Srdiečko v 7. týždni tehotenstva bije slabo

mim987
4. aug 2020

Ahojte. Idem od gyn práve. Maličkému slabo bije srdce. Vraj sa mám pripraviť na zlý priebeh. Vraj mám vysadiť duphaston (spinila som týždeň dozadu a srdce vtedy vôbec ešte nebolo vidno) a prísť o dva týždne. Naozaj je už dieťatko bez šance? Som úplne hotová z toho 😥😥

evuska32
4. aug 2020

Nikdy sa netreba vzdat! Treba sa poradit s niekym, kto si tym presiel a verit...deti su velky bojovnici 😉

777januska777
4. aug 2020

@mim987 čo znamená slabo?

luciakovacova0603
4. aug 2020

@mim987 ahoj a preco mas vysadit duphaston?ja som ho brala cele tehu,predtym som potratila 2x a aj takto mi dopomahali udrzat babo...

rubinka
4. aug 2020

@mim987 - duphaston by sa nemal vysadiť len ak zrazu ale postupne no tiež sa čudujem prečo ti kázali vysadiť keďže ide o liek na podporu tehotenstva.

mim987
autor
4. aug 2020

@777januska777 to ja neviem, on povedal iba toľko, ze bije slabo a že to babo držia iba tie lieky a že aj keby sme ho držali ďalej tak , že by mohlo mať srdcovú vadu nejaku alebo tak. Vraj sa proste nevyvija správne.

nikiki29
4. aug 2020

@mim987 fúúú a to už v 7tt odhalil vývojovú vadu? Ja by som nič nevysádzala poradila sa s iným odborníkom...

mim987
autor
4. aug 2020

@luciakovacova0603 vraj je to na mne, ci chcem ešte čakať ale vraj proste to babo je slabé a neprežije aj tak . Alebo bude mat nejakú vadu 🤷‍♀️

mim987
autor
4. aug 2020

@nikiki29 dobre, zajtra skúsim zavolať nejakému inému dr

mondolina
4. aug 2020

Lieky by som brala do ďalšej kontroly, alebo by som o týždeň zbehla na pohotovosť nech skontrolujú.

mondolina
4. aug 2020

A srdcové vady sa už v dnešnej dobe operujú aj novorodencom, držím palce🙏

rubinka
4. aug 2020

@mim987 - divné praktiky lekár nemôže v tomto štádiu absolútne vedieť o nejakých budúcich vadach, určite zabojuj a lieky ber naďalej. Takéto lekára by som viac nechcela.

basska_b
4. aug 2020

Mojej bilo v 6. týždni frekvenciou len 100. Potom ku koncu tehotenstva len 120-125. Je úplne v poriadku, už ma pol roka...
Čo som tak čítala v poradni gynekológa Mama a ja, nič na svete potratu nezabráni. Treba len počkať do 12. týždňa

nikiki29
4. aug 2020

@mim987 ak nemáš príliš ďaleko Martin, skús Dr. Grochala alebo sa popýtaj mamičiek z mesta kto je u vás taký naj odborník...

mim987
autor
4. aug 2020

Ďakujem žienky, ste super. Ja som úplne hotová z toho, idem ku inej dr ,uz som aj dohodnutá s nou len kvôli poistovni pôjdem až v septembri. Ale zajtra jej zavolám a poradím sa s ňou, a kamoška bolq aj u Grochala taknskusim aj jej sa spýtať ako sa tam dostala , ci len tak ma vyšetrí ked nie som jeho pacient, neviem ako

777januska777
4. aug 2020

@mim987 prosím ťa ku komu chodíš? Tiež som z Kubína a snažím sa nájsť nejakého nového gynekológa, tak aby som sa tomuto vyhla.

mim987
autor
4. aug 2020
777januska777
4. aug 2020

@mim987 no a on je ževraj najlepší 🤦 kamarátke skoro zabil obe deti, takže asi tak je najlepší 🤦 ja mám najlepšie skúsenosti s doktormi z nemocnice (dve rizikové tehotenstvá).

mim987
autor
4. aug 2020

@777januska777 áno, však ja som preto šla k nemu, lebo je vraj dobrý.. no neviem, tak pre mňa asi nie...ja som počula chvály na Toltha, len k nemu problem sa dostať a vraj tam aj cely deň stráviš kym ta vezme...ja chcem ísť ku Petlakovej, Hasprovej za slobodna. Jej mama uz nerobí a tato je mladá, berie to vážne, títo starší doktori mi prídu akoby boli uz vyhorení alebo čo, všetko jedno

777januska777
4. aug 2020

@mim987 no tu nepoznám, ale ja sa chcem dostať do nemocnice k tým doktorom, naj pod primára (aj keď toto bude asi oriešok).

sono2
4. aug 2020

@rubinka nemusí sa postupne.

luccija
4. aug 2020

@mim987 liek by som brals dalej, ak má bábo odísť odide

katarina51941
4. aug 2020

@mim987 ja som.bola u neho pri oboch deťoch. Nájdi si telefónne číslo na internete a zavolaj mu. Ak nedvihne zavola naspäť. On je odborník. Mňa dr na sone vystrájal že naša prvá dcérka bude postihnutá lebo nemala nejaké riasenie vzadu na hlavičke a že ma niečo na mozgu. Ihneď som volala grochalovi a zobral ma hneď. Skontroloval všetkom od vlaskou po nechty na pôžičkách. 🤣🤣 všetko pomeral pokukal a vysvetlil. Strašne príjemny človek. Nakoniec povedal že je úplne zdravá a tak aj bolo. K nemu som išla aj pri druhej dcérke pre istotu.

evuska32
4. aug 2020

Ja som od MT a teda Grochal vysetri hocikoho, len treba zaplatiť...ale je vyborny odbornik. Alebo ak ma dovolenku tak potom Helios aleco Iscare...je to vsetko tu.

eternity24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pehavcek
4. aug 2020

Je mi ľúto čím si prechádzas.Ja som si prešla kadecim a keď premýšľam co by som robila ja, tak presne to co ti radia ostatné zienky. Určite môže mať tvoj doktor pravdu a teda počítala by som aj s tou najhoršou možnosťou ale kým bije srdiečko tak by som nevysadila lieky zo dňa na deň bez konzultácie s iným lekárom. Veľmi ti držím palce.

rubinka
4. aug 2020

@sono2 - mne tak povedali že by to mohlo spôsobiť potrat tak neviem teda.

tanialicka
4. aug 2020

Určite ber duphaston naďalej. Ja som potratila v 7mom týždni a to srdiečko nebolo vôbec počuť. Ako môže on teraz vedieť o srdcovej vade. Fakt sa porad s iným lekárom

dzejsik
4. aug 2020

@mim987 to takého pesimistického lekára by som hneď menila, veď v 7 tt ešte len začína byť vidieť pekne akciu srdiečka

sweetdreams1
4. aug 2020

No môjmu ešte v 7tt nebilo srdiečko vôbec...neviem, asi by som duphaston nevysadila a počkala na ďalšiu poradňu (prípadne iný lekár ešte) . Prvý trimester je vždy rizikovy (viem o tom svoje) ale teda neviem o tom, že by v 7 ty bolo možné odhaliť vadu. Veď to je ešte len taky fľak na ultrazvuku....to skor v 12 tt ti povedia viac.

sono2
4. aug 2020

@rubinka netreba. V 10 týždni už plne pracuje placenta. Osobne som zažila. V podstate som už 9+2 alebo tak skončila brať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre