Stres v tehotenstve. Pomáha dieťaťu muzikoterapia?

ivulik2
26. feb 2009

má niekto tiež podobný problem ako ja?
nezvládam stres lepšie povedane vybuchnem nad hociakou blbostou a neviem to ovladať, mam strach o bábo,
snažím sa krotiť, počuvam vážnu hudbu robim dychove cvičenia ale nič nepomáha
minule som si kupila čaj na upokojenie a mala som skor pociť že som si nadrogovala dieťatko v brušku miesto toho aby ma to ukludnilo ( nehýbalo sa mala som potom strach či som mu tolkým čajom na ukludnenie nespôsobila dajaký problém)

a už ked sme aj pri hudbe tak sompočula že na dieťatko to vraj velmi dobre vplýva ma niekto viac poznatkov hladala som na nete ale nenašla som nič zaujimavé
😀

ninuska8
26. feb 2009

ahoj ivulik, no ja studujem hudbu a mozem potvrdit, ze je to pravda, ze muzikoterapia pomaha, hlavne vraj Mozart...no podstatne je, aby sa to pacilo tebe...a tie tvoje reakcie nechaj ake su, hlavne to vyventiluj lebo nie je dobre, ak to budes dusit v sebe🙂 no nad pricinami stresu by si sa mohla trosku pozastavit, lebo nie je dobre ak ta vsetko vytaca, niekedy sa aj hormony daju ovladat...vela stastia

ivulik2
autor
26. feb 2009

ale ako? poradte mi niekto
najhoršie je že ked sa vytočím tak sa od nervoch až trasiem a niekolko hodin sa nedokážem ukludniť a vtedy ma vytáča už naozaj všetko
no najviac sa obávam o malého ked začnem kričať určite to počuje aj on a to ma mrzí ale ja sa naozaj v tej chvíli len velmi ťažko sa viem kontrolovať a ukludniť....
ja som vždy mala rada tzv. tvrdšiu hudbu ale malemu sa zjavne nepáči, a nepači sa mu ani rýchla jazda autom vlastne nič čo vytvára adrenalín vtedy cítim velmi zmetene pohyby občas až krče ( nečudo že je celý pomotaný pupočnou šnurou čo už je vlastne rizikove) a obmedzila som všetko až na ten stres ten obmedziť neviem...

ivulik2
autor
26. feb 2009

a o mozartovi som počula len neviem až do akej miery vplíva na vývoj dieťatka nechela by som mu uškodiť je to oblasť o ktorej doslova neviem nič...

ninuska8
26. feb 2009

ivulik tak to ti neporadim, to si musis vysporiadat sama v sebe, bud ja a moj krik alebo malicke...urcite sa na neho velmi tesis, tak mu skus len tak z lasky niekedy zaspievat, to je lepsie ako hocijaka pustana hudba, samozrejme mu nespievaj Metalicu a Kabat...xixi

ivulik2
autor
27. feb 2009

hihihi 🙂 no jasne 🙂
včera som mu skušala spievať v sprche a myslim že to fungovalo (spievala som mu macko uško ) a tak zlatučko kopkal 🙂 a potom ho asi uspala tečuca voda lebo som mala pocit že zaspal ( prestal kopkať a zrazu nastal taký fajny klud)

livi
27. feb 2009

baby, ja mám zas trošku iný problém. niekedy (teraz sa mi to už nestáva často) strašne kričím zo sna, až vrieskam, lebo sa mi niečo zlé sníva a bojím sa, že ublížim bábu ☹ neviem, čo mám robiť, bola som s tým aj u lekára, ale v podstate mi nejako nepomohol a vraj to prejde 😒

ivulik2
autor
3. mar 2009

Livi: to sa aj mne stava občas a vraj to zo stresu nahromadený stres počas dna sa potom podpíše aj na tovojom spánku ☹
mne pomaha ked pred spaním počuvam hudbu vtedy sa ukludní aj malý aj ja
pre mna je to doležite lebo je malý celý omotaný s pupočnou šnurou a mame už len zopar týždnou aby sa odmotal inač vraj je to nebezpečne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre