Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

ameli
21. jún 2009

Ahoj lucylulu, taky jsem na zacatku tehu zacala spinit asi v 5tt a trvalo to zhruba 2 tydny. Byt Tebou, sla bych k doktorce na kontrolu, spineni muze znamenat jen to, ze se embryo vic zahnizduje, ale muze to byt treba i pocinajici potrat, nebo neco jineho (tak mi to rekla doktorka). Dostala jsem neschopenku a uzivam Duphaston a uz nespinim. Ani nemusim dodrzovat nejaky extra klidovy rezim, normalne muzu fungovat, chodit na prochazky atd. Kazdopadne mi doktorka, rekla, ze jsem udelala dobre, ze jsem prisla, ze se to nema podcenovat. Ale dva dny pred tim, nez jsem sla se spinenim k ni, jsem jela radeji na pohotovost (patek vecer a cely vikend prede mnou) a pan doktor me v podstate vyhodil s tim, co tam lezu s takovou blbosti a nic mi nedal. Takze se nenech odbyt! Preju hodne stesti a krasne mimi 🙂

seb
21. jún 2009

hanka, ty hematomy se můžou vstřebat myslím, nevzdávej to ! a řekl ti dr. z čeho se tam udělali a proč ?

seb
21. jún 2009

ameli: to je blbec ten doktor a nechápu jak se s takovým chováním může živit jako gyndař, bych ho nakopala někam ? napíšeš mi prosím v jaký to bylo nemocnici, abych se ho vyvarovala případně potkat ?

misicka455
21. jún 2009

Ahojky, taky mě špinění potkalo a jediná moje rada jet hned k doktorovi 😉 Jestli má něco zachráňit tak to zachraní 😉 A nenechat se odbyt takové chování co tu píšete si nesmí dovolit 😉
Přeji aby to nic nebylo a za pár měsíců se radovaly narozeným miminkem 😉

lucylulu
21. jún 2009

amelli dakujem dnes je nedela tak len ta pohotovost urcite tam dnes pojdeme ja zijem v ca tak dufam ze ten pristum bude iny ale mam strach ze co sa deje ☹

allinka79
21. jún 2009

lucylulu, neboj... ja som s tym akurat doma... spinenie. Lekar mi odporucil klud na lozku, lezat, oddychovat a nic nerobit... prvykrat som to mala v 7tt, teraz v 12tt... vzdy tak dva-tri dni a potom to ustupilo. Nieco sa asi deje s maternicou, placentou alebo tak. Fazulka je v poriadku, a tak doma oddychuje. A predpisal mi DUPHASTON... hormony...

lucylulu
21. jún 2009

allinka mala si aj bolesti v podbrusku ? a to spinenie bolo aj z krvou alebo bez ? ja mam 7hod rano este musim hodinku vydrzat az potom zacnu ordinovat a ja letim ☹

allinka79
21. jún 2009

lucylulu - prvykrat ano... ono to moze byt cokolvek - nejake pohyby maternice a tak.. hlavne klud...ja som sla k lekarovi az po 3 dnoch, a dobre mi vynadal, tak vydrz... mas 7 hodin rano? Kde si? pisala si CA... som myslela ze Cadca... zeby Kanada?

lucylulu
21. jún 2009

nie california zacalo to vcera poobde tak som chcela pockat co sa bude diat .

ameli
21. jún 2009

Seb, ta pohotovost byla v Thomayerove porodnici v Krci, ale myslim, ze jsem jen mela smulu na "blbce", moje kamaradka v Krci rodila pred tremi tydny a byla moc spokojena. Jinak jsem o tom zazitku napsala celkem podrobny prispevek do tematu "Thomayerova porodnice" 🙂

allinka79
21. jún 2009

tiez som chcela cakat, a vynadal mi... nemala si cakat, ale uz nic nenarobis... hlavne klud, bude to ok. Uvidis. Ved potom napis, ako si dopadla. Ale teda odporucam par dni polezat, a obcas si aj nohy vyloz a hlavne sa neboj... stava sa to a nie je to vazne...

ameli
21. jún 2009

Jinak mi doktorka rikala, ze na pohotovosti je temer vzdy ne uplne dobry pristup, vetsinou tam predpokladaji, ze tam clovek jede az kdyz "umira". Cili pokud je nedele, jen lehce spinis, nekrvacis na nekolik vlozek a nemas krece, pockala bych asi na zitra na svoji doktorku, preci jen ma o Tobe vic info a vic se zajima (nebo by aspon mela/mel).

lucylulu
21. jún 2009

dakujem urcite dam vediet ver ze nabuduce nebudem cakat ani minutu ak bude nejake nabuduce 😒

leila
21. jún 2009

tiez pridam svoju skusenost, spinila a niekedy som aj normalne krvacala od 7tt asi az do 19tt, pretoze sa mi v maternici tvorili hematomy, dost velke aj 5x2cm.. mala som do 14tt duphaston a ked som sa rozkrvacala, tak aj lieky na zastavenie krvacania.. pred dvoma tyzdnami mi prvykrat povedali, ze uz nemam hematomy a v tom case postupne prestalo spinenie..

drzim vsetkym palceky, aby sa vyhli tymto problemom a mohli si spokojne uzivat cele tehotenstvo 🙂 a teda ked sa to uz vyskytne, tak radsej ist za lekarom a dodziavat kludovy rezim a hlavne mysliet pozitivne 🙂

lucylulu
21. jún 2009

ameli neviem ci to do pondelka vydrzim a aj slabo krvaciam tak ja to skusim aj dnes a zajtra pojdem za vlastnou .tiez si bola uz na pohotovosti?

allinka79
21. jún 2009

lucylulu, ak je to fakt iba spinenie, tak vydrzis.. lahni si, vyloz nohy a klud... magnezium si pripadne daj...

lenadka
21. jún 2009

lucylulu, necakaj a chod, ja som sa vratila v sobotu z nemocky, potratila som a zacalo to nevinne slabe spinenie, takmer nic dva dni a ja som cakala a do nemocnice ma poslal dr. ku ktoremu som isla az na treti den az vtedy som uz j slabo krvacala, ale ono sa to stupnovalo...pravdou je ze babo bolo mensie ako v tom case malo byt, takze by sa to asi stalo aj tak, alebo to bolo mladsie tehotenstvo, bola som v 6TT plus 4 dni...nechcem ta strasit, radsej chod, nikto ta neuhryzne prave som bola prekvapena ked mi povedali ze som kludne mohla prist aj sama bez odporucania dr. v hociktoru hodinu a pritom ani neist na pohotovost ale rovno na oddelenie...
takze chod a drzim palce nechc ste s babom OK! 😉

prva pomoc daj si magnezium a kys. listovu-to mi dali aj v nemocnici plus kanavit na zastavenie krvacania-ale to boli injekcie, ale tabletu magnezia dostanes volne v lekarni aj kys. listovu, hormony na podporu tehu ti daju len v nemocke 😉

allinka79
21. jún 2009

lenadka, to co citam ma desi... a mrzi...
lucylulu, teda asi radsej chod. Ja som typ, ktory sa snazi zbytocne hned nechaosit, ale co sa tyka tehotenstva, tak to je tak asi najlepsie... kedze to robis pre ten maly zazrak vnutri teba...

lucylulu
22. jún 2009

ahojte takze na pohotovosti som stravila 5 hod boli tam vsetci zlaty 🙂 ale vela som sa nedozvedela vraj male ma sancu 50 na 50 este moc toho nevideli takze treba len cakat vraj nic nie je porusane a to krvacanie moze byt aj z toho ze mam krvnu skupinu B negativ a plod ju bude mat inu ,takze dostala som nejaku injekciu na tu krv mam lezat a cakat zi sa hormon bude zvysovat alebo klesat (teraz bol len 900) .Takze o 2-3 dni mam ist na kontrolu a uvidi sa 😢 . Nemam z toho dobry pocit ☹ krvacanie pokracuje ako normalna ms tak musime len dufat a verit na zazrak 😢 .Aj ked viac krat spomenuly potrat ako babo prezije! pa pa

tami_tami
22. jún 2009

ahojte aj ja pridavam cerstvu skusenost ja som spinenie objavila vcera tak som dnes utekala o siestej k doktorovi napriek tomu ze uz zajtra som mala mat poradnu v 16.tt. upokojil ma ze sme vporiadku aj mi male poukazoval. mam vraj niusie placentu a tak mam odpocivat a napisal mi magnezium a nejaky pyridoxin. cize treba radsej fakt ist hned a radsej zistit ze to nic nie je ako cakat a prist o mimi. drzim palce vsetkym... 😉

allinka79
22. jún 2009

lucylulu - tak bud hlavne v klude, a lezkaj a oddychuj... drzim palce
a tami - ja som dufala, ze to uz v druhom trimestri nehrozi... ☹ no uvidime

tami_tami
22. jún 2009

allinka79 ja som si tiez myslela ze som uz za vodou a preto ma to tak strasne vystrasilo... ale ked tak citam rozne clanky a prispevky - potratit mozes kedykolvek pocas celeho tehu... cize ja uz budem davat velky pozor na to co robim lebo som sa tiez spoliehala ze teraz uz mozem vsetko... a akurat tak mozem lahnut a odpocivat ako mi nakazal doktor

luka04
22. jún 2009

ahojte baby...ja som si s tymto problemom od sameho zaciatku uzila az az ☹ prvy krat som trosku zakrvacala v 7 tyzdni..bola som 5dni v nemocnici..davali mi rozne infuzie,tabletky a injekcie /kanavit,magnezium,ascorutin../po prepusteni mi moj DR.predpisal duphaston..uzivala som ho do 12tyzdna..vsetko bolo ok a opet sa objavilo krvacanie..uz ma nedali do nemocnice,ale musela som zostat doma na peenke,lezat,nic nerobit, nenamahat sa..takto sa to opakovalo uz 4x..vzdy nastastie babo bolo ok, srdiecko mu bilo ale ten strach sa neda opisat 😢 doktor mi k tomu celemu povedal ze: v prvych tyzdnoch maternica nevedla udrzat plod a neskor sa mi objavila trhlina na placente ktora vzdy zakrvacala, ked som nedodrziavala klud..teraz sme v 21tyzdni,malinka kopka jak diva 🙂 asi 4tyzdne mame klud,od poslednych problemov a dufam,ze uz bude len dobre..drzim kazdej palce,ktora ma podobne problemy,hlavu hore, nie vzdy znamena vsetko hned to najhorsie..ale netreba nic podcenit samozrejme.ja som chodila doktorom kazdy tyzden,stale pohotovost a nemocnica..odvtedy sa prihovaram malinkej,hladkam ju a verim, ze to spolu zvaldneme 😉

allinka79
23. jún 2009

luka, a si stale doma? Alebo uz chodis do prace a davas si pozor? Ja som si povedala, ze ked to pride treti krat, uz asi budem chciet ostat doma, al ked to vzdy bolo len trochu, tak na 2 dni a potom vsetko ok... ale nie je riesenie byt dva tyzdne v praci a dva doma... tak teda neviem, ze co robit...

riamim
23. jún 2009

Ahoj, kočky!
Som asi v 6tt a dnes ráno som objavila na WC hnedé špinenie, teraz už nič. K MUDr. som plánovala ísť až vo štvrtok. Myslíte, že by som mala ísť radšej dnes, aj keby sa už špinenie nevyskytlo? Nechcem nič zanedbať, ale ani zbytočne stresovať.

allinka79
23. jún 2009

riamim - chod. Ja som to odlozila z utorka na stvrtok a vynadal mi. Chod, je to istejsie... Ja som nechcela utekat s takou banalitou, a vynadal mi... chod, max. ti povie, ze je vsetko v poriadku a budes kludna. Drzim palce, potom daj vediet, ze co a ako

luka04
23. jún 2009

ahoj allinka...ja som doma od prveho krvacania...cize od 7 tydna..pretoze som bola 5 dni v nemocnici a potom mi moj doktor povedal,ze on ma uz do prace nepusti..pre istotu..a to este ani nevedel, ze tie problemy budem mat stale..takze dobre sparvil, lebo mam dost stresujucu pracu..skodi mi este aj to, ked som doma umyvala dlazky alebo vysavala..zase sa to objavilo..takze nemozem ani fyzicku namahu..ja byt na tvojom mieste, tak sa pytam domov, neda sa to porovnat aj po psychickej stranke,rano v klude stanem,trosku si porobim nieco, pride kamoska na kavu..myslim len na babetko, zhanam vybavicku a je to sto a jedno,ako stavat s pocitom do roboty 😉 oddychnes si a mozno aj problemy prestanu... 🙂

venka2
23. jún 2009

riamin, radim ti radsej chod ihned k lekarovi, lepsie je prist stokrat zbytocne ako raz neskoro. Nechcem ta strasit pre mna bol hnedy vytok zaciatkom potratu ale teraz pri druhom tehotenstve som riadne krvacala dokonca este viac a babatko je v poriadku.Nic nepodcenuj, ak je to ok daju ti lieky proti krvacaniu asi Ascorutin a predpokladam Dufaston (hormony) na udrzanie plodu, co pomoze babatku v prvych troch mesiacoch.

solliden13
23. jún 2009

Ahoj riamin, ak ti mozem poradit tak hned utekaj k doktorovy alebo na pohotovost. Mne sa stalo minuly rok ze som v 6 tt krvacala a kedze som bola v zahranici tak som to nemala ako riesit a aj sa stalo ze som potratila. Viac ako pol roka sme sa usilovali o babo, teraz som v 10tt ale od 4tt som mala spinenie a bolesti a hned som utekala na pohotovost. Od 4tt som doma a lezim a poctivo beriem duphaston a nemozem nic len lezat a cakat do 14tt a len dufat ze moje vysnivane babo bude v poriadku. Pravidene chodim na kontrolu a zatial je to o.k. uz som viac nespinila, ale naozaj poctivo lezim. Takze utekaj a nevahaj aj na pohotovost. drz sa

riamim
23. jún 2009

Tak ja teda pre istotu pôjdem. Ešte že dnes moja doktorka ordinuje poobede. Ale bolo to len také "jednorazové" špinenie, tak dúfam, že nič vážne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre