Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

danka86
27. feb 2008

lienockaa, presne toto vravim aj ja.. ze ked baby v 6mes napisu, ze nemaju strie a uz ich hadam ani mat nebudu, tak nato by som sa vobec nespoliehala.. ja som v 6mes este ani nevyzerala ako tehotna.. od zajtra som 32tt a sice este na brusku nemam strie, ale vobec si nie som ista tym, ze ma nepockaju... ved este len teraz mi brusko zacalo rast..

katinka0000
27. feb 2008

lienockaa: ale aj tak to je zatial super. aky kremik pouzivas?

katinka0000
27. feb 2008

asi naozaj vsetko zalezi na genetike.

lienockaa
27. feb 2008

katinka0000- striedam enju, elastiQ a nechtíkovú indulonu obyčajnú..🙂 a genetika?..no..mama strie má, ale tá pribrala 26 kg za tehu, to už nestíham, lebo mám +11 kg..ale nemám po nej kvalitu pleti, to mám skorej po otcovej rodine a tam strie baby nemajú..tak ja len musím čakať, čo sa z toho vykľuje..😉

ale neberiem to ako najhoršiu tragédiu,keby aj nejaké strie budú..nie je to síce pekné, ale hlavne nech úspešne porodím zdravé bábo..🙂

danka86- veru, tiež som vyzerala ako lepšie najedená do 6. mesiaca..a teraz také brušisko..😀naozaj, najväčší náfuk sa udial teraz, za posledné 3 týždne..musela som si zrazu povoľovať tehu nohavice na brušku a nezapnem sa do vetrovky.. 🙂

katinka0000
27. feb 2008

lienockaa: ja som cela po mame a tej sa tiez urobili strie, takze mozem cakat, ze aj mna to neminie. pribrala si uplne idealnu vahu pri tehotestve, tak podla mna sa nemusis bat.

pampuliacik
27. feb 2008

baby a aka je znacka ten mandlovy olej? co pisete, ze taky nejaky uplne obycajny... pokial ide o panensky olivovy olej- to sa akoze natierate normalnym kuchynskym olejom? 😕 a chce to vobec vsiaknut? alebo aj ostatne olejceky? nie je po tych olejoch clovek dlho mastny a nemoze sa obliect? rano to velmi prakticke nie je, ked musi ist clovek do prace, nie?

dididi30
27. feb 2008

babule, ja pouzivam mandlovy olej na trie, som v anglicku tak znacka neznama, ale je to origo pre tehotne a niesom zatim popukana....sice som trocha na ritke po malej, ale to uz nezahojim ☹ a v plavkach sa nepromenadujem a muzik ma aj tak lubi a nieje to az take hrozne 😀

lienockaa
27. feb 2008

pampuliacik- mastné je všetko, snáď ten elastiQ je taký, že sa vstrebe..ale napr. aj enja je riadne mastná, umastí aj nočnú košeľu.. 😝

mery.luu
27. feb 2008

ahojky,
tak já jsem se mazala celé těhotenství (před 10 lety) a jsem spraskaná strašně moooc - od třísel až nad pupek mám dodnes škaredé široké fialové strie - takže asi hodně záleží na pokožce a na genetice, moje mamka má strie taky hojně po břiše...

katinka0000
27. feb 2008

aj weleda je dost mastna.

katinka0000
27. feb 2008

mery.luu to mi je luto. s tym uz clovek nic nenarobi, musi sa s tym uz len zmierit.

lucasaerik
27. feb 2008

ahojky, já taky ač jsem mazala i masírovala (porod 2001) se mi strye udělaly a to hodně, zaznamenala jsem je tak cca 4 týdny před porodem a pak se tedy rozšiřovaly a byly velké hnusné a fialové, nepřibrala jsem nijak rapidně moc, řekla bych ještě v normě (cca 10 kg, Šimoneke měl 4kg), bříško jsem měla opravdu obrovské, takže kůže dostávala pěkně na prdel, ale jak tu bylo zmíněno je to dáno hooodně geneticky, potvrdila mi to i sestřička v nemocnici, a když už se stalo a bříško či kterákoliv část těla popraskala..nedá se nic dělat..a smířit se s tím....já po 7 letech porodu musím říci že jizvičky jsou stále vidět , ale nejsou již fialové...ale spíšeo stupeň světlejší jak moje barva kůže. Bříško mám opravdu hodně popraskané, ale i tak chodím klidně v dvojdílných plavkách na koupák...nemám s tím problém...prostě je to tak.... Ted se s manželem snažíme o miminko...a v duchu jsem smířená s tím že jak bříško poroste...tak jizvyčky asi nejspíš opět zfialoví...no co no..ale budu mít krásné miminko, které si tolik přejeme...a jizvyčky snad opět po opalování dostanou "normální" barvu a trochu se stáhnout...má mamka říká že měla jizvyčky ještě větší jak já a dnes se podívám a na břiše má slabé čárečky..tak snad se po čase stáhnou na minimum....tak nevěšte hlavy..miminko za to stojí...NE? 😉

katinka0000
27. feb 2008

lucasaerik: to teda nie je vobec vela 10 kg, to je idealne pri tehotenstve. moje nervy baby, ja som si uz na 100% ista, ze strie budem mat. moja sestra ma tiez strasne strie po dietati. sice ma neter uz skoro 13 rokov, ale vidiet jej to je teda poriadne. nema ich uz fialove ale take bledsie. lenze aj tak to je hrozne vidno.

ale samozrejme ze babatko zato stoji, to je normalne.

miminkoo
27. feb 2008

katinka, natierala som brusko olejom babylove-mama, vela bab si to pochvaluje. A mala som aj taky krem od chicco, bol trosku drahsi, ale uz neviem presne ako sa volal, uz ho nemam. Pocas tehu som pribrala 12kg a fakt ani jedna stria, az po porode. Mam dotrhane brucho paradne...

dididi30
27. feb 2008

kati...moja segra je popukana na bruchu a ja na ritke, tak sa neboj, mozno nebudes popukana. 😀

katinka0000
28. feb 2008

miminkoo a to si kupila v lekarni alebo v drogerii?

katinka0000
28. feb 2008

dididi30 necham sa prekvapit.

scharfinka
28. feb 2008

Holky, ja na brisku zatim nemam nic, no je to jeste brzo, nevypadam vubec jako tehotna, ale udelaly se mi strie na prsech a zrovna ve vystrihu. Toho uz se asi nijak nezbavim, co? neslo by to alespon nejak zmirnit?

katinka0000
28. feb 2008

scharfinka: ja tiez nemam este nic, ale to by uz bolo vela, keby som v 16 tt mala strie. ocakavam, ze to pride neskor. ja mam tiez este len take malilinke brusko. 😀

helena
28. feb 2008

ahojte buduce mamicky-aj ja som uz v 29 tyzdni tehotenstva a aj ked sa kremujem,olejujem ...tak aj tak mi brusko popukalo a asi aj dalej pukat bude ☹ no co nemoze byt kazda krasna 😀 hlavne nech je moja slecinka zdrava.......

danka86
28. feb 2008

helena, aj si vela pribrala? lebo ja este nemam nic..

katinka0000
28. feb 2008

helenka vela stastia ti zelame. nech je hlavne malinka zdrava. 😀

helena
28. feb 2008

dakujem vam maminky.....DANKA86 nie nepribrala som praveze vela.....na to ze som v 29 tyzdni tak som pribrala doteraz 5 kg. 🙂

katinka0000
28. feb 2008

helenka to je fakt super hmotnost. blahozelam, len skoda tych strii.

danka86
28. feb 2008

ja som pribrala tiez 5kg, ale mam pocit, ze uz sa to pomaly rozbieha..

katinka0000
28. feb 2008

danka aj tebe gratulujem. 5 kg je super.

adriana1
29. feb 2008

Já na bříšku nemám ale na prsou se mi udály. Taky mažu ale já sem to čekala protože moje mamka je měla taky na prsou

katinka0000
29. feb 2008

adri: tak ale pozitivum je, ze mas len na prsiach.

helena
29. feb 2008

KATINKA0000 dakujeeeem je fajn ze som len tak malinko zatial pribrala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre