Symphyzeolýza - roztiahnutie panvy vplyvom hormónov

corrosivo1
12. jún 2012

Ahojte žienky...Chcem sa Vás opýtať, či ste mali niekto s týmto problémy... Ide o prílišné roztiahnutie panvy, ktoré spôsobuje veľké bolesti v lonovej kosti, v oblastí bedrových kĺbov a krížovej časti... Som na začiatku 8.mesiaca a nedokážem spať, otáčať sa, dvíhať sa zo sedu.. Len by som chcela vedieť, či to má nejaký vplyv na pôrod a či Vám to lekár nejak riešil alebo len odbil vetou, že je to normálne. Ďakujem 🙂

xlucia
12. jún 2012

@corrosivo1 to co popisujes je v podstate uvolnenie vaziv, pretoze telo sa pripravuje na porod. tie problemy co mas, tak pre tieto sa hovori ze posledny mesiac trva nekonecne, a v podstate sa na konci zena aj tesi ze porodi, aby sa mohla poriadne zasa hybat. daj sa skontrolovat ortopedovi

tinki
12. jún 2012

@corrosivo1 ahoj, ja som to mala, nevedela som sa pohnúť, katastrofa, ale nikomu som to nehovorila, že je to normálne...a tak sa to ani neriešilo..Rodila som normálne, bez problémov, potom to ešte bolelo, bola som rada, že nad posteľou som mala tú hrazdičku na chytenie, lebo bez nej by som nevstala..ale do týždňa to prešlo samé. Kamoška to mala tiež, tá to ale povedala doktorovi, ten jej dal nejaké lieky a povedal, že ak by nezabrali, treba ísť na ortópediu..ale netrebalo a tiež rodila v pohode..

magic08
12. jún 2012

@xlucia ahoj, presne taketo bolesti som mala cely 8. a 9. mesiac ... pytala som sa gyndosa co s tym, povedal, ze musim vydrzat do porodu,... ze to po porode prejde... bola som aj na ortopedii, dostala som tu istu radu... musim vydrzat do porodu, ze to potom prejde...
pre mna bol kazdy krok utrpenie, spanok detto, otačať sa, dvihat do sedu... no bezny zivot bol pre mna utrpenie... nemohla som nic... modlila som sa, nech konecne mozem rodit... a po porode ani len naznak bolesti, vobec nic... takze neostava ti nic ine, len vydzat... viem ako to boli, drzim palce... 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
corrosivo1
autor
12. jún 2012

Môj manžel je fyzioterapeut, takže sme už ako-tak začali cvičiť, len pre mňa je to len s plačom, pretože ja mám už dva roky diagnostikovaný začiatok coxarthrózy, takže to zvládam o čosi horšie, ako by som sama chcela.. Už som objednaná aj k ortopédovi..Môj gynekológ vie o mojich kĺboch a povedala som mu aj o tomto a povedal mi na to len toľko, že to je normálne a že to mám vydržať..A až na moje druhé sťažovanie, aby mi dal odporučenie na ortopédiu (lebo ho tam žiadali odo mňa) mi povedal, že nech si to vybavím sama.. Preto som chcela vedieť, ako ste to riešili vy..
fidka79 - presne ako pášeš, ja sa nemôžem otáčať v posteli, keď chodím, chodím ako keby sa mi kĺby zasekli smerom dovnútra do tela, z postele nevstanem bez pomoci - teda ťahania, keď stojím, tak nohy nedvihnem od zeme vyššie ako na 15cm... Vôbec ešte nemám nejaké veľké bruško a tak si vonkoncom neviem predstaviť, čo budem robiť v 9.mesiaci pred pôrodom... :(

xlucia
12. jún 2012

@corrosivo1 a u reumatologa si bola? zislo by sa

corrosivo1
autor
12. jún 2012

@xlucia .. nie nie, tam som nebola, pretože keď mi brali krv na začiatku u tehu u mojej obvodnej, tak mi robila kompletný rozbor a krv som mala úplne v poriadku...

xlucia
12. jún 2012

@corrosivo1 napriek tomu sa tam pytaj. bolia ta klby, nevladzes chodit, mas pravo na vysetrenie

corrosivo1
autor
12. jún 2012

tento mesiac mi zas bude brať krv moja obvodná práve kvôli tým kĺbom, tak sa uvidí, či je v tele nejaký zápal či nie, či to bude treba.. Lebo aj ona hovorila, že pokiaľ sa nenájde v krvi žiadna stopa po reume, treba na to ortopéda, tak uvidíme čo bude z toho... Ďakujem za rady 🙂

erikapeter
14. dec 2021

@fidka79 Ahoj, ja mam symphyzeolyzu, prosim Ta, aky pas používaš? Ďakujem, erika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre