Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

renka77
22. sep 2010

@majamat ved sa snazim naozaj vela casu travim na gauci a citam 🙂 z muza velmi namam osoh,lebo podnika takze od rana do vecera je mimo domu 😒 dufam,ze sa bude zmensovat a nie naopak 😉

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosoriak
23. sep 2010

Ahojte, len tak sa vypisem - vcera som zacala na ruzovo spinit, dnes som nabehla k lekarke a ta najprv ani nevedela najst srdiecko, ale potom ho nastastie nasla. Mam vraj funkcnu cystu zlteho telieska na vajecniku, tak vraj preto mozem spinit aj krvacat. Male je podla UTZ o tyzden a pol mensie ako podla poslednej MS.
Nezostava mi nic ine len cakat a viem, ze ak sa ma daco pokaslat, tak radsej teraz ako neskor, ale aj tak som z toho smutna ☹
Dostala som injekciu agolutinu a duphaston. A kludovy rezim, haha, s 20-mesacnou dcerou, no posnazim sa. Prve tehotenstvo bolo uplne bez problemov a na toto som teda vobec nebola pripravena..

Mal to niekto takto? Myslite, ze z toho bude este babo alebo sa mam pripravovat na najhorsie?

kackaj
23. sep 2010

@bosoriak ahoj, jsem na tom podobně. Nekdy špiním a někdy dost krvácím a jsem z toho vedle. Mám nízko položenou placentu a časem až se vytáhne nahoru by se to prý mělo zastavit. Už mě uklidňovaly holky z jiné diskuze, hodně z nich krvácelo kvůli tomuto nebo i jinému důvodu a nakonec všechno dobře dopadlo. Já bych se bát prý neměla, ale taky se bojím. Jinak já mám mimi o 2 týdny menší než podle MS, ale to je v pohodě, prostě asi byla ovulace později, než se očekávalo. Já myslím, že za chvíli funkci žlutého tělíska u tebe převezme placenta a bude všechno zase v pohodě, ne? Neříkala ti to doktorka?
Pojďme, nebudeme se bát, budeme se šetřit (taky mám malého draka🙂) a budeme věřit, že všechno dobře dopadne. Já první těhu taky měla bez jakéhokoli problému a stresu a teď taková palba. No, snad bude dobřeeee🙂
Jinak ten klid nepodceňuj...já včera neodolala a byla na procházce a večer bylo moc krve, dnes pošlu manžela, od rána kdy se dá, tak polehávám a neteče skoro nic...ťuk ťuk ťuk....

bosoriak
23. sep 2010

@kackaj dakujem za povzbudenie, ved uvidime ako to dopadne. S tym kludom mas urcite pravdu, akurat mi daj tip ako mam udrzat malu doma tak aby som mohla lezat 🙂 Tak sa snazim ju aspon udrzat na pieskovisku, nech mozem sediet.

To s tym zltym telieskom som nevedela, ani doktorka mi nepovedala, ale znie to tak ukludnujuco. 🙂 Ale to cakanie je hrozne.

Tebe drzim palce, nech vsetko dobre dopadne, aby bol zdravy surodenec!

sarac
23. sep 2010

@dujinka No ja som vôbec nekrvácala, iba raz zo mňa vyšiel hnedý výtok a po týždni sa mi ti zopakovalo. Mne povedali to isté, nič nerobiť, neupratovať, nič ťažšie nedvíhať....Nedali mi žiadne lieky, ja beriem iba železo, lebo som chudokrvná a kalcium. Čítala som veľa článkov, ale dôležité je, aby si myslela pozitívne a bola v pohode, pretože veľmi dôležitá je psychika.

sarac
23. sep 2010

@renka77 Ahoj. Taká som rada, že ti to vyšlo. Ja som mala iba hnedý výtok, ktorý sa mi zopakoval v pondelok druhýkrát. Ale už sa cítim o.k. Som na PN, ja už do práce nepôjdem, možno si vybavím rizikové, lebo sa bojím. Už aj moje ranné nevoľnosti ustupujú. To špinenie je v dnešnej dobe asi normálne. Len že je zlé, ak žena krváca silno červenou farbou. Moja k amarátka krvácala do 5 mesiaca, tiež len občas a o mesiac rodí. Každá žena je iná a má iný organizmus. No ja nebudem pokojná až do pôrodu. 🙂 Informuj ma o tvojom zdravotnom stave. Ja idem v utorok na druhé genet.testy, to už budem v 16týždni, ale aj tak mi to pomaly ide. 😒

kackaj
23. sep 2010

@bosoriak díky, i já tobě držím pěsti a věřím, že všechno bude v nejlepším pořádku🙂 Hlavně jak píše @sarac...mysli pozitivně, má to velký vliv na zdravý průběh věcí... Drž se🙂

renka77
24. sep 2010

@majamat ahoj vcera som bola u svojho gyn.ale ma nepozeral,az v pondelok a ked som uz bola v meste tak som s muzom skocila vybavit nejake nutne vaci do banky a tak a to som asi nemala robit,uz dlho som nebola na dlhsej vychadzke,poobede ma zacalo boliet podbrusko a vecer to uz bolo dost silne aj v noci som sa budila na bolesti,doktorka mi povedal,ze ma bude pobolievat,ze sa maternica zvacsuje,ale az taaak 😒 dnes je to uz v pohode,dokonca ani tak velmi nespinim,len sa bojim,ze ked ma pichne v podbrusku,tak cakam,ze zase ide prist ta bolest,dufam,ze vydrzim do pondelka v pohode 😉

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renka77
24. sep 2010

@majamat to mozem aj v takom skorom stadiu tehotenstva? zajtra si ho zohnam v lekarni 🙂 zase zacinam mat take krce,kocik si si vybrala fantasticky 😉 je peknucky,ja zatial len tak pokukavam na internete 🙂 este mam dost casu,ale uz sa tesim ked si zacnem kupovat prvu vybavicku pre drobca 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renka77
26. sep 2010

@majamat ahoj vcera som bola na pohotovosti,pre tie krcove bolesti,uz sa to nedalo vydrzat a mala som strach o drobca,ale vsetko ok drobec podrastol ma 7mm a srdiecko bilo ako zvon,dal mi navyse ascorutin a magnezium,chcel ma tam nechat,ale zatial som odmietla,ved lezim aj doma,ak by sa zhorsilo tak samozrejme pojdem,nemas skusenosti s ascorutinom?v letaku pisu,ze tehotne nesmu uzivat 😕 dnes je to uz lepsie uz nie su take strasne krce,povedal mi,ze ten hematom sa zmensil a ked sa vyplavuje tak to boli 😒

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matilda2
26. sep 2010

majamat, junovka - dakujem vam za reakcie. Momentalne som v 8tt, spinenie sice stale trva, ale beriem nadalej duphaston a modlim sa nech je vsetko ok. Na ultrazvuku bolo vidiet srdiecko, takze fazulka zije. Pomaly sa mi zvacsuju prsia, obcas slabe krce v bruchu....pozorujem sa ako nejaky hypochonder. Ale uz som mala jeden potrat a moj "citlivy" lekar mi povedal, ze prichadza dalsi, takze sa snazim len lezat, moc sa nehybat a "mysliet pozitivne". Vsetkym vam drzim palce, lebo viem co prezivate. Nech nam to dobre dopadne 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pifina
27. sep 2010

@renka77 rovnaku sluzbu ako ascorutin ti urobi pohanka - vari sa to ako ryza, trochu si treba zvyknut na chut, ale s jogurtom alebo detskou vyzivou je to super a je to prirodne 🙂

renka77
27. sep 2010

@pifina dakujem si zlata,musim si ju kupit a vyskusat 🙂

pifina
27. sep 2010

@renka77 rado sa stalo 🙂

marika1977
27. sep 2010

od zaciatku tehotenstva mavam silne krce ako renka77...moj zensky mi povedal ze je to sposobene aj vekom aj tym ze nosim uz 3dieta,pri prvich dvoch som to nemala.od kedy beriem magnebe6 zda sa mi ze uz nemam take silne krce tiez musim vela lezat a oddychovat.tak ze ten hnedkasty vztok ma nieco spolocne s krcmi v podbrusku?

renka77
29. sep 2010

Ahojte konecne som prestala spinit po 3 tyzdnoch 🙂 asi mi pomohol ten ascorutin,ktoreho som sa tak obavala,ale teraz mam zase dylemu doktor mi ho kazal brat stale aj duphaston,aj napriek tomu ze nespinim, 😕 to je hadam zbytocne ci nie?

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
weverka11
29. sep 2010

Ahojte dievcence, vcera moju svagrinku odviezli do nemocnice, je v 9tt a zacala silno krvacat, jasne cervenou krvou. Dnes jej povedali, ze maličké vyzerá byť v poriadku, ale má nejakú štrbinu, alebo ranu na maternici ☹ Stretli ste sa s tym už niektorá???? Zevraj to moze byt tym, ze tam boli dve embryjká a jedno odumrelo. Ale bola minuly tyzden na utz a doktor jej nic take nepovedal.

renka77
29. sep 2010

@majamat ja som PN uz dost dlho,kedze som bola na umelom,skusim ich teda vysadit,este zo 2 dni vydrzim 😉

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
weverka11
29. sep 2010

@majamat diki, prave som s nou volala, a ze jej davaju injekcie a ze uz prestava krvacat, dufam ze bude vsetko ok, lebo uz sa tesime, ze budeme na jaro spolu kočíkovať, kedže prvy krat sme to mali naopak, ona mimi mala a ja som potratila ☹ A este ma svagrina zajtra narodeniny, tak sa to musí podariť 😉 , poobede pojdem za nou.

weverka11
29. sep 2010

@majamat Krasne meno maš vybrané pre dcérku 😀 ja som s ním už 24 rokov plne spokojná 🙂, Keby som sa tak nevolala, tak určite sa moja dcerka vola Veronika 😉 Akurat, ze mne zvyknu vsetci vraviet Veveri - ale uz som si zvykla.

bosoriak
29. sep 2010

Ahojte, nedavno som sem pisala o spineni, no bohuzial napriek snahe a liekom uz predvcerom isla krv aj so sliznicou, a ziadna akcia srdiecka. Takze vecer ma prijali do nemocnice, na druhy den robili kyretaz a dnes doobeda ma pustili domov.
Priroda snad vie, co robi.

Ale na povzbudenie: lezala som tam s tromi kockami, kazda nejakym sposobom spinila a vsetkym sa babatka vyvijali dobre. Takze ked to ma vyjst, tak to vyjde aj keby traktory padali a ked nie, tak nepomoze ani svatena voda.

Vsetkym drzim palce, nech maju len prijemne tehotenstva a zdrave detule! 🙂

kackaj
29. sep 2010

@bosoriak no ahoooj, tak to je mi líto, že to takhle dopadlo...na druhou stranu i já jsem si říkala, že to tak asi má být a že je lepší, než aby se třeba narodilo mimčo s nějakou vážnou vadou nebo chorobou a pak trpělo celý život. My se teda naštěstí držíme a snad už to bude v pohodě a doufám, že po zdravotní stránce bude všechno o.k. Uvidíme na utz.
A tobě držím pěsti, ať se brzy zase zadaří a všechno se vyvíjí správně a pohodově tak, jak má. Určitě si myslím, že příroda ví dobře co dělá a příští prcek už bude zdravej a udrží se až do konce 😉 Držím ti pěsti🙂

atap
29. sep 2010

Ja som tiež špinila nejaké 3 týždne, bola som na pohotovosti-tam mi pichli magnezium, poslali domov ze to nie je nič vážne.. O týždeň na to som mala pocit ako pri menštruácii, začala som krvácať... Hneď som volala známemu gynekológovi, vtedy to ´vybuchlo´, hneď na sálu a cisársky rez so smutným koncom... Praskol mi za maternicou hematom plný krvi a začal zalievať brucho. Vraj ukončenie tehotenstva mi zachránilo život. Takže to špinenie určite nepodceňujte!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre