Sterilizácia po druhom pôrode

visnacka
22. nov 2018

STERILIZÁCIA PO OPAKOVANÝCH CISÁRSKYCH REZOCH je tu niekto kto ju má ?

janinah
22. nov 2018

po dvoch sekciách nie je medicínsky dôvod na sterilizáciu

vierka_z
22. nov 2018

Preco sa o to zaujimas ? Po 2 porodoch veru na to este nejak dovod nie je. Chcranit sa predsa len vies aj bez trvalej sterilizacie

visnacka
autor
22. nov 2018

@vierka_z Navrhla mi to dnes gynekologička že nemusím ale môžem... tak vôbec neviem ale asi skôr nie ako áno

visnacka
autor
22. nov 2018

@janinah bolo mi to len navrhnuté ale nechcem to

whatever1
22. nov 2018

21 ročnej babe navrhnuta sterilizacia? Preco? Mas neaky zavazny zdrav. problem? Ved si este ani neporodila😳 A nevies co bude o desat rokov..to co je?

visnacka
autor
22. nov 2018

@whatever1 áno mam 21, no syna jedneho mam a on bol cisarákom a teraz mi hrozí zasa vraj aj ked ja by som rada odrodila normálne tak mi to navrhla že keď budem mat druhy cisarák

whatever1
22. nov 2018

@visnacka zeny maju aj tri deti cisarskym. Len je dobre mat dlhsiu pauzu aby sa jazva zahojila. Si hrozne mlada, nevies co ti zivot prinesie. O 10 rokov ta moze chytit tuzba po babatku a potom by si bola smutna. Som rada ze triezvo rozmyslas a zakrok nechces👍

mius.brcko
22. nov 2018

moja sestra nad tym rozmyslala, ked jej planovali druhy cisarsky... mala teda dve deti cisarskym, ale nedala si to spravit a to mala uz 33 rokov...
Ja som po dvoch detoch tiez nad tym zacala rozmyslat, aj som sa o tom bavila s gynekologom (a to som mala uz 35 rokov) a neodporucal mi to .. nielen, ze mozno raz este budem chciet, ved som este mlada (ze haha)..nakoniec som si to nedala spravit, aj ked deti neplanujem...
v tvojom veku by som si to nedala urobit 😉

pininka
22. nov 2018

Mám po troch cisarskych,bolo to najťažšie rozhodnutie v mojom živote a v tvojom veku by som si to nedala. Oni majú povinnosť ti to navrhnúť, ale rozhodnúť sa musíš sama. Mňa presvedčili ozaj zle výsledky z hematologie, iná antikoncepcia neprichádzala do úvahy a ďalšie dieťa tiež nie. U mňa žiadna zmnena po Tom nenastala

natalia2285
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soviatko
28. nov 2018

Je to len a len tvoje rozhodnute, no myslím že si ešte mladunká, nie je dôvod na sterilizáciu. Jedna známa má tri sekcie, v rozostupe 2,5 roka po sebe, prvú mala v sedemnástich, tretiu v dvadsiatich troch a nad sterilizáciou ani v sekunde nepremýšľala. Moja mama má spravenú sterilizáciu, ale dala si ju spraviť po piatom dieťati v tridsiatich siedmich rokoch a posledné dva pôrody mala sekciou. Ale mamča má aj iné zdravotné problémy, takže toto bolo pre ňu najlepšie riešenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre