Tehotenská cholestáza

lucinocka
10. aug 2012

,, Příčinou cholestázy jsou zřejmě těhotenské hormony, které ovlivňují činnost jater a žlučníku a způsobují poruchy produkce a toku žlučových kyselin (ty jsou v těle potřebné zejména pro trávení tuků). Žlučové kyseliny se při cholestáze dostávají v nadměrném množství do krevního oběhu, u těhotné ženy vyvolávají silné svědění a ohrožují vývoj plodu."

Mali ste to niektora v tretom trimestri? Ako Vam to lekari riesili? Dostali ste na to nejake lieky? Bol nutny predcasny porod? Dakujem za odpovede🙂

vladka1828
14. aug 2012

@lucinocka ahoj.....tebe tehot. cholestázu už diagnostikovali? ja sa zajtra chystám k doktorovi, lebo už asi č dni ma neskutočne svrbí pokožka na celom tele a neviem sa prestať škrabať. nemám žiadnu alergiu a ani ekzém....tak som zvedavá čo mi zajtra povie doktor ☹ mám z toho obavy

lucinocka
autor
14. aug 2012

@vladka1828 posle ta na testy a ked budu zvysene vysledky tak pojdes hned do nemocky na pozorovanie...taze sa radsej priprav dopredu, pocitaj s tym ze ked sa skrabes a budu zvysene vysledky ostavas lezat

lucinocka
autor
14. aug 2012

@vladka1828 t si uz 36 tt, to ta nechaju do porodu,..aj mna chcu asi nechat do konca..hlaavne kvoili tomu skrabaniu, dostala som hroznu dietu, lieky na pecen a sleduju ma, ale ty uz mmozes kludne rodit ked to bude zle, ja este nemozem

vladka1828
15. aug 2012

@lucinocka doktor ma poslal ku kožnej, je to skoršie štádium, takže mi dala mastičky, s tým, že ak sa to bude zhoršovať tak mi dajú lieky......bála som sa, že si ma tam nechajú, ale našťastie to nie je také zlé 🙂

lucinocka
autor
15. aug 2012

@vladka1828 to mas dobre, ja v tvojom tyzdni uz budem asi rodit 🙂

lucinocka
autor
9. sep 2012

Pridavam jeden odborny a dobry clanok k tejto chorobe, ktory urcite pomoze, ak sa s tym niektora stretne

http://www.pro-folia.org/files/1/2008/1/kokrdov...

babucika1986
19. okt 2012

Ahojte, ja som sa teraz o tomto prvý krat dočítala, mam asi mesiac strašne silne svrbenie a aj moč mam dosť tmavý, to svrbenie je strašné, neda sa to vydržať, cele noci som hore a škrabem si to do krvi. Bojím sa či to nemám, ale hned ako to začalo som bola na pečenových testoch, ktoré boli negatívne. Neviem za akým lekárom mám isť.Mojej lekarke praktickej som hovorila, že to može byť problem s pečenou nasledne čoho mi spravila testy krvne, ale to bolo všetko, po tom čo boli"negatívne" mi povedala, že to može byť milion vecí a ona nevie ake..poradte mi..mám ist za gynekologom, že mam problém, ked som mu na začiatku hovorila, že ma svrbía ruky, tak povedal, že by to mohlo byť zo zacviknutia nejakeho nervu v chrbtici, a že mam skusit ortopeda, totižťto asi týžden pred tým ako to začalo mi robili testy krvne a všetko bolo v poriadku..pomožte toto je jedniné forum, ktoré som ohladom takýchto problémov našla na SK.Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre