Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

vodniicka
10. mar 2008

katinka no o tomto viem, len keby este nejaky krem vymysleli na zmiznutie.. 🙂 lebo na plastiku sa asi nedostanem.. 🙂

katinka0000
10. mar 2008

hej, to som uz aj ja rada, lebo fakt mi bolo hrozne. a ty ako? som presvedcena, ze tie testy dopadnu na 1.

katinka0000
10. mar 2008

miselin aj ja si ho kupim.

vodniicka: joj keby vymysleli, ale asi nevymyslia. ☹

karamelinka
10. mar 2008

ja som si v DM kupila este jeden olej bol lacny nejaky babylove obsahuje zmes olejov neobsahuje konzervacne latky tak striedam a mazem..aj ked v poslednych dnoch som zlenivela ale idem to znova napravit 😉

ria.riuska
11. mar 2008

Dievcata,
nechcem strasit, ale pocula som, ze striam sa zabranit neda... Je to v genetickom kode, a ten neoklameme ziadnymi olejcekmi. V kazdom pripade vznik strii aspon minimalizujme...

Moje tipy: Elasti-q a Excipial Ulipolotio. Oba kupite v lekarni.

miselin
11. mar 2008

ria to máš teda obrovskú pravdu, lebo ja mám napríklad veľmi suchú pokožku takže keby som nechcela žiadne strie, tak by som musela byť celých 9 mesiacov namočená v oleji 😝

atreides
11. mar 2008

tak já ZATÍM žádné nemám, ale kdo ví, co není může být 😅 Mažu 2x až 3x denně
Prvně jsem měla krém z Oriflame a teď mám olejíček Babydream z Rosmanna a ten je suprový 🙂

katinka0000
12. mar 2008

ja som si vcera kupila to babylove aj weledu, tak dufam, ze to nie su zbytocne vyhodene peniazky. 😀

miselin: ale niektore baby sa fakt straaasne kremuju, aby tomu predisli.

frufrunka
9. apr 2008

Tak, holky, hlásím se měsíc po porodu... Můj váhový přírůstek zůstal na 15 kg, v porodnici jsem nechala 5, další 3 už jsem shodila doma. Strie se mi celé těhotenství doopravdy neobjevily - jen se mi víc roztáhly ty, co jsem měla z puberty. Ale už nebyly fialové, zůstaly stříbrné, jen jsou širší. A musím bohužel potvrdit to, že strie se můžou objevit po porodu... Týden po porodu jsem si říkala - jojo, dobrý, super, nejsou a nebudou. Ale ejhle! 3 týdny po porodu, když už břicho vypadá skoro normálně, tak hups! A jsou tam! ☹ Sice jen dvě na každé straně, ale zato pořádně široké, skoro 1 cm... Nechci to sem psát jako strašáka, ale bohužel ani porodem není vyhráno...

pindula
9. apr 2008

ria, mas pravdu....ja na strie nabeh mam, ale aj tak som si hovorila, ze ked budem v tehotku mastit a chodit spavat ako sardinka v oleji, tak sa mi ziadna neobjavi...aj sa mi celkom darilo....cele tehotko ani jedna trhlinka a teraz ku koncu, pred troma/styrmi dnami som si asi take tri pri pupku aj z jednej aj z druhej strany objavila 😢 ....takze mozem uz zabudnut na krasne hladke brusko po tehu....kazdopadne, ked to bude po tehotku velmi zle, tak urcite pojdem na laser, ktory to vraj aspon zmierni

mirka8429
9. apr 2008

pindi aj ja som si nasla asi 1 striu na boku..ale len na jednom...tiez ma to rozculilo lebo som cele tehu kremovala... 😠

dididi30
9. apr 2008

strie sa vam mozu ukazat aj po porode ako mne, ja ich mam len na ritke ale nevidno 🙂

mirka8429
9. apr 2008

didi no ja taky malinky fliacik...snad to zmizne... 😠

horallka
9. apr 2008

Ja mám strie ešte z prvého tehotenstva, natierala som sa ako divá a aj tak to nepomohlo- jednoducho sa urobili. To bolo spôsobené asi rýchlym prírastkom na váhe za pár mesiacov- z 50 kg som šla na 66 kg.Spravili sa mi všade- na zadku a stehnách, na prsiach aj na bruchu. Časom vybledli a zostriebrili alebo ako by som to nazvala. Teraz sa už nad nimi nevzrušujem, už sa toľko nemažem, už sa ani nemajú kde urobiť🙂.
Kašlať na ne

danka86
14. apr 2008

ja mam zatial 2strie na prsniku a inde klop-klop nic..

dididi30
14. apr 2008

horalka teda ja mam iba na ritke ale aj ak to po malej, inak nikde, a aj keby sa mi urobili je mito jedno, ved budem dvojitou mamou , tak ako ty 😀 ....
inak strie sa urobia aj po porode teda ked zacne zena chudnut, takze tiez ziadna vyhra 😒

horallka
16. apr 2008

dididi30 -
lenže ja si fandím, že mne sa už nemajú kde urobť - ako som písala, po prvej dcére ich mám všade- na prsiach, na zadku aaj na bruchu.Kým na zadku a na bruchy sú v podobe takých vystriebrených jarčekov, alebo ako by som to nazvla, na bruchu - po stiahnutí kože, ostali ako jazvičky. Teraz sa mi to však tak natiahlo, že okolo pupka mám všetko dopukané.Zadok a stehná si už radšej ani nesledujem. Myslíš, že natieranie nejakými krémami pomáha? Alebo čo by pomohlo?

finanzata
16. apr 2008

ahojte baba, ak sa môžem zapojiť do vašej debaty, čím všetkým ste sa natierali?

pinco
16. apr 2008

Ahojte,
mne teraz dako divne praska koza ci co - sa mi normalne lupe, ako ked sa po opalovani supe niekto (ja sa nezvyknem supat 🙂 ) Tak teraz neviem, ci to je daka prva faza a potom nabehnu strie 🙂 Uz sa aj pilingujem, aby mi to rychlejsie zislo.
A finanzata - ja sa natieram detskym olejom a dermacolom pre tehulky. tak na striedacku. Ale asi to nema daky vyznam. Ak ti brusko vyhupne prilis rychlo, tak sa ti potrha. Ale mozno budes mat stastie, ze mas super kvalitu koze a nebudes mat nic. Kremy su dobre akurat na to, aby si nemala suchu pokozku.

finanzata
16. apr 2008

pinco, asi máš pravdu. ja som si kúpila od vichy. neviem či to zaberie. zatiaľ v pohode. strie mám ešte z puberty, ale aspoň mám dobrý pocit, že som pre to niečo robila 😀

pinco
16. apr 2008

No presne. Na ukludnenie je to fajn, lebo potom by si si vycitala, ze keby si sa bola mazala... Aj ja som si najprv vravela, ze vichy si kupim, ze to bude urcite dobre za tie prachy, ale potom ma ta cena odradila... Tak som zvedava, ci ti to zaberie, mozno si ja budem potom buchat hlavu, ze som sa ulakomila 😀

finanzata
16. apr 2008

ja som si dopriala, 😀 nejak často drahú kozmetiku nepoužívam tak prečo nie teraz ked by som sa mala rozmaznávať. niekde som čítala, že fakt stačí len ten olej aby bola pokožka pružná.

jankando
28. apr 2008

babky, dakujem za nazory..uz som obajvila krem na strie i tu v anglicku ...mam ho v albicku...skaredo vonia,ale co uz...a inak sa kremujem, ale hocicim..co mi pride pod ruku.. 😉

mywiel
28. apr 2008

Ja pouzivam tehotensky olej od Weleda, a mazem sa len obden, zatial ziadne strie nemam. 😉

dididi30
28. apr 2008

jandando v boots maju original pre tehotne krem, aj by som ti povedala ako sa vola, ale nechce sa mi ist hore po schodoch kuknut nazov....ale inak ho maju aj v asde a vselikde, tusim v asde je najlacnejsi a je na nom nakreslena tehu zienka 😉 ja uz idem kupovat druhy 😉

meleri
28. apr 2008

Tak já jsem na tom stejně jako Martina, co založila tuhle debatu..v pubertě mi popraskaly boky a stehna, a ještě k tomu prsa... ☹ těhotenství už jsem prostě přijala tak, že budu jak zebra i na břichu...jinak jsem právě kdysi vyzkoušella různé krémy a je to všechno naprd...ale asi se i tak budu mazat, aspon pro dobrý pocit.. 😎

dididi30
28. apr 2008

meleri to mas pravdu, ak nemas pruznu pokozku tak to natieranie je onicom a tiez vela zohravaju geny

meleri
28. apr 2008

jo prý je to tou špatnou elasticitou kůže....ale nechápu po kom! Mamka nemá ani jednu striji, tatík taky ne, za to jsem si všimla, že brácha to naprdeli taky má!! 😅

Ale řeknu vám, že jsem si s tím vytrpěla, hlavně v pubertě, strašně jsem se za to styděla, a ještě se mi posmíval bratr když jsem byla v létě v plavkách....tedkom je plešatý, tak mu to oplácím..bohužel z toho moc radost nemám, páč je mi ho líto, blbce...mamka jak to viděla, jak jsem měla ještě ty červené šrámy, tak vůbec nevěděla co to je, byla z toho v šoku.. 🙂

dididi30
28. apr 2008

meleri, no ono to mozes mat aj po starej mame alebo po otcovi a tak....aj moja segra to ma a je hrozne chuda, to nemusia mat len tlsty ludia..

meleri
28. apr 2008

já jsem byla jako dítě dost hubená, a pak jsem trochu přibrala a tedkom jsem spíš chudá než tlustá, a mám to jak zebra...🙂) nejvíc mě to sere, když nosím plavky. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre