Sú nejaké riziká pri pôrode v 36 týždni?

casy30
14. júl 2008

Kočky, sú nejaké riziká pri pôrode v 36 tt? dakujem za odpovede. 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leastefany
3. aug 2013

zeny pomozte mii som tehotna a som v 34 tyzdni a povedali mi ze este nema dieta vivinute pluca moze sa nieco stat dietatu ked sa narodi priklad 36 tyzdny?? dakujemm ☹

asha300
22. nov 2014

@nika.r ahoj je to uz davno co si prispela do tejto temy len sa chcemopytqt ak9 sa ma maly. Aj moja dcerka sa narodila v 36 tt taknsom sa len chceka opytat ako sa drzite ci neb9li dake komplikacie atd dakujem za odpoved

ajsenz
22. nov 2014

Neviem či to je ešte aktuálne ale ja som rodila tesne na začiatku 37tt- 36+3tt a bolo to v poriadku. Malý dýchal sám iba mal silnú žltačku a mal 48cm a 2,8kg. Ako mesačný mal iha 3kg taký drobček bol 🙂

ajsenz
22. nov 2014

@leastefany doktori ti pichnu inekcie na vývin pľúc. Tie sa pichaju 3-4 dni sa mi zdá. Čiže neboj sa.

kotatko1232
22. nov 2014

Moja sa narodila v 36tt a vsetko v poriadku mala 2800g

asha300
29. nov 2014

Dakujem baby v pondelok mame mesiac a 3 kg mala je v poriadku klop klop klop

leastefany
13. jún 2016

dobry vecer no je to uz dost davno co som pisala uz dcerka bude mat 3 rocky porod bol v poriadku len styri dni som lezala strasne ma bolela hlava zvracala som....ale inak v poriadku dakujem vam vsetkym asha300

tina87tina
1. jan 2017

@vasiliky treba vybaviť pôrodníka a dohodnúť sekciu v takýchto prípadoch. .. Ako si dopadla? Spomienka po toľkých rokoch ?

kamilka1986
1. jan 2017

@hajajanka vyvinute a dozrete su dve rozdielne veci...ona to myslela tak ze v 24tt uz bábätko má všetko čo treba avšak ďalšie týždne ešte dozrievajú orgány...

lavinis
1. jan 2017

ja som rodila35tt a za tri dni nas pustili domov /v zahranici/, vsetko okay, ale pichali mi kortikoidy tri tyzdne predtyn na plucka. Maly dychal sam a nebol vobec v inkubatore, prve tri mesiace bolo vidno, ze nejde s rovesnikmi, ani sme to necakali, ale od pol roka bol aj popredu, chodi od 10,5 mesiaca. Bez cvicenia. Chory moc nebyva.

simona7779
6. mar 2018

Môj malý sa narodil v zacatom 37tt váhu mal 3030g a 49cm všetko bolo v poriadku až na zltacku ta bola trochu silnejšia a zrazeninu nad oblickou teraz je už všetko OK už navštevujeme odborných lekárov len keď sa pediatricke dačo nepozdáva a to je fakt malo kedy chodiť mi začal až keď mal rok aj týždeň dovtedy sa len tak v choditku smatlal a rozprávať až v 2r teda normálne súvislosti inak základné slová už vedel povedať v 8m a poznám chlapca co sa narodil v 29tt a je úplne zdravý

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre