Tehotenská cholestáza, máte skúsenosť?

maryraven2
7. jún 2019

Ahojte baby, dnes som sa dozvedela že mám zvýšené žlčové kyseliny. Máte s tým niektorá skúsenosť? Hlavne čo sa týka liečby a či je nutná hospitalizácia.
Ďakujem 🙂

stvorlistok81
17. jan 2021

@annirons ahoj, prosím ťa, aká je veľmi prísna diéta? Na nete som našla rôzne články, ale niektoré si dosť odporujú. Som momentálne 32+2tt hospitalizovaná kvôli zvýšeným žlčových kyselinám, hodnoty mi klesajú aj stúpajú, užívam Lagosu, Essentiale, Ursosan, B komplex a možno budem prepustená domov s tým, že budem pravidelne sledovaná ambulantne, preto by ma zaujimalo, ako k zlepšeniu pomôcť aj prostredníctvom diéty. Veľmi pekne ďakujem.

xpetka1x
21. feb 2021

@stvorlistok81 ja somala tiež cholestazu v oboch tehotenstvach. Tiež som v prvom tehu ležala v nemocnici. Len dieťa a esencial tabletky a monitorovali ma
Termin som mala 19.3.a narodila sa 17.2.porod sa spustil sám. V druh tehui vyvolali pôrod v 38 TT. A potom na operáciu zobralii mi Cely žlčník. Spravili sa mina ňom strbiny kamienky po celom žlčníku.teraz som tehotná po 10 rokoch znovu som zvedavá co ma čaká

annirons
22. feb 2021

@xpetka1x prosím informujte nás ako sa darí, keďže ste mali 2 krát problémy... Ci po vybratí žlčníka sa to ukludnilo... Ps mali ste bolesti. Žlčníka cez tehotenstvo ci až po sa pokazil?

ivankaalenka
3. sep 2021

@maryraven2 prosim....ako si dopadla? Ja to mam😟

luckaqd
4. sep 2021

@ivankaalenka nie som síce maryraven ale odporúčam Ti hlavne sa nestresovať, prečítaj si aj moje príspevky ak tak Ťa snáď trošku ukľudnia 🙂 prešla som si tým, nie je to žiadna sláva a pôrod u mňa bol vyvolávaný kvôli tomu v 37tt, malý má už teraz rok a pol a je zdravý ako rybka, len sa nestresovať a monitorovať stále, oddychovať, natierať sa aby všetko nesvrbelo (ja som bola až doškriabaná do krvi 🙈😁) a prečkať v zdraví, DRŽÍM PALCE pre oboch 🙂 každopádne ak by niečo sa Ti nezdalo, radšej 100x utekať na pohotovosť...aj 10000x pri každom Tvojom hocjakom podozrení... Bude dobre, neboj, veľa zdravíčka prajem! ❤️ Viem, že je to veľmi stresujúce, ale doktori vedia čo robia, ešte raz držím palceee ❤️