Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

andreasek82
8. apr 2011

holky, v minulem tehu jsem se mazala olivovym olejem a mam brisko bez jedine strie, ted mazu telovym maslem s makadamovym oriskem, tak jsem zvedava, jestli se strie objevi, doufejme ze ne.. ale je fakt, ze v druhem tehu to bricho asi naroste vic, uz ted mi prijde, ze jsem brichatejsi nez ve stejnou dobu se sabinkou 😅 😀

ciernavila
8. apr 2011

haha tak to sa mozem tesit na druhe tehu, mne sa teraz pri prvom a pravidelnom kremovani porobili od 7 mesiaca tolko strii ze to by nik nezratal, to v druhom ich budem mat asi az po lytka 😀D

kajla123
8. apr 2011

@ciernavila no mne sa urobili uz v 10 tyzdni a mam ich na brusku stehnach a prsiach je to hrozne

ciernavila
8. apr 2011

@kajla123 ja sa hlavne vzdy pobavim ked citam o ElastiQ - krasne brusko bez strii a pritom tymto kremom sa mazem skoro od zaciatku... Oni su teraz take cervene, potom to vybledne tak to neriesim. Vraj sa to uz teraz da roznymi metodami odstranit, ale este som to nezistovala co to stoji, asi to bude riadna palka, a ked planujem aj druhe dieta tak by to ani teraz nemalo zmysel.

kajla123
8. apr 2011

@ciernavila presne tak ja som sa tiez kremovala a nic zalezi ako ryhlo priberas a dost tam zohrava genetika moja mama to tiez ma doteraz ale co uz

kalo
8. apr 2011

@andreasek82 já taky mazala v prvním těhot. olivovým olejem (a asi 2x jsem si koupila olej kokosový) a břicho bez jediné čárečky...Teď v druhém těhot.mám teda taky o hodně větší břicho...ale mažu zase osvědčeným olivákem..tak uvidíme...
PS: holky, jinak můj DR. říkal, že jestli k tomu má někdo dispozice, tak strie bude mít ať se maže krémem za 1000,- nebo olejíčkem za 20,-... 😖

anicka1981
19. apr 2011

mne sa tiez narobilo strie na prsiach, a to sa natieram od zaciatku tehu specialnym olejom proti striam v tehu, na brusku nemam zatial nic, ale na prsiach je too cim dalej tym viac,, mam to teraz az bordve, dufam, ze casom vyblednu, ale aj tak sa mi to velmi nelubi, ale co uz , drobec za to stoji 🙂

xslim03
19. apr 2011

tak já mám ke striím dispozice, v pubertě se mi odělali hojně na prsou... tak jsem se teď mazala krémem proti striím od Vichy a břicho i prsa bez jizev (resp na prsou jen ty staré).. asi před 2 měsícema se mi udělaly 2 strie na boku, jelikož tam jsem se nemazala, takže ten krém mě hodně pomohl...

dejka77
19. apr 2011

Ja som sa zacala natierat od 2.trimestra, nielen brucho, ale aj boky, krize, prsia, stehna kedze na tychto miestach sa tiez mozu vytvorit strie. Ale totalne ma to nebavilo, tak som sa na to vykaslala. Aj tak som citala, ze je to o pruznosti pokozky a niekto tu spominal tiez, ze zalezi od toho ako rychlo zena priberie, ze ak priberie vela kil naraz vtedy je tendencia, ze sa vytvoria. Ja som priberala postupne, celkovo mam asi len +8kg, a to vsetko je len brusko, nemam pocit, ze ja sama mam nieco navyse. A este jedna velmi dolezita vec, niekde som citala, ze je velmi dolezity pitny rezim, pretoze takto sa pokozka hydratuje, nestaci sa len natierat treba aj pit vela. Nie som si ista, ci mam nejake strie, zdalo sa mi, ze na boku som nejaku nasla. Len neviem ci sa mi to len zda, vidno to len ked sa fakt prizriem blizsie takze aj ked to je stria tak mi to nevadi, lebo je to velmi malo viditelne.

petronela17
21. apr 2011

Ahojte. Chcem sa spýtať, či má niektorá z vás skúsenosti s ošetrením strií? Viem, že s tým má veľa z nás problém a že sa nedajú trvalo odstrániť, ale skrátka neverím, že neexistuje spôsob, ako ich aspoň spraviť menej viditeľnými, keď sa dajú odstrániť jazvy, vrásky.... Mám ich na stehnách a sú dosť vidieť a keďže sa blíži leto a ja by som sa rada ukázala v plavkách bez veľkej hanby ako je to každý rok, prosím vás o vaše skúsenosti. Čítala som o nejakých laserových metódach, a neinvazívnych spôsoboch, ale rada by som vedela, či to niektorá z vás už vyskúšala a či to malo aspoň nejaký efekt. Za vaše odpovede vám vopred ďakujem.

myreason
21. apr 2011

@anicka1981 mne sa tiež hned na začiatku tehotenstva spravili na prsiach (tie mi rýchlo narástli). ale inde zatiaľ nemám (klop klop). mažem sa asi od 3.mesiaca, teraz s takým špeci olejčekom na strie Eucerin..vraj je kvalitný. no uvidím, či mi na konci nevybehnú 😠 😀

zivika
21. apr 2011

ja som sa docitala, ze mazat sa mozete kolko chcete a cim chcete, ale ak mate v genoch, ze vasa pokoska nie je moc elasticka, nic vam nepomoze...ja som sa mastila weledou od druheho trimestra a velmi som sa tesila, ze nikde nic, no a posledny mesiac pred porodom sa mi popraskalo cele brucho a dokonca aj stehna a to som pocas tehu pribrala 9kg ☹ a teraz cakam, ze ci sa aspon trosku stratia, zatial to nevyzera velmi vabne... 🙂 drzim palceky, nech nepraskate 😉

anicka1981
22. apr 2011

@myreason mne zacali naskakovat az teraz,asi meiac dozadu(7 mesiac) co som prekvapena, lebo narastli mi uz as ako tebe niekedy v 3 mesiaci, teraz uz nerastu, ale zacalo sa robit strie, tak neviem z coho,, teraz som v 33 tt, na brusku zatial strie nevydiet, ale na prsiach je toho dost,:(, ale ono to vybledne troska, lebo teraz je to strasne vidiet, je to bordove,, ty si v ktorom tyzni?

myreason
22. apr 2011

@anicka1981 ja som v 37.týždni. ja mám prsia tiež celé postriované 😅 ale tak čo už narobíme...Ak sa mi na brušku a stehnách nespravia budem rada 😀 prsia aj tak okrem priateľa nikomu neukazujem 😀 😀 ale
@zivika má tiež pravdu, kto má v génoch takú pokožku, mazanie nepomôže. ale mažem sa o sto šesť aj tak 😉 Co už, ked my ženy musíme mať všetkoooooo 😠 😀

anicka1981
22. apr 2011

@myreason heh, no ja mam toho uz tiez dost, ale vies keby mi aspon trojku narastli 🙂), inac strie je to co ma trapi najmenej, mne sa podarilo aj zlatu zilu si uhnat, a to pri tom zapchy nemavam, stalo sa to hned ako sa maly otocil hlavickou dole, a tlaci mi strasne aj na mechur , ale co uz, do konca uz nie je daleko,,,🙂, ja som si kupila olejcek pre teheotne z valedy, ci ak sa ta firma vola, je z arniky, a tiez sa mazem, a je pravda, ze je to v genoch, inac mna jeden cas tak strasne cele telo svrbelo, ze som si myslela, ze sa doskrabem do krvi, dokonca aj po olejovani,,,, ale uz to preslo, ale trvalo to asi mesiac, , uz vies ako chces rodit?,

myreason
22. apr 2011

@anicka1981 presne ták, zachvilu tu budú drobci s nami...čo by sme si pre nich nevytrpeli 😉 tak tú zlatú žilu ti nezávidím...ja mám zas patálie so zubami (a to som doteraz nemala)...včera som až na pohotovosti skončila, tak ma bolel nehorázne, že som až revalaaa 😖 a to teda nie som žiadna citlivka 😅 A to svrbenie, vieš čo ja si pamatám, že mna jeden čas tiež svrbelo telo...ale to len velmi krátko trvalo..hmmm. Ako chcem rodit?? No chcela by som hlavne rýchlo a bezbolestne 😀 😀 😀 tak ale aká bude realita, uvidíme 😅 no tak ale dúfam, že to bude prirodzene...a bez epidurálky.

anicka1981
23. apr 2011

@myreason 🙂 tak by som chcela aj ja, uvidime, o 2 tyzne zacinam cvicit s epinom, tak dufam, ze to prezijem bez nastrihu hradze, inac moje zilky sa stratili, co som stastna ako blcha, dufam, ze sa nevratia, je to super pocit,si sadnut, alebo chodit bez bolesti, 🙂, inac zuby boleli aj mna za zaciatku, ale preslo to samo, nastastie, ja tiez nie som citlivka, ale odkedy som tehotna bolest vnimam neako intenzivnejsie, to je asi hormonami, inac prve 4 mesiace, som so sebou rady nevedela, rozrevala som sa za kazdym, dokonca aj pre pohladnicu v obchodaku, ked na nej bol taky roztomily obrazok 🙂)),

myreason
28. apr 2011

@anicka1981 o tom epi-ne som už počula, ale vôbec neviem čo to je,ako sa s tým cvičí. Tak ti držím palce, aby si to mala bez nástrihu. Ja som zmierená s tým, že ma budú "strihať" 😅 lebo osobne nepoznám nijakú ženu, ktorá bola bez nástrihu 😀 Tak ty si to riadne prežívala,hehe, no ja som také plačlivé stavy teda vôbec nemala 😀

anicka1981
29. apr 2011

@myreason https://www.modrykonik.sk/forum/3-trimester/epi-no-balonik-2/
pozri tu stranku, skoro vsetky baby co cvicili s epinom rodili bez nastrihu 🙂, takze mam velku sancu 🙂, od pondelka zacinam cvicit, 🙂

sladkasue
1. máj 2011

baby, ja so uplne nestastna... leto pomaly klope na dvere! 😎
cele tehu - som sa mazala a mazala - a to som mala male brusko - kazdy den aj niekolkokrat! mala som aj par veci mastnych :(
zrazu - z nicoho nic nasla som si strie! preplakala som par noci, spravila co sa dalo, davala si "mastne" zabaly a pomaly na to zabudla, lebo som sa velmo tesilo na nasho drobca 🙂
ale teraz! s mojim krasnym plochym bezchybnym bruskom... minulost... nejaka kozicka a tuk navyse na pozbieral... a tie STRIE!

O TO VIAC MI JE TO LUTO, JAK VELMO SOM SA O SEBA STARALA - A NADARMO!

nejake zlepsovaky? je lepsie sa opalit? na mna sa nachyta slniecko rzchlo, ale zevraj strie su biele(po opaleni)
normalne mam depku :(

kalo
1. máj 2011

@sladkasue třeba se to spraví ještě za delší dobu! Vždyť malému je 7 měsíců, je po porodu není zase tak dlouho. Ale chtěla jsem se zeptat, kolik si v těhotenství přibrala??? Já začínám mít hrůzu už teď, protože v tomto 2 těhotenství hodně a hodně rychle přibírám 😖 Čekám, kdy začnu praskat, protože břicho mám teď ve 22t velké jak v prvním těhu před porodem 😠

sladkasue
1. máj 2011

@kalo ja som mala relativne male brusko, pribrala som 11kg 🙂 maly mal pri porode 3200g - takze myslim ze pohoda, ziadne extremy...

denisa31
1. máj 2011

@sladkasue já měla strie úplně rudé až hrůza, teď po dvou letech už jsou krásně bílý a tím pádem nejsou moc vidět, takže vydrž, určitě se to zlepší. Opalovat asi ne, to si myslím vynikne ještě víc

sladkasue
1. máj 2011

@denisa31 lenze ja len vyjdem von a slniecko sa na mna nachyta... milujem byt pri vodicke... ked je teplucko... snad sa nebudem parit v satach(sa fakt hambim) namiesto plaviek...

sak uvidim, ako to dopadne!

tomika
8. máj 2011

Ja si idem kupovať jednodielne plavky ☹ .Pozerala som minuloročné fotky čo sme boli na kupalisku,a tie strie,tak tam "žiaria",no skoro som sa rozplakala.Cez zimu mi na bruško pribudlo aj trožka tuku.. to by som vyzerala bikinách..😝 .

petronela17
23. máj 2011

Ahojte dievčence. Nevyskúšala niektorá z vás zbrúsenie strií? Ja s tým mám začať tento týždeň a mám naplánovaných 5 sedení , tak uvidíme. Mám ich na stehnách vonkajších i vnútorných a dosť veľa, sú už bledé a pár rokov staré. Pani dermatologička, ktorá mala so mnou konzultáciu sľubuje viditeľné zlepšenie, tak uvidím. Máte s tým niektorá osobnú skúsenosť? Vopred ďakujem.

zufzufmeister
10. jún 2011

@petronela17 nemáme skúsenosť 🙂 tak daj vedieť či pomohlo...

emma88
11. jún 2011

Ahoj baby, ja som uspešne kremovala bruško žiade strie ani nič ale tri dni pred termínom mi brucho popraskalo...termin mam dnes. Popraskal mi len spodok brucha, použivala som krem Elasti-Q 🙂)

petronela17
13. jún 2011

@zufzufmeister
Tak, mám za sebou 3 sedenia a na ďalšie už ani nejdem. Efekt žiaden, akurát teraz po poslednom mi vyšla taká alergia, že až. Takže u mňa to vôbec nemomohlo. Kúpila som si Trilastin krém na strie, tak začnem s tým, potom dám vedieť či pomohlo. Ach jaj...

ketrinka29
16. jún 2011

jááj, strie, to je horšie ako mor, aj ja sa bojím, bojím, tak som si nakúpila všetky druhy krémov a olejov (eucerin, bioderma mama, Hipp, elasti- q, yin yang, saloos...) ktoré sú na trhu, lebo však neviem, ktorý naozaj účinkuje a mažem 2krát/deň. Ono je to hlavne aj o genetike a keď už raz sú, tak sa ich človek nezbaví nijako a ničím, tak netreba naletieť reklamám, no jasné, že každá vyskúša. Oni len vyblednú, možno keď sa telo opáli, tak to nie je také viditeľné. Záleží od toho, aká je elasticita pokožky, ako rýchlo priberieme, ako sme sa o kožu starali po celé roky, to nám vráti. Že kto z koho! 🙂 nechám sa prekvapiť, ale to radšej celulitídu než strie. 😀 ale zas radšj strie ako kŕčové žily...či? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre