Ťažký žalúdok v tehotenstve. Stretli ste sa s tým?

monika2606
30. aug 2011

Ahojte som v 9tt. Nebýva mi zle na vracanie len mám taký problém že som strašne často hladná a keď sa nenajem včas tak mi ostane hneď zle no keď sa najem tak ma strašne bolí žalúdok mám ho taký strašne ťažký ako keby som v ňom mala kamene. Ani mi jesť nechutí, bola by som rada keby to prešlo. Nestretli ste sa stým niektorá? Ako ste to riešili? Alebo to potom prešlo samo? ďakujem pekný deň vám prajem

katkav
30. aug 2011

@monika2606 a papas pravidelne? priblizne kazde 2,5 - 3 hodiny? tak by si mala predist krcom od hladu, preto ta zrejme boli zaludok, asi jes narazovo a nie pravidelne. Ak sa mylim, tak potom neviem v com to moze byt.

janulkan
30. aug 2011

Ahoj, mne nieco podobne zacalo v 8tt, ked som nejedla bolo mi zle, ked som sa najedla tiez mi bolo zle, hlavne v noci som tiez musela jest aspon 1x (najlepsi mi bol banan). Musela som sa "naucit" jest v spravnych momentoch spravne veci, napr olej a mastne veci do teraz nemozem, jedla som cca kazde 2h po malych kusokoch a lahke jedla, pomahalo mi dost ovocie a zeleninka, suchare. Preslo to same okolo 15tt. Musis sama otestovat co ti padne a z coho je ti zle

lenka311
30. aug 2011

@monika2606 Skús si kúpiť Espumisan. V Tvojom prípade, by bol lepší asi pre dojčatá, pre istotu sa poraď v lekárni. Ja som mala také tehotenstvo, že som vracala ešte aj v pôrodnici, bolo mi non stop zle a ťažko od žalúdka, ale rada som sa najedla.. Ten Espumisan by Ti mal uľahčiť trávenie, mne lekár odporučil také tabletky na cumlanie - tiež som to mohla ako tehotná. Na názov si bohužiaľ neviem spomenúť, viem len že mali mentolovú chuť a boli na zlepšenie trávenia a proti páleniu záhy.
A ako Ti píšu, jedz často, menšie porcie a pravidelne, aj v noci, ak Ťa chytí hlad...a ľahko stráviteľné jedlá. Ono Tvoj organizmus si stále na tento stav zvyká.

monika2606
autor
30. aug 2011

@katkav Ahoj, snažím sa papať pravidelne ale je pravda že možno to občas zanedbám, budem si teda dávať na to poriadny pozor ďakujem 🙂

monika2606
autor
30. aug 2011

@janulkan Ahoj, ďakujem, Presne tak sa snažím jesť častejšie a v malých množstvách ale budem si na to dávať väčší pozor lebo je pravda že niekedy aj zabudnem keď ešte necítim hlad. Ovocie tiež papam vlastne ovocie je jediná vec ktorá mi vždy chutí len moc mi od hladu nepomôže, dokonca ani banán. Ale tiež sa budím aj v noci na to že som hladná a to niekedy aj zo 3 krát. Ale skúsim to s tými suchármi, mala som ich vždy rada tak hádam mi pomôžu veľmi pekne ďakujem za radu

monika2606
autor
30. aug 2011

@lenka311 Ahoj, veľmi pekne ďakujem za radu, skúsim sa na to spýtať doktorky čo si o tom myslí a ak to bude dobre tak by som niečo skúsila. A aj s tým papaním sa viac posnažím, len tak ako si môj organizmus na to zvyká tak si aj ja sama na to zvykám. Musím sa naučiť jesť pravidelne...teda už aj teraz sa snažím ale niekedy na to ako keby zabudnem. Niekedy necítim hlad len mi potom už náhle ostane zle...

lenka311
30. aug 2011

@monika2606 Sucháre Ti moc výživy nedodajú, ani drobcovi - pestrá strava, zelenina, ovocie, celozrnné pečivo, syry, jogurty, ono časom prídeš na to, že to dieťa si to čo zrovna potrebuje vypýta samé.. Ono budeš mať časom chuť na konkrétne veci, raz viac na sladké, raz kyslé, raz ryby... A ten Espumisan som dávala malej od narodenia, keď mala koliku, takže si nemyslím, že by dieťaťu mohol ublížiť, ale radšej sa opýtaj..

janulkan
30. aug 2011

@monika2606 @lenka311 suchar som nemyslela samozrejme ako stravu, ale v noci je dobry hlavne preto ze stahuje kyselinu v zaluldku, ktora sa tvori, ked nejes 🙂 a su napr aj celozrnne suchare

monika2606
autor
31. aug 2011

@lenka311
@janulkan nebojte ja som to pochopila s tými suchármi a presne tak som to aj urobila večer som si ich dala k posteli aby som mala čo schrúmať v noci...ale moc to nepomohlo lebo som sa stále budila, bola som hladná tak som sa musela ísť aj tak napapať viac troška do kuchyne 🙂
Jaj ale už sa teším strašne na to keď mi začne chutiť papať..teraz málokedy nájdem niečo na čo by som mala chuť. Ale to ovocie, zeleninka, mlieko, jogurty, to môžem v pohode...len s toho sa až tak nenajem. Varené mi moc nechutí ale snažím sa vždy do seba volačo natlačiť....

simi251
31. aug 2011

@monika2606 Mala som presne tie iste pocity v prvom trimestri ako ty. Ked som bola hladna bolo zle ked som sa najedla tiez. Neboj sa to casom prejde same. Mne pomahalo kysle ovocie, alebo pecivo ale dolezite bolo jest kazdu chvilu ale len male porcie.

simi251
31. aug 2011

@monika2606 Inak ked tu citam o tvojich chutiach a pocitoch, ako keby si pisala o mne. Neboj sa, to vsetko je naval stupajucich hormonov, malo by to prejst ku koncu prveho trimestra. A tak ako ti radia ostatne, prides sama na to, co ti najlepsie sadne na zaludok. U mna to niekedy dokonca prichadzalo tak rychlo, ze som nestihala ani do kuchyne dojst. Myslim tym tu tazobu a hlad. Inak som nezvracala ani raz. len ten tlak v zaludku......

monika2606
autor
31. aug 2011

@simi251 tak som rada že nie som sama aj keď nieže by som to priala niekomu neni to príjemné takéto jedenie. Ale snažím sa teraz každú chvíľku jesť, dá sa povedať že si to teraz stopujem aby som to nezanedbala a nezabudla sa napapať. A som rada že ťa to prešlo dúfam že sa aj ja toho čoskoro dočkám 🙂

ivv
31. aug 2011

@monika2606 presne toto som mala aj ja.. mna priserne bolieval zaludok aj v noci, budila som sa na krce a pomohol len hlt acidka (odvtedy ho nemozem.. 😅 ) a tak ako pisala @simi251 tak aj mne pomahalo kysle ovocie, jablka, pomarance.. no a denne som do seba dostala stavu z asi styroch vyzmykanych citronov v mineralke.. toto mi pomahalo asi najviac 🙂 skus 😉
mne to preslo tusim po 15. tyzdni, tak este chvilku vydrz a potom uz bude ok 🙂
prajem vsetko dobre 😵

kvetinkovazuzu
31. aug 2011

Joj dievcata ja som dnes zistila, ze som tehu vdaka tazkemu zaludku 🙂 (dr. potvrdila 5t) - za cely den som zjedla jeden rozok a pomaly pojedam ryzu. A caj roibos a mineralku. Nic ine totiz do seba nedostanem... ☹ zaludok nebolieva no je mi tazko, obcas az na zvracanie a vlastne ani neviem, ci som hladna ☹

simi251
31. aug 2011

@kvetinkovazuzu Gratulujeeeeem. 🙂

kvetinkovazuzu
31. aug 2011

@simi251 Simi moc dakujem 🙂 dufam, ze bude vsetko v poriadku - este nemam ani knizku a nemala by som to nikomu hovorit ale kedze tu je to anonymne - tak sa musim troska vyfiltrovat 🙂

monika2606
autor
1. sep 2011

@ivv ďakujem s tými citronikmi to skúsim ďakujem za radu 🙂

monika2606
autor
1. sep 2011

@kvetinkovazuzu Gratulujem 🙂
No ja tiež niekedy ani neviem či mi je na vracanie alebo či som hladná alebo čo to vlastne je...taký divný pocit v žalúdku ale prejde keď niečo spapam

kvetinkovazuzu
1. sep 2011

@monika2606 u mna je to sranda, ze je to veeelmi psychicke. Mne velakrat ajpar omrviniek staci (ci stvrtka chlebika a som spokojnejsia)

monika2606
autor
1. sep 2011

@kvetinkovazuzu To ja mám také niečo večer pred spaním, ani som neni hladná a viem že som papala tak pred hodinkou ale nezaspím kým si ešte niečo nedám 😀 takže tiež také psychické

kvetinkovazuzu
2. sep 2011

@monika2606
dnes rano sa mi sestra smiala (prisla som na navstevu). Vstavali sme rovnako. Ona sla do sprchy, malovala sa a ja som uz sedela za stolom a jedla som 🙂 - nie ze by som bola hladna ale zacinala som sa citit podivne. No a co, ved ostatne veci maju cas aj po jedle, nie ? 🙂)

monika2606
autor
3. sep 2011

@kvetinkovazuzu To je tiež teraz u mňa ráno prvoradé...hneď idem niečo loviť papať 🙂

kvetinkovazuzu
4. sep 2011

@monika2606
Dnes som si narobila zazvorove keksy. Je ich tolko, ze mi vydrzia aj 3 mesiace 🙂 ale planujem si 1-2 kusky nechat hned pri posteli - keby zacalo byvat horsie, tazsie az na zvracanie. No pre istotu 🙂

sjuzan77
4. sep 2011

ahojte, tiez bojujem so zaludkom. mam celodenne nevolnosti, kvoli ktorym som uz 2 tyzdne na pn. je mi zle non-stop, bud mam krce od hladu a akonahle sa najem, ostane mi zle z jedla. v noci musim jest 2-3 krat, inak nezaspim ☹ . mne zatial na tie "nocne hlady" najlepsie zaberaju piskoty, ale cez den je to horsie, nedokazem do seba nic dostat - vzdy zjem z jedla maximalne 3 lyzicky a uz mi je zle 😖 a nepomaha ani pravidelne stravovanie, asi mi neostava nic ine, len vyckat, kym bude lepsie 😒

bambulkabambulkova
4. sep 2011

aojte ja toto mam uz 2tyzdne ale nie kazdy den ale teraz posledne 3dni mi je uplne blbo naranakjume sa ako dneska a isly sme na chatu a tak mi zle bolo ako keby som plna a neviem to vyzravazat a potom to prejde tehu test som si robila negativny zatial joj nedavno som rodila no pred 9mesiacmi ete asi neceme babatko :D,,,neni daco vo vzduchu??Ci mam ete tehu test urobit??Pisem skratkach sorry ponahlaam sa :D

monika2606
autor
4. sep 2011

@sjuzan77 Tak to mi je lúto že sa takto trápiš s jedením. Viem že to neni nič príjemné. Mne je tiež stále zle už to vyzeralo že to pravidelné jedenie pomôže no teraz mám stále pocit že som zjedla slona a vzároveň som stále hladná. Tiež v noci jedávam aj 3-krát. Keby som niečo nezjedla ani by som nezaspala. A teraz mi je už 2 dni celé dni zle. Nič mi nechutí a ešte som aj neskutočné unavená. A od zajtra ma čakajú behačky po úradoch tak sa veľmi teším. No držkaj sa, volako to musíme vydržať, hádam to rýchlo prejde

cibulka1985
5. sep 2011

Ahojte žienky,
tak ja som v 19tt a od 14tt trpím nevoľnosťami a nechutenstvom.. Neviem čo od radosti jesť, lebo na nič nemám chuť - rána sú najhoršie.. čo dám do úst ide von (piškotky, bebe, čokoľvek..), ale odštartuje to čokoľvek tekuté (čaj, voda, minerálka, džús.. ) a keďže sa piť musí, nedá sa nič robiť.. nič mi nepomáha, ani nočné vyjedanie.. takže som otvorená nejakým nápadom..

sjuzan77
5. sep 2011

@bambulkabambulkova nevolnosti vacsinou zacinaju okolo 5 tt, to uz by si test mala pozitivny. mne zacali v 6 tt - zo dna na den 😖
@monika2606 vidim, ze mame podobny termin a rovnake problemy 😅 tu unavu tiez poznam, zvyknem si cez den pospat, ale potom sa citim este viac unavena. behacky po uradoch ti veru nezavidim, drzim palce, aby si to zvladla co najskor, ja si neviem predstavit vyjst vobec z domu, som uplne odrovnana ☹ inak ani neviem, co je horsie - ci to, ked mi je zle z jedla, alebo ten priserny pocit hladu 😠
@cibulka1985 na nove napady som zvedava aj ja, skusam vsetko do radu, co sa odporuca a zial nic nezabera 🙄

bambulkabambulkova
5. sep 2011

@sjuzan77 niektore kocky pisali ze mali neg,test no idem ja zajtra k mudr.radsej lebo chcme byt kludna,,,ale raz za den mi je nevolno smiesne ale bud rano okolo 10tej alebo okolo 17tej poobede ah

sjuzan77
5. sep 2011

@bambulkabambulkova zajtra si budes istejsia, ked sa na teba pozrie lekar, aspon budes vediet, na com si 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre