Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svrbenie a opuch lýtok v 22. týždni tehotenstva

niky30
15. mar 2016

Potrebovala by som poradiť. Vo štvrtok som bola v poradni, kde sa ma gynekológ pýtal, či mi neopúchajú nohy. Nakoľko som nič nezaznamenala, tak som povedala, že nie. V piatok som si však uvedomila, že už asi týždeň ma bolia lýtka ako pri svalovke, resp. celé nohy a potom som si všimla, že oblasť ako je koleno, ale zozadu (neviem ako to nazvať 😀 ), kde sa spája stehenná kosť s lýtkom (na oboch nohách) mám napuchnutú a dosť aj svrbí. Testy mi pravidelne robia, ale keďže usudzujem, že mám syndróm bieleho plášťa tak mám dovolené si merať tlak doma - keďže v poradni som mala vždy vysoký, ale doma je stále v poriadku. Moč mi berú tiež vždy (zatiaľ všetko negatívne), ale po tejto skúsenosti som čítala na nete, že v moči sa zisťujú bielkoviny. Neviem či to však zisťujú aj v mojom prípade, keďže na prvej poradni sa ma sestrička pýtala niečo v súvislosti s bielkovinami, čo sa robí za poplatok, ale ako neskúsená som povedala, že to nie je nutné. Moč však sledujú - keď som si dobre všimla, tak asi tam niečo nastriekajú a podľa sfarbenia skonštatujú pozitívny al.negatívny stav. Chcem sa opýtať, či má s takým opuchom niekto skúsenosti, či mám utekať k lekárovi alebo či niekto nevie o čo sa môže jednať, keďže články na nete sú hrozivé a nechcem sa zbytočne dopredu stresovať. Ďakujem veľmi pekne za každý názor. 🙂

seahorse27
15. mar 2016

Bielkoviny v moci zistuju na kazdej poradni. Pre pokoj duse zavolaj svojmu gyn. a porad sa s nim. Ak by islo o preeklampsiu, malo by sa ti to prejavit aj na tlaku, byva vtedy dost vysoky.

klsmat
23. nov 2018

@niky30 Niečo podobné som zažila pri mojich tehotenstvach s dcérou aj synom. Mala som to najmä keď som si obliekla silonky + sedavé zamestnanie = červené pásiky na zadnej strane kolena, čo strašne svrbia a vyzerajú ako opuchnuté. Obe moje deti mali alergiu na umelé vlákna a v tehotenstve sa to takto prejavilo. Dcéra má alergiu aj na nikel, takže ani opasky s kovovou prackou som nemohla. Niekedy to môže byť, že dieťa netoleruje niečo čo mamina nosí alebo je. Treba len prísť na to, čo to je.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli