Krvavé strie v tehotenstve

22. okt 2022

Ahojte uz od konca druheho(!!) mesiaca tehotenstva mi hrozne popraskala koza na stehnach zadku a pod prsiami..aktualne som v 5 mesiaci a je to stale horšie a horsie...pouzivam 2x az 3x denne olej aj pijem veľa tekutin pohyb mam tiez ...ale niektoré dni mam az také krvave mapy na stehnach. Neexistuje nejaký zázrak ktorý by trochu pomahal? Myslíte ze s takymto problemom by pomohla kožná a predpisala by nejaký extra vyzivujuci krém? Nemá niekto prosím skusenosti? Ďakujem 🙏🙏🙏

viestta
22. okt 2022

Je to dané geneticky, veľa s tým nenarobis. Keď sa podkozne tkanivo roztrhne, po trhajú sa aj cievky a tie krvacaju do podkozia. Časom to vybledne

kallanchoe
22. okt 2022

Nooo ja som poctivo kremovala....presne tak ako píšeš....stehná,zadok....pritom tam som počas tehotenstva veľmi nepribrala....bordove strie
...dva týždne pred pôrodom mi popraskalo komplet celé brucho skz na skrz....celé bordovej no hruza a des....vybledlo to časom do biela....možno po troch rokoch....ale 2 dielne plavky si teda už neobleciem☹️

zuzi0911
22. okt 2022

S týmto naozaj neurobis nič...ja som sa nekremovala a nemám jedinú striu (2 deti ), teraz som v 18tt a tiež nič.. to nám už brucho riadne
Aké u nas nik týmto netrpel....

pribinak
22. okt 2022

Skús olej vymeniť za kvalitný krém. Mne napr oleje nevyhovujú

aaadkaaa
22. okt 2022

Nepomoze nic, pri prvej som vyzerala ako krvava zebra a to som sa kremovala poctivo kremom proti striam. Pri druhom uz mi nemalo asi co popraskat, lebo ani jedna stria a to som brucho aj stehna mala raz tak velke ako pri prvej a kremu som sa nechytila 9 mesiacov😃 takze ta sklamem, musis to len vydrzat

natalala
22. okt 2022

Ja si tiez myslim, ze je to z velkej casti genetika. Ja som sa mazala, ale aj preto ze ked sa mi koza natahovala, tak ma trosku svrbela. Pribrala som v tehotenstve 9 kil a tiez sa mi 2 tyzdne pred porodom na bruchu strie spravili 🤷🏼‍♀️ Pouzivala som bioil ale aj od weledy mandlove telove mlieko alebo bambucke maslo, vselico.

drzaopica
22. okt 2022

Koncom 2 mesiaca je skoro ved to by si nemala este nic pribrat.Mama mala strie?Ja som sa nenatierala a nemala som je to typ koze

wayway
22. okt 2022

Vitamin C pre syntezu kolagenu a nepriberat rychlo. Neda sa to ovyplvnit na 100%, strie casom vyblednu…

basska_b
22. okt 2022

Ja mam k striam sklony a nepomohol ani olej ci krem :(

stastnamamana4
22. okt 2022

Bohužiaľ ťa asi sklamem, tiež si myslím, že je to genetika 🙄 ja čakám 4 bábätko a zatiaľ som bez jedinej strie...a to používam obyčajný krém, Nivea v pumpe a aj to niekedy zabudnem natrieť.
Strie časom vyblednu, veľa krát ich ani nie je skoro vidno. Za ten zázrak to stojí, ja mám zase obe nohy sama kŕčova žila ale extra hrozne ako nejaká babka, no ako sa ľudovo hovorí, "žily mi to netrhá" čiže neriešim, kto nechce, nech sa na moje nohy nepozerá 🤭😄

mamamasama
22. okt 2022

Oleje, ani krémy nepomáhajú. Kolagén vnútorne a veľa vody. To máš ako s krémom na celulitídu. Žiaden krém nepomôže. Len cvičenie, masáže, zmena stravy a šport. Je to o genetike a o tom, čo dáš do tela, nie na telo.

autor
22. okt 2022

Dakujem pekne za reakcie 🙂 a nie mama nemala ani jednu striu aj babky som sa pytala a oni sa veru ani nicim nekremovali...vedela som ze strie v tehotenstve su bezne ale nikoho ani v okoli nepoznám kto by to mal ako ja a hlavne začína byt pre mna bolestive lezat na boku....tak uz špekulujem ci nejaka zrazanlivost krvi alebo s cim by to mohlo súvisieť 🤷 lebo podla mna zivotospravu mam dobru od malicka sportujem nie som ani vychrtnuta ale ani silna

stastnamamana4
24. okt 2022

Ja mám zlú zrážanlivosť krvi, mám mutáciu F5 leiden a s tým to veru nič nemá, neviem poradiť, čo by to mohlo byť, ja nemám nejak zdravú životosprávu, skrátka si vždy dám čo chcem a nie vždy zrovna najzdravšie... Nesportujem, som normálna, nie vychudnutá ani široká, moja mama napríklad mala aj strie aj jej zostalo veľa kil po pôrode a ja nemám nič z toho, iba tie kŕčové žily mám po nej😏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre