou jsem to již měla,ale o moc míň..mudra mi řekla,že je to tím,jak se roztahuje děloha a miminko si dělá místečko,takže nemám plašit!!!!Jenže jak neplašit,když jsem těhotná poprvé v životě a tohle neznám!!!JInak Kate Utrouš beru taky.

veverka83
14. apr 2009

janička, nechci tě strašit, třeba to vůbec nic není, ale při prvním těhu, jsem měla taky špinění, hned sem plašila, doktor se na mně díval blbě, že tam hned běžím a nakonec to nedopadlo tak jak mělo.Doufám, že tvoje mimi je v pořádku, ale jestli se ti to nepozdává, tak bych radši někam zašla, za to nic nedáš a aspon budeš mít jistotu, že je všechno jak má a budeš klidná.

andara
14. apr 2009

Ja byla 3x na pohotovosti kvuli spineni v 7tt v 10tt a ve 12tt,brala jsem tez Utrogestan a Ascorutin a nastetsi to bylo OK,ale nikdy tam na me nervali jako co plasim nebo tak, udelali utz a vnitrni vysetreni a klidna jsem sla domu kdyz jsem videla, ze je prcek v poradku 😉 Ono to nic byt nemusi,ale muze, mel by to vzdy zhodnotit doktor a je lepsi jet 10x zbytecne nez jednou pozde! 😉

dancul80
14. apr 2009

janicka, ked ta boli v krizi a spinis tak by som mozno zasla na pohotovost, ale po skusenosti viem ze kym by zo mna nesla jasna krv tak pockam do rana a pojdem ku svojmu dr. krvacala som ako podrezane prasa a dr. premyslal ci si ma tam necha. s grcanim mam problem tiez a vtedy som si vsimla ze to spinenie sa zosilni, asi tym jak sa to tam vnutri kruti. este ti mohli popraskat cievy. placenta je dost agresivna ked sa zapusta do steny maternice.
ten strach o babo je hrozny :(

lenuse999
14. apr 2009

Ahojky holky, taky má dotázek. 3.4.09 jsem měla ukázkou ovu.(cyklus mám 35 dní) tzn.že menstruaci bych měla dostat až příští týden. Je možné, že jsem těhotná? Test jsem si ještě nedělala, přišlo mi to brzy.Navíc jsem pěkně nastydlá☹ Máte někdo podobné zkušenosti?

janicka006
15. apr 2009

Ahojky holky,tak dneska po špinění ani památky...vlastně už včera,když jsem šla dřív domů,vysprchovala se a ležela jsem..tak už nic nebylo.Jinak to bylo takové to do hněda špinění,jasná krev rozhodně ne.Dneska sice torchu cítím záda,ale opravdu jen malinko a vůbec nešpiním...Vzala jsem si raději intimku,abych byla ihned v obraze,tak jí chodím kontrolovat a pohoda.V pondělí mám jít na běžnou prohlídku k doktorce,tak jí o tom řeknu...nejbližší nemocnice je od nás cca 20 km,tak to když tak zvládneme...navíc partner tento týden nemá ani noční.
Moc vám díky za vaše názory....jak je vidět,každé tělo a těhotenství je originál a reaguje jinak 😉

lenuse999
15. apr 2009

Ahojky holky, zjistila jsem, že jsem můj dotaz trochu nedoplnila 😒 Začala jsem právě trochu špinit, přislo mi to p po ovu brzy. Měla jsem to dva dny. Také jen takové to hnědé špinění... Dneska už je to ok. Proto jsem se ptala, zda s tím máte někdo zkušenosti a mohl to být příznak těhotenství.Díky,krásný den všem!

dancul80
15. apr 2009

lenusa, moze to byt uhniezdovanie. ja osobne som to nemala. pri 2. som spinila v dobe ms ale to asi preto lebo som trenovala a netusila ze som tehotna. o par dni by si uz mohla mat na teste aspon slabu ciarku ak je to tak

janicka006
15. apr 2009

Tak si představte,že mi kamarádka řekla,že si na netu našla nějaký článek o tom špinění...a je docela i možné,že si tělo myslí,že by měla přijít MS....ale je z toho tak zblblé,že neví co....Je pravdou,že tohle špinění jsem přibližně před měsícem taky měla....od té doby nikdy!!!Tak se to dá možná vysvětlit i takhle...no každopádně v pondělí to doktorce na kontrole určitě řeknu!!Co vy na to,setkal jste se někdo s takovým názorem???

rush
15. apr 2009

ahojte, dievky....ja som bola vcera u lekarky a ta ma dobre naplasila....ja som mala pozitivne testy cez we a po cely cas slabsie spinenie svetlohnedej farby....volala som mojej lekarke a povedala jej to - hned ma objednala..na ultrzv zatial nic nevidela...ze este moze byt skoro cca 4-5t. ale ze moze ist aj o mimomaternicove tehotenstvo...no paaaani..najprv taka radost a teraz trochu aj strach...ze mam prist bud.tyzden, ze ma bude castejsie sledovat aby vylucila tuto variantu...tak sa modlim....uz aby bola streda...chcem tym len povedat...ak ste na zaciatku - nepodcente spinenie aby ste nemali vaznejsie problemy....modlim sa aby sme boli OK a aby som v stredu mala v maternici uz aj babatko 😕

lenuse999
16. apr 2009

Krásné dopoledne,díky za info 🙂 .Je mi jasné, že každé tělo je jiné a vůbec to nemusí těhotenství znamenat (i když si to samozřejmě moc přeji).Každopádně díky, uvidíme za týden. Buď budu těhotná a nebo to začne zase na novo🙂Všem těhulkám držím palečky a to samé i nám snažilkám 😉

simicak
16. apr 2009

Ahoj holky,potrebuji taky radu.
Minuly patek jsem mela ultrazvuk,vse bylo v poradku,v nedeli jsem zacala spinit,hnedy vytok s trochou krve,v pondeli rano hnedy vytok pak nic,v utery rano hnedy vytok-infekci v moci nemam,stery dobre a dok.me prohlidla a ani se neotviram a nic nenasla-ultrazvuk uz nedelali.Pak jsem nespinila pet dni a ted mam 1x denne vytok a v tom jak by svetle cervene,ale trosicku.Bolesti ani nic jineho nemam.........cim to muze byt????
K doktorce znova nemuzu,zijem v uk a tady uz me nikdo znova neprohlidne a ultrazvuk mi taky znova neudelaji. Myslite ze muzu spnit jen tak?Je to fakt jen max. jednou denne a jen slabe a vytok je bily,sex neprovadime. Ja jsem z toho nervozni,protoze uz jsem jednou potratila.

simicak
16. apr 2009

Jo a je to jen ve vytoku,jiank mam toal.papir cisty a moc taky.

vatava
17. apr 2009

Simicak,ja som tiez podobne spinila, nasli mi retroplacentarny hematom no on je vidno len na ultrazvuku, teraz mam uz mesiac nakazany kludovy rezim.. a kazdy tyzden kontrola u gyn. aj ultrazvuk mi robia tak casto aby sa ukazalo co sa deje s nim dalej.. toz moja skusenost.

petronelie
17. apr 2009

Ahoj holky,
simi: Já tohle měla v 10.tt a pak ve 20.tt...pokaždé jakoby v době termínu menstruace. Doktoři taky nenašli důvod, donosila jsem ... tedy dokonce přenosila krásné miminko. Někdy je to prostě hormonální, pokud dr. nezjistí nic závažného, neřešila bych to. Mě jen nakázal klidový režim a podruhé jsem šupajdila na rizikové.

h.a.i.n.y
17. apr 2009

Ahojte baby. Viete mi poradit ???? 😒
V case ovulacie sme mali nechraneny pohlavny styk (co uz praktizujeme 4 roky ale bez toho aby sa do mna partner spravil) ale v pondelok som dostala mrchu a je ovela slabsia ako inokedy. Este nikdy nebola taka ! Je taka zeby mi na cely den stacila 1 vlozka ale z hygienickych dovodov si ju samozrejme menim .. Teraz to je 5. den co mam mrchu a stale je to rovanko slabe.
Mate s tym nejaku skusenost ? Moze to nejako suvisiet aj s tehotenstvom ? Dakujem

dancul80
17. apr 2009

vatava - prosim ta co je retroplacentarny hematom? mas ho v maternici ci zvonka? mne napisal retrochorialny ale houby tomu rozumiem

hainy - mam s tym skusenost ako s hormonalnou nerovnovahou...

h.a.i.n.y
17. apr 2009

dancul80
Ako sa to prejavovalo u teba ? Takze ty si myslis ze s tehotenstvom to zial nijako nesuvisi ?

simicak
17. apr 2009

Tak ja jedla dneska zase na gyndu pro jistotu a vzali me, a dok.me znova zkontrolovala a mam nejaky suchy cipek nebo neco taoveho a mam to hormonalniho puvodu. Jsem porad zavrena a krev ve vnitr nemam,mivam to spineni obcas ve vytoku a je to kvuli hormonum jinak jsem ok. Tak jsem klidnejsi
Ultrazvuk sice nedelali,ale ja ho mela pred tim spinenim den a to by to tam nasli asi a asi bych spinila vice. ALe cov im,tak spinim od doby kdy mam i horsi astma a alergii a to mam taky kvuli hormonum,tak jsem asi nejak vice hormonalni.

dagmarkaaa
17. apr 2009

Hainy, u me to bylo presne jak rikas, dooost slaba a takova jina MS... neresila jsem to, brala jsem to jako ms ale ta dalsi uz neprisla, tak jsem pak nasledne zjistila ze uz jsem byla tehotna. Udelej si testy tehu, tipuju ze budou pozitivni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre