Sú bežné veľké bolesti v krížoch na začiatku tehu?

anavila
28. máj 2009

ahojte. som asi v 5tt. A hrozne ma bolia krize, moč mám v poriadku, a neviem co to moze byt...celkovo som aj strasne unavena, hoci spanku mam dost...som podrazdena a mrzuta z toho vsetkeho. Myslite si ze je to bezne???? Nemozem sa ani zohnut, a ked sadam do auta, to je katastrofa!!!!!

emik18
28. máj 2009

Ahoj ja som mala na zaciatku tehu nieco podobne, otrasne bolsti krizov..ale nic nezistili, nakoniec to same od seba preslo (trvalo tak cca prvy trimester).. chvilami som mala pocit ze sa uz nevystriem ze ma sekne...

svistik
28. máj 2009

mna boleli krize... ale to bola taka ostra bolest po stranach tak neviem ci je to to iste, ale uz mi to preslo...

marinka
28. máj 2009

anavilo, určitě to bude o.k, já jsem při prvním těhu měla na začátku taky silné bolesti v kříži, bála jsem se, že snad dorazí mrcha, ale pak to samo přešlo. U tebe to určitě taky přejde brzo 😉

tanickaromanticka
28. máj 2009

Je to nolmálne, kosti sa pripravujú na zväčšenie maternice.

mawiss
28. máj 2009

je,tak mě o tom něco vyprávějte. Včera mě v předklonu chytla tak silná bolest,že jsem myslela že už se ani nenarovnám a celý den jsem chodila jak robot. Dnes už je to lepší. Doktorka mi na to jen řekla že to k těhotenství patří..

mirip
29. máj 2009

boelsti krížov a sú od začiatku tehotenstva normálne panvové dno sa rozťahuje zároveň s maternicou, nič iné neostáva len sa s tým vyrovnať, ja mám od začiatku tehotenstva do teraz tiež podobný problém, ale nie s krížami ale s panvou, a je to horšie ako keby ma boleli kríže, pri každom kroku, každom pohybe aj na posteli akoby mi do panvy zabil niekto další kliniec, treba len zaťať zuby a predýchať to a hlavne na začiatku tehotenstva

misskkaa
29. máj 2009

no baby neviem ci je to presne v oblasti krizov, skor by som povedala ze tak nizsie,skor ako je zadok. ked sedim ,lezim,tak ma to dost boli. priazel hovori ze to mam od toho ze len na chrbte lezim,takze sa ta cast dost vylezi. o bolesti chrbta ked sa rano zobudim ani radsej pisat nebudem. tiez ked som sa pytala doktorky mi povedala ze sa mi roztahuje panva. ale uz 2 mesiace???? ☹ ,o tyzden koncim piaty mesiac,tak dufam ze sa uz ponatahovala dost 😒

anavila
autor
29. máj 2009

no ja som tehotna uz druhykrat a pri prvom som nemala take bolesti. Tak neviem. ale dakujem ze ste ma upokojili. Nerada by som zas brala nejake ATB kvoli mocovym cestam. Dakuem este raz.

alfomilka
30. máj 2009

aj ja som mala ten isty problem na zaciatku, az mi to vyriesila masaz Spinal Touch a postupne za 3 dni bolest uplne zmizla a uz sa nevratila a to som uz v 36 tyzdni. 🙂

ejusaaa
31. máj 2009

Ja som mala bolesti krizov uplne cele tehotenstvo,ku koncu to uz sranda nebola,skratka to patri k tomu asi 😠 😉

sue250
31. máj 2009

miska ja som cca 20tt mna bolia krize ako teba aj vajecnika ako na MS vraj su to nepravidelne kontrakcie zoberiem magne a slapem dal alebo lezim, je to bolestive ale pokial nekrvacas vsetko je ok, proste vsetko sa roztahuje na zaciatku kvoli babu a potom uz na porod))) mne sa z tych bolesti aj skracuje krcok takze hrozi mi podsitie

misskkaa
31. máj 2009

sue250 ,uha tak to som nevedela ze sa take nieco moze stat,teda skracuje krcok maternice. veru kupim si aj ja magneziovku. chvalabohu nekrvacam,ale tie bolesti ako na ms mavam tiez. .ale do kedy sa bude vsetko roztahovat??? 😒

sue250
1. jún 2009

az do porodu))) dnes idem ku dankovcikovi do ke na 4D morfolog.utz tak sa ho popytam patri medzi spicku na svk.,

misskkaa
1. jún 2009

jeee ja idem 11.6,do banoviec na morfol. veru aj ja sa opytam. 🙂

anavila
autor
1. jún 2009

hej hej baby sa popytajte ako to je, a napiste...ja ked sa opytam mojej doktorky tak mi nic dokopy nepovie.
Dnes som oznamila novinu nasim, ze budeme mat druhe babo, boli velmi radi... 🙂

konja
2. jún 2009

tak já měla úplně stejné problémy v obou těhu. Chytala mě šílená bodavá bolest v kříži, která vystřelovala někdy až do kyčlí. Bylo to nejhorší když jsem si třeba sedala nebo při chůzi. Lidé na mě koukali jak na exota, protože to byla tak silná a prudká bolest, že to nešlo zamaskovat, občas jsem z toho až vykřikla a chvíli stála neschopná sepohnout 😔 Občas mě bolel i spodek, občas celá záda, no sranda to nebyla 🙄 Ptala jsem se na to jak své gyn. tak fyzioterapeuta, ale nedá se s tím nic moc dělat, protože je to těhu normální, je to tím jak se vše připravuje na rostoucí mimi. Někdo to nepociťuje vůbec, někdo si to užije se vším všudy. Je to ale pěkněj hnus 😝 😅

ibamy2
2. jún 2009

ja som na uplnom zaciatku tehu (asi 3 - 4tt) mala asi tyzden fakt sialene bolesti krizov - myslela som si, ze som niekde prechladla, tak som si davala suche teple obklady.... teraz ma podlhsom sedeni v praci bolieva kostrc 😝 asi to hold len budeme musiet nejako vydrzat... ved sme silne zienky a pre babo urobime vsetko na svete 😉

misskkaa
4. jún 2009

ja som bola vcera na sono a gynekolog mi poradil tu megnesiovku pit.tak som hned zabehla do lekarne a kupila. neviem ci som si to vsugerovala,ale trosku mi to pomohlo.a tiez som sa spytala ze dokedy ma to bude bolievat. len sa zasmial a povedal ze do porodu 😒

sue250
4. jún 2009

mne doktor na to nepovedal nic, na tyzden idem k svojmu dnes ma opat boli brusko ako na ms ale to aj vychadza ze v tychto dnoch keby som nebola tehu mam dostat tak neviem ci to maj aj na to vplyv, musia ma podsit a bojim sa toho ☹

konja
4. jún 2009

misskkaa: mě také lékařka i rehabilitační s úsměvem řekli, že rada je jediná - porodit!

susisus
12. jún 2009

Asi je to normálne, lebo aj ja som mala brutálne bolesti v krížoch, hlavne večer, ani som sa narovnať nevedela a chodila som ako starena - manžel sa šiel sčurať od smiechu zo mňa 🙂))))))) A potom to samo ustúpilo a všetko je ok 🙂

olienka12
12. jún 2009

Ja som od zajtra v 9tt a tiez mam bolesti chrbata, mam pocit, ze som ako barometer pocasia, zhorsuje sa to pred dazdom 🙂) ale beriem to tak, ze si musim svoje odtrpiet. Pomaha mi kupel na uvolnenie.

kuspitka
12. jún 2009

Ahojte.aj ja mam bolesti od zaciatku tehu obcas sa to da a obcas uz so chora stoho..kazdy den chodim ako keby som nevedela co so sebov.
vy aj pocas tehu cvicite????

lucia231
14. okt 2009

ahojte ja mam ten isty problem som v 17t. tiez ma boli cela panva hlavne na lavej strane a ide mi to az do zadku. ☹ ☹ moja doktorka sa len pousmiala ze nic ine mi neostava len to pretrpiet 😖

lenustek04
3. mar 2011

babenki poradte som v 2 tyzdni tehotenstva a velmi ma bolia krize. mama mi vravela ze mozem stratit plod tak sa bojim nemate s tym skusenost?? dakujem za odpoved

gabika84
3. mar 2011

mna takto bolievali krize presne v 5tom tyzdni. doktor povedal, ze je to bezne, je to jeden z prejavov otehotnenia. povedal, ze to prejde, ze mi aj tak nemoze dat ziadne lieky proti bolesti. preslo to do dvoch tyzdnov. myslim, ze pokial nezacnes krvacat, tak nie je co riesit.

ruzovaopica
30. máj 2011

Jeden z prejavov otehotnenia?Tak ja som asi tehu ked 4 dni po ovulacii ma dva dni boleli az pichali krize a mala som zvysenu teplotu cela som horela.Jaaaaaj uvidime.

katey
2. máj 2012

Baby, tak myslite, ze by to mohol byt prejav tehu? mam neznesitelne bolesti v krizoch, chodim ako kacka, co sa tomu stale uhybam, neviem ani poriadne sediet na stolicke. Navyse ma chytil nejaky vytok, ale paradoxne teplota mi klesla (dva dni). tak neviem.. ms dostat mam az o tyzden, ale ovulku som mala pred 12 dnami (povedal mudry graf 🙂 )

migiuvadlo
24. jún 2012

Baby, a nehal vas doktor doma? Alebo ste museli trpiet v robote??? Ja pojdem lekarovi, tak dufam, ze ma necha doma, lebo v praci asi aj tak nic nespravim :(

kathrin17
8. feb 2013

@gabika84 ahoj Gabi...prosim ta ako ta tie krize boleli?Ja idem dnes zosaliet....je to priserna ostra bodava bolest v oblasti krizov. Nemozem sa ani nadychnut poriadne. A ani si neviem najst polohu v ktorej by to nebolelo....zacalo mi to asi pred hodinou a vobec to nechce prestat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre