Štítna žľaza u druhorodičiek

1dorotka1
20. nov 2014

Baby caute,som v14tt a moj gyn.mi nepovedal ze skrining sz u druhorodiciek sa nerobi keby som to vedela tak rovno idem k mojej endokr.lebo pri prvom som brala euthyrox 25 a potom som vysadila ako mi moja endokr.povedala . Mohla som uskodit babatku?

ervenka
20. nov 2014

@1dorotka1 preco si vysadila? to si nemala na karte napisane, ze si pacient so sitnou zlazou? Gyn o tom nevedel? Tak sup rychlo ku endo krino na krv a podla toho sa ti nastavi davka- a mozes aj konzultovazt, pravdepodobnost poskodenia plodu... Ide o to,ze ditko v brusku do 14tt nema vlastnu SZ, a "vyjedava" z maminej. Potom beries tabl. aj kvoli sebe, nizke t4= zvysene riziko poporodnej depky. Idealne je, ak sa hormony pocas tehu pohybuju t4- cim blizsie ku 20, tym lepsie a tsh pod 2,00. Ja som teraz v 20tt, a dr. mi musela zvysit davku z 75 na 137, lebo si ditko ziadalo.
PS: nie som mudr. LEn som napisala, co viem od mojej dr.+ odborny casopis o SZ.

1dorotka1
autor
20. nov 2014

@ervenka to doktorka mi povedala ze mozem vysadit v case ked som nebola este tehotna lieky som nemusela brat uz

ervenka
20. nov 2014

@1dorotka1 Tvoja mudr ti nepovedala,ze vsade sa pise, ze ako nahle zena so spomalenou SZ otehotnie, ma ist ku dr. skotrolovat krv? JE sice pekne,ze ti povedala,ze vysadit, ale naroky na SZ pocas tehu su naozaj ine ako ked nie si. A inak, je to dobry skok a celkom aj sok pre telo z 25 na 0. Tiez by sa nemalo hned skocit z 0 na 25- telo moze zle zareagovat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre