Sú tieto bolesti v 28. týždni normálne?

15. feb 2024

Ahojte som 28tt a raz za mesiac cca sa mi ozvú kríže taká silnejšia bolesť a do toho aj “menštruačná” bolesť v podbrušku. Dnes to začalo teraz večer tiež také intenzívnejšie a začalo ma aj tak pichať zo spodu a v podbrušku a keď si napr. sadnem zacítim taký tlak a cítim bolesti krížov. Nechce sa mi veľmi na pohotovosť letieť popravde. Už som tam 2x s takou bolesťou bola a nebolo to nič, max nadúvanie. Snažím sa si to dať do spojitosti s niečim, že kedy sa tie bolesti objavia a došlo mi, že vždy po zjedení strukovín. Dnes som dnes mala šošovicu, cícer a dokonca karfiolovú polievku🙈🙈🙈 môže to byť z toho? Máte niektorá takú skúsenosť v tehotenstve? Vďaka.

autor
15. feb 2024

Dodam, že pohyby citim, ale je pravda, že aj nižšie ako zvyčajne, možno aj drobec je inak otočený a kope niekde?

anjelicek26
15. feb 2024

Tak také veci nejedz... jasne,ze nadúvanie + tehotenská zápcha + stlačený priestor čriev,lebo babatko už veľké,vie spôsobiť riadne bolesti...

autor
15. feb 2024

@anjelicek26 ďakujem za radu, uz nebudem taketo strukoviny a naduvacie potraviny konzumovať 🙈 je to neprijemne a dosť trpim🙈

sono2
15. feb 2024

Raz za mesiac pravidelne sa ti zväčšuje maternica potom je pokoj a potom zase.

anavixy
15. feb 2024

Ved sama si si odpovedala na svoje otazky. 🙃 Bola si uz s tym na pohotovosti opakovane a vzdy to bolo max naduvanie. Sama si odsledovala, ze sa ti to stava po strukovinach a nafukovacich potravinach. Dnes si zjedla taku kombinaciu co by nafukla aj netehotnu, nie este tehotnu. Vyvaruj sa takýmto potravinam a ked to pride, daj espumisan napr. 🍀 A ze by sa maternica zvacsivala pravidelne raz do mesiaca? Tak to asi nie 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre