Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

1tralala
2. jan 2011

@janicka dekuju 😉

bosoriak
2. jan 2011

Ahojte, chcela by som poradit. Pred tromi mesiacmi som potratila a teraz som znovu otehotnela a som v 10.tt. Mala som mykozu pred tyzdnom, doktorka mi nato predpisala Gynazol krem, dava sa takym plastovym aplikatorom. Dva dni potom, ako som si ho dala som zacala spinit a potom zo mna vysla normalna cervena krv. Tak ja s placom do nemocnice, ze som znovu potratila, cela som sa zbalila.. ale lekar mi ukazal plod, vraj je v poriadku a srdce mu bije, podrastlo a je v norme velke. Dal mi duphaston a mam mat kludovy rezim. Odvtedy som este parkrat mala krvavy vytok, sranda ze vacsinou potom ako som lezala nie ako som sa trochu namahala. (Mam doma dvojrocnu slecnu, takze uplny klud na lozku u mna nehrozi).
Cez den byva cisto, vecer byva taky tmavoruzovy az tmavocerveny ten vytok.
Len sa chcem spytat, ci to niekto uz takto mal a bolo z toho zdrave babo, lebo ja uz mam nervy v kybli kvoli tomu predchadzajucemu potratu.
Buduci tyzden idem samozrejme k mojej lekarke na kontrolu, ale dovtedy asi fakt osediviem 🙂

eustoma
2. jan 2011

@1tralala neviem ci ti pomoze moja skusnost, ale ja som krvacala od 5tt - 10tt a tpo od 15tt-19tt. v oboch pripadoch som mala hematomy. co sa tyka sfarbenia, tak som krvacala rozne. uz si nespominam na presny priebeh krvacania, ale bolo to rozne, ci do farby, ci do intenzity.

1tralala
2. jan 2011

@eustoma dekuju,ja po minulem ivf zacla spinit po teh,testu hnede a bohuzel to skoncilo biochem.tehotenstvim,tak mam strach aby se to neopakovalo

solinkarka
2. jan 2011

Ja som dnes nasla na nohavickach hnedy vytok a neviem ci je to normalne ci treba ist na pohotovost ☹

eustoma
2. jan 2011

@1tralala nestrachuj sa, ako strachom nic neporiesis. musis pockat, nic ine sa v tejto faze robit neda. daj si nieco fajne, napriklad ovocie 😉, alebo cokoladku. trosku sa ti zlepsi nalada. ale urcite sa nestrachuj. ja mam za sebou jedno neuspesne ivf, tak si trosku viem predstavit co prezivas. sa to chce obrnit trpezlivostou.

1tralala
2. jan 2011

@eustoma umis zvednout naladu 😉

eustoma
2. jan 2011

@solinkarka precitaj si par stranok spetne, ale kazda jedna co tu prispieva, tak krvaca. na druhu stranu, ked mas blby pocit, spojeny s krcami, alebo tak radsej chod na pohotovost. ved maximalne budes vyzerat za blbca, ale to ti moze byt jedno. tehotensto skontroluju.
inak hneda krv je stara, verim, ze nebude to nic vazne.

eustoma
2. jan 2011

@solinkarka este doplim, moj dr. mi vravel, ked bude cervena krv, alebo krv spojena s krcami hned letiet do nemocnice. ale pokial pojde o vytok tmavohnedej krvi, teda starej krvi, tak mam byt v klude. vyhnut sa namahe, vyhnut sa sexu a tak.

janicka
2. jan 2011

ano eustoma, mas pravdu.Aj mne hovorili na pohotovosti, ze s tym tmavohnedym vytokom (spinenim) sa nic robit neda... ale je to vzdy lepsie ako cervena krv... a ze treba vyckat... Babule, ja som fakt neverila, ze mi to vobec moze prejst to spinenie... a bolo ho fakt veeeela... niekedy intenzitou pripominalo slabu menstruaciu a vkuse som to mala 4 tyzdne... A teraz akoby utalo...uz 6 dni je cisto... tak uvidime. V stredu idem k lekarovi, dufam, ze bude mat pre mna len dobre spravy a ukonci mi pn... 🙂

vecernice
2. jan 2011

@janicka no ja mam kontrolu v utery 😉
u me je to slabounke 😉 tak ob tri ctyri dny uz dva tydny. spis nazloutle nebo svetle hnedoucke. ac bych brala cisto, tak toto me neznervozbuje. a to uz cele dny jen nelezim. navic, jak pribyvaji tydny, tak jsem klidnejsi 😉

@bosoriak ja jsem krvacela v 7tt jasnou krvi a dosti masivne. byl to hematom. pak se mi to vratilo asi ve 13TT, vetsinou rano po probuzeni, první tyden spis cerstva krev, pak prisla do spineni.
nejlepsi je klid, odpocivat a moc verit 🙂 jinak se dava duphaston, a ascorutin (ten je volne prodejny)

@solinkarka asi uplne normalni to neni, ale hroziva byva cerstva krev, tedy cervena. byt tebou, tak radsi zitra cinknu doktorovi pro radu 🙂

bosoriak
2. jan 2011

@vecernice Dakujem za skusenost, lieky beriem, ale na UZV doktori ziadny hematom nevidia. Klud mam relativny, mam doma dvojrocnu dceru.. Ale mozem to vynahradit tou vierou 🙂 SNad to dobre dopadne no.

janicka
3. jan 2011

bosoriak, ak ti to pomoze, u mna spinenie trvalo (dufam,ze sa uz nevrati) 4 tyzdne a tiez nikto nevedel preco... a opakujem, ze ho bolo vela... nemala som ani hematom ani nic.. a nastastie to teraz preslo 🙂

bosoriak
3. jan 2011

janicka, dakujem za povzbudenie. Po kontrole dnes je vraj vsetko ok, ani nespinim uz, takze snad to bude dobre.

princulka11
3. jan 2011

Ahojťe babenky.Ja som zisťila 1 januara že som tehotnaa,už som si robila dve testy a obidve su pozitivne.len dnes cele poobedie mam ťiež tke špinenie a sem tam ma pobolieva bruško.Idem zajtra k svojej ginekologičke tak duufam,že všetko bude v poriadku.Sice som kratučko tehotna viem o tom lem 6 dnii tak ani neviem v ktorom tyyždni môžem biť?Len duuufam že to nebude potrat.... ☹

adikad
3. jan 2011

@princulka11 to spinenie na zaciatku je v pohode, pri uhniezdnovani sa to stava.

veva82
12. jan 2011

ahoj,dlho som tu nebola.......no snazila som sa to tak brat,ale ked sa mi to stalo uz druhy krat moja psychyka rapidne upadla.Teraz som uz na tom celkom fajn len ked vidim nejaku tehulku alebo male babo tak sa mi slzy tisnu do oci.Bol mi povedany aj dovod.....moje potratenie na 95% sposobila chripka a 40ky horucky co som mala ked som bola v cca 3tt.Uvidim co bude dalej,moj gynekolog mi povedal ze sa mozme snazit po prvej menstruacii o babo a ze uz teraz sa nic nestane... 🙂 keby tak mal pravdu 🙂

anelisa
16. jan 2011

ahojte, v 6 tt sa mi stalo, ze po "velkej", ked som viac zatlacila, mala som ruzovy vytok. Bola som aj na pohotovosti, vraj vsetko v poriadku. Dnes som v 8 tt a stalo sa mi to opat (dokonca bol vytok tmavoruzovy)..........nemate s tym skusenosti? ....dost som sa zlakla ☹ Dakujem

janicka
16. jan 2011

ja som to mala... dokonca mi to preslo aj do spinenia... a vsetko ok.... V 15. tt to vsetko preslo, a zatial je to ok 🙂

anelisa
16. jan 2011

@janicka dakujem za ukludnujucu odpoved 🙂 dufam, ze to bude aj u mna ok.........uz sa neviem dockat kontroly - idem vo stvrtok, dufam, ze uz bude srdiecko 😵

janicka
16. jan 2011

anelisa , si uz v 8. tt , takze srdiecko uz vo stvrtok urcite bude bit ak bude vsetko ok... Drzim ti palceky 🙂 A neboj sa. Ja viem, ze sa to lahko hovori... ja som stresovala 100x viac ako ty... ale tieto stresy ta o par tyzdnov prejdu...nebojkaj sa.

anelisa
16. jan 2011

toho sa velmi bojim.......ak nahodou srdiecko nebude bit.........cim blizsie je stvrtok, tym viac stresujem, posledne noci nemozem kludne spat. Uz nech je to tu, lebo to nevydrzim. Dufam, ze nebudem vystresovana stale kvoli niecomu (lebo dovod sa vzdy da najst, nie? 😉 ) Co Ti pomohlo, aby si nestresovala?

anelisa
16. jan 2011

........ale uz koncim, lebo som tusim mimo tejto temy 😀

p3tra11
16. jan 2011

@anelisa a nemozes ist na tu kontrolu skor?? aby si sa zbytocne nebala...

janicka
16. jan 2011

anelisa pomohli mi baby z tejto temy 🙂 Boli uzasne...prezivali to vsetko so mnou... a nakoniec som si povedala, ze nema zmysel sa stresovat, pretoze v tomto skorom stadiu nic nedokazeme ovplyvnit a preto ked sa stane nieco ,,zle", potom bude dost casu na slzy a nervozitu... treba to zatial pustit z hlavy... pretoze ver tomu, ze za takych 8-9 tyzdnov sa mozno budes stresovat daleko viac ako pri tomto spineni... Priciny sa vzdy najdu...ako pises... a hlavne je este vela vysetreni ktore ta cakaju a nemusia dopadnut s idealnym vysledkom...ako mne... (co samozrejme nic nemusi znamenat-je to len statistika)... Takze ja pevne dufam, ze teraz uz budem kludnejsia...ja som si presla dlhym spinenim (trvalo cca 4 tyzdne), dokonca mam za sebou uz aj amniocentezu... takze na stresy som si uz zvykla...
🙂 Neboj, vsetko bude OK!

anelisa
16. jan 2011

@p3tra11 teoreticky mozem, ale na stvrtok som objednana a inak by som musela velmi dlho cakat, kym sa dostanem na rad.............rozum mi hovori, ze nicomu nepomozem, ak tam cela vystresovana dobehnem skor.......ale na druhej strane strachu sa zbavit napriek tomu neviem........typicky blizenec rozdvojeny 😅
a este aj kvoli praci sa mi neda ist skor, ale ked bude vsetko ok, chcem ist na pn a oddychovat

anelisa
16. jan 2011

@janicka dakujem, si zlata, mas pravdu. Drzim nam obidvom palce 😉

janicka
16. jan 2011

anelisa, trosku sa ukludni, skus relaxovat... Skutocne nicomu nepomozes... Ja si napriek tvojim obavam myslim, ze bude vseetkov poriadku...nemas sa coho bat. K lekarovi by som na tvojom mieste sla len v pripade, ze by som zacala silno spinit alebo krvacat, alebo keby som zacala mat silnejsie bolesti. Nebojkaj sa, vsetko bude ok... ani sa nenazdas a stvrtok je tu!

janicka
16. jan 2011

a tesim sa, ze nam vo stvrtok cela natesena napises, ako je vsetko ok! 🙂

anelisa
16. jan 2011

jasne, vo stvrtok pisem 😉
pekny vecer vsetkym!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre