Strašná únava v 15. týždni

marilyn88
19. júl 2020

Ahojte mám neskutočnú únavu som v 15tt ale cele dni nevládzem len ležím a spím užívam vitaminy aj železo ale v poslednej dobe je tá únava neznesiteľná a nevládzem ani pracovať 😞

millky
19. júl 2020

@marilyn88 to je úplne normálne pokiaľ máš tehotenstvo bez problémov 😊 viem, že je to príšerný pocit, ale vývin plodu si vyžaduje od niektorých mamičiek hrozne vela energie. Ak chodiš do práce, daj sa vypísať na aspoň 2 týždne. Oddýchni si, vela tekutín pi, prespi sa... A ak ťa to neprejde, v práci budeš bez energie zbytočná tak či tak. Minerálov a vitamínov môžeš mať dosť, papaj kyselinu listovú aby plodu energiu na tvorbu buniek dávala práve tá a možno sa ti stav o dosť zlepší.

luulinkaa
19. júl 2020

Aj ja sa cítim presne tak isto a som 15tt.Uvazovala som nad PN ale neviem si predstaviť co poviem doktorke.. Som unavena, vypíšte ma? 😁 Šéf mi dovolenku nedá, práve naopak odkedy som oznámila, že som tehotná neskutočne mi nakladá roboty..

millky
19. júl 2020

@luulinkaa no takto, pokiaľ je psychicky alebo fyzicky práca náročná, žena má nárok na pn aj dlhodobú pn. Gynekológ ju vypíše

midka
19. júl 2020

to je normalne,, niekomu byva zle, niekto je unaveny,, niekto v noci nemoze spat,, ja som napr,, bola vdacna za vysielanie o 2 a 3 hodine v noci,, ked nebolo nikoho, kto by sa chcel so mnou v tomto case rozpravat,,, 🙂 no kazda sme ina,,,,ak sa ti da oddychuj, pripadne ako baby vyssie spominali, skus poziadat o pn doktora,, teraz je to uz bezne,,,,aj ti lekari su inak nastaveni,,, nie ako volakedy,,,

helcanw
19. júl 2020

@luulinkaa mna takto gynekológ vypísal na PN v 13tt. Okrem strašnej únavy a bolesti nôh žiadne problémy. Na PN som bola až do nástupu na MD.

danielahamar
20. júl 2020

Vitaj v klube, poteším ta, mam 16tt a únava už nie je taká ako bola v 15tt,ale len o trolinku😁 a chodím do práce, neviem si predstaviť prespať 9mesiacov😁

marilyn88
autor
21. júl 2020

@millky u mňa je to zlé že som živnostníčka a keď nerobim nezarábam strašnú mam z toho depku.. ako už pracujem oveľa menej ale ja tak..

tina1992
21. júl 2020

@marilyn88 nebudu to problemy so stitnou zlazou? Treba kontrolu.

ckatka
21. júl 2020

Ja som na PN od začiatku (akože kvôli inej diagnóze)...ale presne ako píšeš...ta únava je neznesiteľná. To nie ze "oddýchnem.si 10minut na gauči"....to ma normálne na 3 hodiny vypne ako poistku 😂 som už v 17tt a je to trochu lepšie...ale mala som dni keď som 16 hodín z dňa prespala. Na druhej strane...nebolo mi inak zle, takže to.je ešte ten lepší prípad.
Netuším.ako by som fungovala v práci...ráno som ledva vstala, odniesla dieťa do škôlky a spala do 11-12...a večer šla o 8 spať s dieťaťom. 😂😂
To teplo ti podľa mňa tiež nepridáva...ja nefungujem vôbec keď je nad 25 stupňov. Ale už by sa to pomaličky malo začať lámať a malo by ti začať byt dobre. A keď nie tak naozaj by som šla za gynekológom a bud sa dala riadne vyšetriť alebo na pn nech môžeš spať.

marilyn88
autor
22. júl 2020

@tina1992 ja mam tetániu a histamínovú intoleranciu takže cele zle

danielahamar
22. júl 2020

Užívaš aj D vitamín?

marilyn88
autor
22. júl 2020

@danielahamar áno aj magnezko

zooeynka
22. júl 2020

@luulinkaa jasne ze ti dr.da pnku kvoli vycerpanosti/unave v tehotenstve. Netreba riskovat. Ja som robila, ale unava bola riadna. Po praci som doma bezne zaspala na 3 hodky, potom sprcha a znova spanok az do rana. Najma ak na teba nakladaju v robote tak sa daj vypisat.

millky
22. júl 2020

@marilyn88 magnezium upokojuje, môže ti ešte väčšiu únavu spôsobiť. Magnezium by som nebrala ak trpiš únavou.

marilyn88
autor
22. júl 2020

@millky musim kôli tetánii

tina1992
22. júl 2020

@marilyn88 😱.. ach moje nervy.. ale kamoska tak bola unavena velmi, kde sadla by spala a nakoniec problemy so stitnou zlazou a musela brat lieky. Potom bola ako rybycka 😀

marilyn88
autor
22. júl 2020

@tina1992 mne robili vyšetrenie štítnu mam v poriadku. Z tetánie som unavená a plus tehotenstvo práca teplo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre