Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

andelik
7. apr 2010

Ahojte babenky...tak uz som spat z toho ultrazvuku, ale nie som o nic mudrejsia...baba co mi robila ten utz, tak hovorila, ze je to dost caste to spinenie a hlavne v takomto skorom tyzdni, takze ma trosku upokojila...ale buduci tyzden mam ist znovu na utz, pretoze srdiecko este zatial nebije, takze mi doki nevedel povedat ci je vsetko v poriadku...a ze ani ja a ani one momentalne s tym nie su schopny nic robit, takze mi neostava nic ine len cakat a modlit sa aj nadalej... 😀

Iljanka....ja mam presne take iste spinenie ako ty opisujes...A kedy ides znova na ten utz?

iljanka
7. apr 2010

andelik mam ist na buduci tyzden. Asi pojdem vo stvrtok. Dok. povedal, ze zatial sa neda nic povedat, lebo babo je veeelmi malicke. Ak vyrastie do buduceho ultrazvuku, tak by malo byt vsetko v poriadku. Ak by som zacala krvacat - jasna krv alebo ak by vytok bol silno hnedy, tak mam ist hned na pohotovost. Dnes som este nemala ziadny, ale to bolo aj vcera, az poobede sa trochu objavilo. Budeme to musiet nejako vydrzat 🙂

lusinkaj
7. apr 2010

ahojte,drzim vam vsetkym prsty aby spinenie prestalo...poznam co to je,ake su to nervy ja som spinila na zaciatku tehu.ale to len dve dni nic mi nato nedal...potom som zacala cca 12tt a trvalo to vyse tyzdna lebo tam som mala hematom....to boli nervaky ci nahodou sa nerozkrvacam a bol by potrat...nastastie vsetko dobre dopadlo...nepsinim,lieky beriem nadalej...ale aj tak stale trpnem ak idem na wc.....
len si davajte pozor fakt nic nerobte co najviac lezte,nic tazke nedvihajte.....nevysavajte atd 😉
lebo v takom malom tyzdni je vysoke riziko potratu 🙂
drzim prsty 🙂

jarynek
7. apr 2010

Ahoj holky, píšu jenom pro uklidnění, protože já špinila prakticky celý první trimestr.... jednou dokonce došlo i na jasnou krev 😒 málem mě vezli, ale všechno je v cajku. Obzvláště na začátku těhotenství to je v poho.. držím palečky ať se mrňousci drží..první trimestr je o nervy.... 🙂

asus
7. apr 2010

tak jsem tu holky tak u mě vše ok mimi tam je a tluče mu srdičko 😀

marion
7. apr 2010

asus super, tesim sa s tebou...len tak dalej... 🙂

asus
7. apr 2010

dik Marion taky jsem štastna a moc když jsem viděa toho drobečka jak mu tluče srdičko užasnej pocit

andelik
7. apr 2010

Asus...super...strasne sa tesim, ze je zatial vsetko v poriadku a urcite to tak aj zostane 😀 ...nas to dufam, caka buduci tyzden... 😀 uz sa na to strasne tesim 😀 😀 😀

asus
7. apr 2010

andilku ahojik ja jsem nadšena když jsem viděa jak mu buši srdičko měla jsem takovej strach. a tobě ještě nic konkretniho neřekly 🙂

andelik
7. apr 2010

Asus...babatko je este prilis malinke...uvidime co uvidia buduci tyzden...uz by mu malo bit aj srdiecko... 😀

asus
7. apr 2010

jejda andilku budu ti držet moooc pěstičky ja myslela že se za ten týden zblaznim strachy tak vim co to je

andelik
7. apr 2010

snazim sa mysliet pozitivne... 😀

asus
7. apr 2010

andilku to chce i když ja měla taky myšlenky všelijake

andelik
7. apr 2010

Baby mna zase chyta panika, lebo som bola prave na wc a to moje spinenie zmenilo farbu na taku cervenkastu...tak sa zase bojim 😅

janica81
7. apr 2010

neboj sa Anjelik... ja som to mala 3x ... ale pre istotu chod k dokine.. a nech Ta pozrie... mne to robilo vraj svalstvo..ako sa malinke zavrtavalo a maternica sa rozsirovala tak som sppinila...

andelik
7. apr 2010

Ved ja som bola a povedali mi, ze momentalne s tym nemozu nic robit...len cakat...a ze je to dost caste v tehotenstve a ked zacnem velmi krvacat, tak mam hned dobehnut...snazim sa mysliet pozitivne ale je to dost tazke...uz som sa tesila, ze to ustupuje ale somsa tesila predcasne 😒

iljanka
8. apr 2010

andelik, neboj, ono sa to zlepsi... viem, je to tazke, ale skus na to nemysliet. Uvidis, na buduci tyzden babatka podrastu a vsetko bude OK. 😉

asus
8. apr 2010

andilku ja to měla taky a hodně jsem krvacela šek i sraženej kousek což mě šileně vyděsilo ☹ a po týdnu klid jen lež a odpočivej daly ti nijake leky??

akdar1
8. apr 2010

andelik: Drzim pesti v to dobre... Ja jsem take zacala spinit v 6. tt, snazili se to udrzet Utrosem, ale nakonec se rozjelo krvaceni a bolesti v podbrisku a nezbylo nic jineho nez revize... ☹ Ted mam // a bojim se, aby se to neopakovala...stale chodim na wc se strachem ze spineni... 😖

asus
8. apr 2010

akdar no vim o čem mluviš ten strach je šilenej 😒

andelik
8. apr 2010

Ahojte dievcence...tak moja doktorka mi povedala, ze sa nemam stresovat a ze to je len z tych zmien co prebiehaju v maternici a doporucila nejake lieky pre babo a aj na podporu tehulkovania, tak mamina hned bezi mi ich nakupit a poslat sem do Uk...dufam, ze sa jej to podari zohnat...dnes som zatial este nespinila a dufam, ze ani nebudem...musim poklopat niekde na drevo...klop klop klop 😀 ...zajtra sa chystam deo prace, tak mi drzte palce, aby sme to zvladli 😀
Akdar...je mi to luto, ze to minule nevyslo a verim, ze tentokrat to bude v poriadku...viem si predstavit ako velmi sa musis bat

asus
8. apr 2010

andilku aky beru leky a držim ti pěstičky

akdar1
8. apr 2010

andelik: Tak snad se vse udrzi!! 🙂 🙂 Clovek, aby opravdu pochopil problem druhych, si jim musi sam projit... Drzim pesti!

zuzanka.h
8. apr 2010

Ahojte dievčence tak ja som špinila do 15týždňa. A to som brala utrogestan prvých 12 týždňov. V 9 tt som aj silnejšie zakrvácala a myslela som, že už je koniec. Našťastie to dopadlo dobre , ale celé tehotenstvo som bola na PN.
Chcem Vám popriať nech Vám to dopadne tak ako mne 🙂

fenkalili
9. apr 2010

Andelik, som na tom presne ako ty. Som na konci 6tt. Tiež mám občas bolesti v podbrušku, trochu kŕče ako keby som mala dostať, ale po chvíľke to prejde. A tiež ma pobolievajú aj kríže, hlavne keď sa idem postaviť z postele. Vtedy mám aj taký pocit, ako keby som mala trochu svalovicu. No a ako na truc sa mi k tomu pridala ešte aj náchda a nejaké nachladenie, tak som radšej ostala od včera doma a snažím sa to vyležať. Utv mi robil Dr. v stredu, vravel, že všetko je v ok. Malinké ma 3 mm 😵 a občasné bolesti sú vraj normálne, lebo sa ti rozťahuje maternica. Tak dúfam, že to špinenie sa mi nezhorší a všetko bude v poriadku. Stále sa chodím pozerať, lebo mám vkuse taký "mokrý" pocit. No držím všetkým palčeky 🙂

andelik
9. apr 2010

Fenkalili...ja presne viem o com hovoris...ja som na tom presne tak isto...verim, ze to bude dobre len musime byt opatrne a silne a hlavne mysliet pozitivne...ja idem na dalsie sono v stredu, tak dufam, ze uz bude vidiet aj srdiecko...uz sa neviem dockat 😀 😀 😀

iljanka
12. apr 2010

Ahojte. Tak nechcem to zakriknut, ale od stvrtku som uz nemala hnedasty vytok 🙂 Dufam, ze to uz tak zostane a zelam aj vam nech je vsetko v poriadku 🙂

siuzi007
12. apr 2010

Ahojte chcem sa Vás spýtať lekár Vám aj niečo dal myslím na podporu tehotenstva ja som mala predchádzajúce tehu úplne v poriadku okrem pálenia záhy ale teraz je to úplne iné dala mi duphaston tak mám asi len čakať ako to celé dopadne ??

marion
12. apr 2010

siuzi, ja som tiez prve tehu bola uplne bez problemov, ani som nevedela ze som tehu. A teraz beriem duphaston a anopyrin. 🙂

andelik
14. apr 2010

Baby... vsetko je zatial v poriadku...mame 7 mm a akciu srdiecka, takze mame zatial zdrave normalne tehulkovanie...verim, ze uz vsetko bude v poriadku 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre