Streptokok na konci 37 týždňa

jankaa20
30. jan 2013

Ahojte, dr. mi zistil prítomnosť streptokoka v tele. Dal mi na to nejakú masť na vnútorné použitie, avšak tá zo mňa celá vyšla, takže ma to pravdepodobne nevyliečilo 😖 k doktorovi idem až v utorok, tak sa chcem opýtať, či niektorá z Vás mala podobný problém. Môže ten streptokok ublížiť mne alebo maličkému? A môžem si dať odobrať pupočníkovú krv, keď ho mám, resp. som ho mala počas tehotenstva?(odber mám už objednaný). vďaka za info

daol
30. jan 2013

ahoj ja som mala ten isty problem musiš ist do nemocnice skôr myslim že 6 až 8 hod. aby ti pichli niejake antibiotika treba to hned na prijmi hlasiť ak to nestihneš ako ja lebo som porodila skôr tak pichali meleho môže to spôsobiť zapal mozgových blan a pupočnikovú krv ti pravdepodobne neodoberu lebo je veľka pravdepodobnost že budu zle vysledky aspoň tak mi to povedal môj pôrodnik ale skusit môžu

xenicka13
30. jan 2013

aj ja som mala, nemusis sa bat,mne chceli pichnut 4 hod,. pred porodom infuzku na streptokoka a nestihli, mala je ok

millatina
30. jan 2013

Pokial sa jedna o streptokok skupiny B tak ten sa nejak zvlast nelieci hlavne ak nesposobuje tebe ziadne problemy. Ja som mala tiez streptokoka cele tehotenstvo, nikto to neriešil iba počas porodu mi preventívne podali cez infúziu antibiotiká aby sa nahodou babetko nenakazilo a to bolo vsetko. Takze podla mna sa nemas coho bat.

luliu
30. jan 2013

@jankaa20 ahoj, aj ja som mala streptokoka. ATB mi nestihli podat, babo bolo OK a ani mu nic nebolo. Pupocnikovu krv mi bez problémov odobrali a je tiež OK.

zvedavamt
30. jan 2013

@jankaa20
jedine tinktura z Kapucinky zabera na 100% a je bezpecna ako pre deti,tak aj tehotne a kojace, dostat v lekarni alebo predajni zdravej vyzivy

zdenca430
30. jan 2013

ahoj, malal som tiež tento problem, pred porodom mi dali antibiotika v infuzii aby sa maličke nanakazilo , takže sa nemaš vobec čoho báť🙂

sisaka
31. jan 2013

ak ide o strep B ten som mala aj ja, nijak sa pred porodom nelieci, nie je to potrebne, zene nesposobuje ziadne problemy, problemy moze sposobit iba babatku, preto mi tiez pocas porodu tiekli vnutrozilovo ATB. Takze akurat pred porodom treba na to upozornit personal (ak tuto info nemaju)

jankaa20
autor
7. feb 2013

vďaka za info.. nakoniec tá masť nebola ani na streptokoka, ale na svrbenie :-O pritom mi vravel, ked mi ju predpisoval, že je na streptokoka!!! toho streptokoka mi nelieči.... a odber vraj bude na 100% v poriadku.... tak som zvedavá...

hajajanka
7. feb 2013

Ja som mala dost masivnu infekciu, pritom som nemala ziadny problem, ani vytok.
Pred porodom sa ma dat antibiotikum (cca 4 hodiny pred porodom), ktore mne stihli dat 10 minut do narodenia babatka. Nastastie mu nic nebolo.
Pri druhom porode som mala na izbe mamicku, ktorej dietatko sa tymto streptokokom nakazilo pocas porodu a skoncilo na infuziach a antibiotikach. Neviem, ako dopadli, prelozili ju na inu izbu.
Kazdopadne upozorni na to v porodnici, aj ked by to malo byt zaznacene v materskej knizke.

e_z
27. feb 2014

Ahojte kočky, do Wiki Modrý koník pribudol článok o streptokokovi v tehotenstve. Pred pôrodom ho zistia mnohým z nás. Napíšte prosím do Wiki aj ostatným maminám, ako to bolo u vás. Čítala som samé pozitívne príbehy a pri strachu o nenarodené bábätko sú také asi naj🙂 Miesto na skúsenosti je dole pod článkom: https://www.modrykonik.sk/streptokok-v-tehotens...
Dik

@daol
@xenicka13
@millatina
@luliu
@zdenca430
@sisaka
@hajajanka

ivkadracova
6. máj 2014

K tomu pridavam zaujimavy clanok: evidencebasedbirth.com/groupbstrep/
@daol
@xenicka13
@millatina
@luliu
@zdenca430
@sisaka
@hajajanka
@e_z
@jankaa20

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre