Sú normálne nebolestivé kontrakcie v 26. týždni?

evvkaa
25. máj 2011

som v 26tt a vcera mi tvrdlo brusko asi 20 minut v prestavkach je to normalne uz tak skoro? viem ze telo sa pripravuje na porod aje to normalne len sa mi to zda skoro

miskap
25. máj 2011

@evvkaa Môže to byť normálne. Pokiaľ doktor nezistí zmeny na krčku, nevadí to. To tvrdnutie by nemalo byť príliš často a nemalo by to spôsobovať otváranie krčku maternice. Ak sa krčok otvára, zvyčajne dr. nariadi kľudový režim a mamička je častejšie sledovaná. Môže nariadiť aj hospitalizáciu.
A nenamáhala si sa príliš? Aj takým spôsobom môže dať telo najavo, že sa treba šetriť a spomaliť. Väčšinou, keď si oddýchneš, tvrdnutie prestane.

evvkaa
autor
26. máj 2011

@miskap no ked som bola minuli tyzden u lekarky povedala ze je vsetko ok,teraz mi tvrdlo prvy krat od vtedy nie ,a ked mi tvrdlo bola som za pc len sa mi to zda nejako skoro dakujem za odpoved

mamabiba
26. máj 2011

@evvkaa ahoj evvkaa, ja som tiež 28tt, termín mám 4 augusta. mne začalo bruško tvrdnúť už okolo 24 tt. lekár mi naordinoval magnézium a tvrdnutie prestalo. Skús sa na to informovať u svojej lekárky. Ale pokiaľ tie "kontrakcie" nie sú bolestivé tak to nevadí. Vraj sa tomu hovorí predskokani, alebo tak dajako. maternica sa pripravuje na pôrod. prajem príjemne prežité dni do pôrodu a moc sa nenamáhaj. užívajme si toto obdobie a nechajme sa obskakovať a rozmaznávať 😉

evvkaa
autor
26. máj 2011

@mamabiba viem ze je to normalne ked ma zena taketo kontrakcie telo sa pripravuje len sa mi to zdalo nejako skoro pri dcerke som mala taketo ale az v osmom mesiaci tak som sa trochu zlakla 🙂 aj tebe prajem prijemne prezite dni do porodu a vela zdravicka 🙂

miskap
26. máj 2011

To magnézium si môžeš naordinovať aj sama- v prírodnej forme. Daj si mandle alebo minerálku s obsahom horčíka. Je to zdravé a nemá to neskorší vplyv na pôrod. Tie tabletkové môžu spôsobovať slabú pôrodnú činnosť.

mamabiba
26. máj 2011

@miskap hmm tak to počujem fakt prvý krát...asi by bolo najlepšie dať si pár pohárov naordinovaného magnézia aby sa nám do tela dostal čo najrýchlejšie...ja mám dajaký šumivý, vraj sa u nás nedá dostať a potom prejsť na prírodnú formu formou akú navrhuješ ty. Mne teraz dali kombináciu železa, pretože som mala zlý krvný obraz a teraz mi zas lekár magnézium neodporúča, že si ho mám dávať iba vtedy ak budem mať znova problémy s bruškom, ale iba jednorázovo. Tak si telo vyber čo chceš 🙂 ....už nech to mám za sebou 🙂

pami27
26. máj 2011

@evvkaa Mne tiež začalo tvrdnúť brucho niekedy v siedmom mesiaci, no ja som dlho nevedela, že to je tvrdnutie brucha. Myslela som si, že sa tam malý tak tlačí, ale nikdy to netrvalo 20min. S blížiacim sa pôrodom bude tvrdnúť častejšie. Povedz o tom lekárovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre