Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

dancul80
18. apr 2009

hainy - ja som mala celkovo problemy s ms, nepravidelnost atd. ale samozrejme neda sa vylucit tehotenstvo. niekto ma aj normalnu ms. neviem no kedy si mala dostat ms? skus urobit test. 14dc by uz mohol ukazat pravdivo.

kuspitka
21. apr 2009

Ahojte.cakam dvojicky a zacala som spinit.musim mat hore nohy a lezat.mam lieky ale nespinim stale len obcas.
a mam krce spodku.doktor povedal,ze do nemocnici nemusim ist...

vatava
21. apr 2009

Dancula, no mne to tiez nikto nepovedal ale nakoniec ked som sa spytala ja osobne ho mam v maternici vnutri ale mimo placenty a babatka.. takze tak nejako..

bodzlomu
21. apr 2009

kuspitka... drzim palceky, nech je vsetko v poriadku!!
ja som v 4-5tt tiez spinila a hned ma dali lezat do nemocnice - ale nemala som taky drasticky priebeh ako niektore babenky pisu ☹ minule som bola na kontrole 9+3tt a po kontrole som mala taky slabulinko bezovy vytok, hned som sa zacala bat, ze co to je, zavolala som mamine a hned mi povedala, aby som si lahla, prisla ku nam a ked som jej to ukazala, povedala, ze treba lezat a byt v klude! tak mi pomahala v domacnosti -zo 2-3 dni som lezala a preslo to... potom som sa docitala, ze krcok je v tomto obdobi velmi citlivy, tak je dost mozne, ze to bolo preto, ze doki kontroloval, ci je vchod uzavrety, vraj je taketo nieco "normalne" aj po pohl. styku...

sarinka23
21. apr 2009

Ahojte baby neviete mi nahodov poradit? Chcem len vediet mam pravidelny cyklus vzdy presne nikdy nemeska alebo neni skor a stale tak 5-6dni, no tento mesiac som dostala o 9dni skor a mrcha trvala iba 2dni ten 3 uz ani nebola, robila som si aj 2testiky ale boli negativne...no nerozumiem sa mi to len zdalo vela ze o 9dni skor a tak kratko.... Dakujem za rady

h.a.i.n.y
21. apr 2009

sarinka23
Myslim si ze si tehotna s velkou pravdepodobnostou. Tehot. test si si robila este asi skoro. Skus si zmerat teplotu. Ak bude vyssia tak si urcite v tom 🙂 Drzim palce.

sarinka23
21. apr 2009

No uz aj na to som myslela len vzdy na to zabudnem vela prace atd...ako je to zvlastne lebo tak skoro som nikdy nedostala aj sa priatel zo mmna smeje ze divne chute mam raz na kysle potom na sladke, zas zname mi vraveli ci nie som len prechladena ale to poznam no tiez si necem robit iluzie a nemuselo by nic byt ☹ tak neviem

h.a.i.n.y
21. apr 2009

A bola to normalna MS ? Alebo len take hnede spinenie ??? Skus si zmerat tu teplotu ta ti urcite povie pravdu ...

sarinka23
21. apr 2009

h.a.i.n.y.......bola normalna no dost slaba 1.den ledva nieco bolo 2den kusok som krvacala ako bezne a 3.den uz nic. No viem ze teplota by sa mala merat skor rano ale merala som teraz aby som zas nezabudla a bola 37.2

h.a.i.n.y
21. apr 2009

Inak ja som mala teraz ten isty problem. Ale mne prisla nacas MS a trvala tak ako obycajne len bola dost slaba. Taka zeby mi na 1 den stacila 1 vlozka. Tiez som tu uz o tom pisala a test som si zatial nerobila. Ak by sa nedostavila uz dalsia MS tak potom si spravim.
Bazalna teplota by sa mala merat rano. V posve al. konecniku 5 minut a v ustach pod jazykom 9 minut. Ak ti bude pretrvavat tato zvysena teplota dlhsie ako 14 dni od MS tak si tehotna. Pokial sa nejedna o nejaku zvysenu teplotu z choroby.

kuspitka
21. apr 2009

bodzlomu dakujem aspon si ma upokojila muz dava namna pozor ako keby som bola nejaka so skla.nic nemozem robit.uz len tak slabucko spinim bledo hnedo.lezim postvi ,aby boli na dvojicky v poriadku.

sarinka23
21. apr 2009

hainy...viem preto budem teraz merat pravidelne no ked len si nechcem robit zbytocne iluzie co ak nahodov no len mi to je vsetko divne kolo toho nerozumiem tomu preto som sem napisala k doktorke som zatial este nesla... 😒

h.a.i.n.y
21. apr 2009

No to ti verim. Ved mne tiez nie je vsetko jedno a hovorim si co ak .... No zatial to nechavam volne lietat a neriesim to. Az ked budu nejake dalsie priznaky alebo sa nedostavi dalsia MS tak potom sa tym budem zaoberat 😉

sarinka23
21. apr 2009

No ved presne ja tiez sa snazim neriesit nechat tomu volny priebeh, len tie moje chute ma nicia a nahnevana som lebo ked aj za cely den nic nezjem brusko je take nafuknute akoby som jedla cely den no na vynimku poslednych 5dni to papam jedna radost co len pride. Inak chcela som sa este opytat ja ked mam aj mrchu prsia ma nikdy nebolia ani nic len su trosku naliate to je vsetko ale teraz som postrehla ze okolo bradaviek ma take 3dni dost svrbia nevies cim to moze byt???

nika251
21. apr 2009

Ahojte. Tiez som sa radila medzi tie, ktore na zaciatku teho spinili. Prve tehotenstvo absolutne nie, ale toto druhe mi tak aj zacalo. V den ked mi mala prist MS som zacala spinit, myslela som ze sa hlasi mrsina. Tak som cakala ze do 3 hod. sa spusti. Ked nic, tak som myslela ez mam nejake hormonalne výkyvy a ze na druhy den sa pusti. Zas nic. Bolo mi cudne ze ani do dvoch dni nic. Tak som sa chystala k Dr. nech ma prezrie kedze sme chceli uz druhe babo. Ale kedze som vedela ze kym mu nepoviem vysledok teho testu ze ma nebude brat vazne s mojimi hormonami 😀 . Tak som si kupila ten najlacnejsi test v Dm a urobila ho. No poviem vam, ked sa zacala crtat druha ciarka skoro som z noh padla 😀 a manzel tiez. Totiz, bola som si koli tomu spineniu 100% ista ze tehu nie som ani priznaky som nemala. Tak som zasla k Dr. ktory ma pre istotu prezrel- nie UZV. O par dni som zacala zas spinit- isla som k nemu, urobil uz UZV a potrvdil tehu. Srdiecko nebolo este ale tehu som bola. Spinila som dobrych par dni, potom som bola na potvrdeni akcie- a zas som zacala spinit. Tak mi predpisal duphaston. Prestalo to.Ale do 13tt sa to opakovalo kazdy mesiac v obdobi MS ale uz som to neriesila. Potom to prestalo - nastastie.
Takze- ak nahodou spinite- chodte urcite k Dr. - radsej 3x zbytocne ako raz neist. Ale zas ak je to v obdobi okolo MS- tak to moze byt aj tym. Velmi vam drzim vsetkym palce, nech je vsetko v poriadku a nech sa vam drobcekovia narodia zdraví

h.a.i.n.y
21. apr 2009

sarinka23
No to moze byt tiez jeden z priznakov 🙂 A ty chces babo ? Alebo je to neplanovane ? lebo ja mam pred sebou este 2 roky na VS 🙂 Ale uvitala by som baby 😎

sarinka23
21. apr 2009

ako aj chcem s priatelom by sme to uz brali hned on je by od radosti asi aj lietal, len to neriesime nechavame tomu volny priebeh bude bude, nebude ta budeme sa snazit 😉 myslis ze to moze byt ako priznak?Vies neviem lebo co sa tyka prs s tym skutocne skusenosti nemam.

sarinka23
21. apr 2009

nika251...taze tiez si mala o zabavu postarane, aspon to prislo ked si ani nemyslela ze to moze byt tym. Gratulujem a drzim palceky hlavne aby bolo zdravucke malinke aj ty.

h.a.i.n.y
21. apr 2009

Takze este nie si vydata ? A keby si zistila ze cakas mimi tak by ste robili svadbu ? No myslim ze to je priznak. O prvych priznakoch tehotenstva mas o tom vela popisane na webe. A tam sa to tiez spomina!

nika251
21. apr 2009

Toto mimi bolo planovane ale prislo necakane kedze som si bola ista hormonalnym zmatkom a nie tehu . Muzovi som aj s kludom anglicana povedala ze mam svoje dni. A potom o dva dni prisiel šokking - ale nadherny😀

osa
21. apr 2009

nika, neuveris ale aj u nas to tak bolo... 😉

h.a.i.n.y
21. apr 2009

Gratulujem Nika!

sarinka23
21. apr 2009

Níie nie som ale bavili sme sa uz na tu temu a ano bola by svadba jednoznacne hoc priatel by bral aj hned aj keby babo nebolo.

nika251....tak to ti verim ale take soky su krasne 🙂

h.a.i.n.y
21. apr 2009

Noo tak ti nezostava asik nic ine ako merat si tu teplotku a urobit si dalsi testik. Drzim palce nech ti vsetko vyjde ako si zelas 😉

sarinka23
21. apr 2009

dakujem veeeelmi pekne

pointka
22. apr 2009

baby mali ste niektora v takomto tt ako som ja niekedy po vaginalnom vysetreni bodku ruzovu na nohavickach alebo pod?

popelka.miri
22. apr 2009

Pointka mě se to jednou stalo, že po vaginálním vyšetření jsem trochu růžově zašpinila 🙂 . Byla jsem asi po 25.tt. Dr. mi řekl, že je to tím, že máš překrvený čípek. Někdy stačí trochu víc zatlačit a je to 😉 . Moje známá tohle po 30.tt prožívala po každé vaginální prohlídce. Trvalo to tak den a přestalo to. Když to je dýl, tak radši jdi k dr. 😉

pointka
22. apr 2009

popelka diky, mala som len jednu asi 2mm ruzovu bodku, teraz chodim kazdu chvilu na WC, ale uz sa to neopakuje a aj pri utreti je papier uplne cisty. Diky za ukludnenie 🙂

sarinka23
23. apr 2009

Hainy, alebo kocky neviete mi este poradit? Dnes ma cely den od rana boli v podbrusku taky divny tlak akoby ma tam niekto pevne drzal a stlacal, az to vypuklo do tej etapy ze mi razom tak zle ostalo ze som musela bezat na zachod 😖

janicka006
27. apr 2009

Ahojky holky,tak jsem byla v pondělí na kontrole u doktorky a miminko bylo mrtvé...přestalo se vyvíjet.ve středu jsem byla v nemocnici pod narkozou na revizi a můžeme prostě už říct,že o miminko jsme přišli...
Takže jsme zase úplně na začátku snažení,bohatší o jednu ošklivou zkušenost.
12.5.mne čeká první kontrola u doktorky,tak mám tolik otázek,sepsala jsem si je na papír na ledničku a vždycky když mne něco napadne,tak si to tam připisuju.
Takže naše špinění...jak je název toho tématu...nepřineslo nic dobrého a nebylo rozhodně praskáním žilek,jak mi stále doktorka říkala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre