Svrbenie tela v 20. týždni

andrea1010
8. feb 2016

Ahojte, mám taký malý problém, som v 20tt a neskutočne ma svrbia prsia a brucho, miestami ramená, po tele sa mi robia maličké červené fliačky, nakoľko je to moje prvé tehu neviem si rady, myslela som, že je to z potravín, tak som sa poctivo sledovala, ale na nič výnimočné som neprišla, pred tehotenstvom sa mi to nestalo, netrpím ani alergiami. Miestami je to neznesiteľné 🙂 Ak má niekto skúsenosti, prosím poraďte 😔

saska.t
8. feb 2016

Chod k lekarovi, mozes mat problemy s pecenou, uz je tu tato tema preberana

andrea1010
autor
8. feb 2016

@anetkaadamko ďakujem, ráno fičím k lekárke, radšej nič nepodceniť :(

sophieeee
8. feb 2016

@andrea1010 to som zazila aj ja.. je to asi hormonom.. hlavne sa natieraj nech ti ta koza nepopraska 😊

andrea1010
autor
8. feb 2016

@sophieeee no ke´d sa natriem olejom detským, tak sa mi dosť uľaví, nie je to vždy, niekedy je to úplne v pohode, inokedy sa to nedá zniesť, ale pre istotu skočím k lekárke 🙂

sophieeee
8. feb 2016

@andrea1010 moze to byt aj tym ze sa ti natahuje koza na celom tele..mozno sa ti to nezda lebo sa sledujes kazdy den ale fakt sa zena v tehu o dost zvacsi.. mne doteraz trosicku ovisa koza na bruchu a to som 7 m po porode.. nechcem ta ale strasit 😊 je to normalks

majba
8. feb 2016

@andrea1010 mne tak zacala svrbiet koza asi okolo 20tt. az stipala a mala som na nej aj cervene flaky. bola som aj u gyn. robil mi niekolkokrat pecenove testy a krvny obraz. vsetko bolo v norme. nic mi nezistili. a proti svrbeniu mi zial nic nezaberalo. ani kremovanie. prestalo mi to hned ten v den po porode. a to si myslim, ze som nepribrala nejak vela. za cele tehotenstvo 12 kil tak asi to tym napinanim koze nebolo.
a neznesitelne to ozaj bolo. hlavne ma koza svrbela v noci. tak nad ranom to preslo. cez den sa celkom dalo.
tak drzim palce, nech to netrva dlho.

ciernovlaska89
8. feb 2016

@andrea1010 Ahoj,mna svrbi cele telo od 6týždna a ž do teraz 20týždna,aj ked sa 2x denne natieram,tak na chvilu sa mi tiež ulavy,a potom znova ma svrbi telo,ale už nie až tak,tiež mi robili testy na pečenove testy,naštastie som mala všetko ok, 🙂 teraz najviac čo ma svrbi su prsia a bruško,ale to je asi normalne lebo sa mi natahuje kože,ale ked pišeš že maš aj flaky,tak by si mala ist určite stim,aby si si bola na istom.

marika_btt
15. mar 2016

@andrea1010 Ahoj, ako si dopadla s tym svrbenim? Ja som teraz 17tt, vecer a v noci ma strasne svrbelo cele telo, myslela som si ze mam v posteli blchy alebo co...teraz rano lepsie, ale stale citim svrbenie na chrbtoch ruk..v prvom tehu som to nemala, citala som na nete ze to moze byt pecen, ale vacsinou baby pisali ze az ku koncu tehotenstva, no u mna je to este skoro...ak to neprejde pojdem lekarke nech mi spravi testy ..

andrea1010
autor
18. mar 2016

@marika_btt ahoj , takže nakoniec to VRAJ bola nejaká alergia, inak nechcem byť zlá na všetkých lekárov, ale nakoniec som si pomohla sama, denne pijem kozie mliečko, na kožu používam neutrogenu na extrémne suchú kožu a samo to nejako všetko prešlo,chvíľku to však trvalo. nevzdala som sa ani zeleniny, ani iných jedál, ďalej pijem pomarančovú šťavu, ale začala som si žehliť komplet všetko prádlo, je jemnejšie a neškriabe, testy na pečeň mi ani nik nerobil. nikdy som alergiu nemala a ak náhodou bola, tak už prešla a sprchovať sa odporúčam v neparfumovanom sprchovacom géli. 🙂 držím palce, viem si predstaviť tie muky, čo máš

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre