• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

2. februára 2017 
Já dnes taky neměřím, možná až v neděli, mám nařízeno 2x týdně, tak co bych se zbytečně píchala, ještě mě zkoušeli, jestli to vůbec umím, obsluhovat glukoměr, tož to je dobré, po 2 měs. používání :slight_smile:
27. nov 2009 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Po dvou měsicích tak to je teda docela dobrý vtip :grinning: :grinning: :grinning:
27. nov 2009 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,
Veru já taky zítra dělám profil :unamused: . Koukám, že už jsi 14tt, toto letí :wink:
27. nov 2009 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,

ja budu profilovat zitra, tak uz se taky nemuzu dockat :grinning:

Holky nevite kolik ma sacharidu pomelo?ja to nikde v tabulkach nemam.
27. nov 2009 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj těhulky,
já budu taky profilovat zítra, taky se už moc těším :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
pani haf: jímá mě podezření, že si v tvé diaporadně myslí, že místo tebe profiluje manže :grinning: , tak si tě testli jestli to umíš po dvou měsících, to je bomba :grinning:
27. nov 2009 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
konvalinka 2: já ty ovocný džusy s cukrovkou vysadila, jsou všechny doslazovaný cukrem a to hodně, ale jelikož mi nechutná čistá voda, tak si tam naleju vždy trošičku džusu pro chuť a glukometr to zvládá v pohodě :wink:
27. nov 2009 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já opravdu myslela, že si dr i sestra dělá srandu a říkají mi: tak mi ukažte, jak to děláte a já jako přesně i s krví? Haha, to se mám píchnout? A sestra vzala takovou tu vodičku podobnou krvi, dala si to na prst a já předváděla, samo, že dobře, to víte, že jsem párkrát testla i manžela, abychom měli přehled :slight_smile:

Pomelo-tak to netuším, jen mi dr říkala, že ho nemám jíst večer, protože je těžce stravitelné a měla pravdu, jednou jsem po něm nemohla usnout několik hodin :frowning2:
27. nov 2009 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co to je pomelo ? :confused:

holky dělá vám ted vaše gyndr. častějc UZ, když máte cukrovku ?
mě dělala naposled v 8tt, když nepočítám ty dva velký screeningy, co mi dělali jinde, a dnes jsem byla na poradně po 5. týdnech a zas mi ho nedělala, přestože ví , že mám cukrovku :angry:
27. nov 2009 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Seb - to je nějaký kříženec bílého sladkého grepu s něčím :slight_smile:
Mě dělá utz vždy, nejdřív prohlídka jakože rukou a pak utz, ale všude je to jinak. Někod to má tak, že zažije jen 3 utz a nic. Tak se neboj.
27. nov 2009 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pomelo

39 Kcal
0.7 g. protein
9.5 g. sacharidy
27 mg. calcium
22 mg fosfor
0.5 mg. vitamin A
53 mg.vitamin C / 100 g
27. nov 2009 o 12:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evca: pomelo v tabulkách taky nemám, ale mám ho v lednici, tak to budu brát třeba jako pomeranč :grinning: Rozhodně ho sním.

mě dělá dr utz také pokaždé, ale bez ohledu na cukrovku, dělá utz pokaždé prostě všem. Ale vím, že u některých doktorů to tak není a dělají třeba jen 3utz za těhu (ty platí pojišťovna)
27. nov 2009 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si dala pulku pomela ke svace :slight_smile: ale je nejaky hladovy. renatkas diky, to ma tedy malo, spis jako grepik :slight_smile: :slight_smile:
27. nov 2009 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Seb mě ultrazvuk častěji taky nedělá. Byla jsem před čtrnácti dny na tom posledním povinném ultrazvuku (dělá se 30-32 tt), ten tě určitě příště čeká. V pondělí jdu na kontrolu znovu, tak uvidíme, jestli bude dělat další nebo ne. Ale správně by mimčo opravdu kontrolovat častěji měli :angry:
27. nov 2009 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Renatka, ale kolik gramů má takovou hodnotu jako celí to pomelo?

Holky utz by se měl po 30tt nám diabetičkám dělat častěji , ale já mám třeba doktorku na h.... takže utz už nemám docelo dlouho dělané , doufám že v pondělí to přechazím do porodnice do rizikové ambulance , že mi ho udělaj.
27. nov 2009 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misicka 100g pomela

mne robievaju ultrazvuk v kazdej poradni aj ked este nevedeli ze mam cukrovku, mam ale sukromneho lekara a platim si za to. zatial mam za sebou 6 ultrazvukov.
27. nov 2009 o 13:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to vám závidím ty častý UZ, misicko: tak to jsme na tom stejně, moje dr. a hlavně její péče stojí za h... po porodu od ní hodlám zdrhnout, do tý rizikový ambulance tě poslala ta tvoje gyndra nebo ti to nabídli v diaporadně sami ? já už bych taky chtěla chodit radši do porodnice , bojím se, že mi ta moje gyndr. něco zanedbá :frowning2:

holky před obědem jsem měla 2.8 , a po obědě 8.3 :frowning2: - halušky z pytlíku se zelím a ředěný jahodový džus, asi toho bylo už moc najednou :zipper_mouth:
27. nov 2009 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Seb ja myslim, ze te na utz budou posilat v podoli.....ja jdu zase 7.12. sice jdu kvuli te plodovce, ale myslim, ze bych sla stejne kvuli dia.

k obidku jsi toho mela asi dost....ale ta hodnota pred jidlem je dost nizka.....
27. nov 2009 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ne do poroadny mě odeslala moje kardioložka, že už toho je hodně malé srdíčko plus cukrovka.

Týjo 100g pomela , ale je docelá málo :unamused: Takže já na sváču můžu tak 300g no nevím zda se z toho najím musím to jít zvážit :wink:

Asi ten džus už bych nedávala .

Já dneska k obědu šunkofleky a dva řádky studentské pečetě té čokošky a cukr 6, 9 :wink: Inzulín začíná zabírat :wink:
27. nov 2009 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
prosim existuje niekde na nete nejaky vzorovy jedalnicek tehotnej s cukrovkou? Len tak pre inspiraciu.

Inak co sa tyka ovocia, mne doktor povolil len jeden kus za den najlepsie jablko.
27. nov 2009 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Megg bohužel nikde nenajdeš přesně co máš jíst jen potraviny a u nich počet sacharidů co obsahují a ty si pak sama sestavuješ jídelníček.

Doporučuji stránky Flory tam si zadáš gramáž a samo ti to vyjede kolik je to sacharidů a když víš kolik jich denně můžeš tak je tá stránka supr :wink:
27. nov 2009 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jsme si na sváču dala toho 300g pomela a zatím jsme tedy najezená bylo toho docela dost :wink:
27. nov 2009 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Misicka, diky za super tip. Ta stranka je super pomocka.

Cize cele je to o tom, ze si musim pocitat sacharidy a mozem jest rozne jedla ze?
27. nov 2009 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeeej aj mne sa ta stranka paci, perfektne :grinning: takze mozem si kludne dat aj kusok torty ked mam narodeniny ked uz nezjem nic ine a zmestim sa do cca 40g sacharidov?
27. nov 2009 o 20:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mňam mišičko, tu čokošku fááákt závidím :sunglasses: , já si dala po těch haluškách ke sváče rohlík celozrný se sýrem a před véčou jsem pak měla 4,8 tak už mi to konečně kleslo, uf, k véče jsem dala kuřátko, tak snad mi to už nestoupne za hodinu
27. nov 2009 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, Akorát jsem objevila tuhle diskuzi, tak doufám, že se můžu přidat :slight_smile: Já se měřím týden, povinně mám 1x celkový profil a 2x v týdnu kdykoliv, ale měřím ˇčastěji, abych měla kontrolu, jak na tom jsem. Zatím jsme měla asi 2x hodinu po jídle o setinu až dvě setiny zvýšenou hodnotu, ale jinak je to v normě, i když někdy na hranici.
Jinak, já když jsme byla poprvé, tka mě hned poslala na utz, byla jsem tam v 31. týdnu a protože v podolí neberou na ten utz v 3. trim, pokud jsem tam neabsolvovala předchozí, tak mě nechtěli vzít, takže díky té cukrovce mi to sestřička v dia poradně ´domluvila hned poté co jsem ta skončila. NO a na další poradnu jdu za 3 týdny od první, takže 8.12.a nejdřív jdu na utz a pak tam, takže Seb neboj, tady se utz určitě dočkáš častějšího :wink:
27. nov 2009 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj tak začínám profilovat a na lačno 5,9 :angry:
28. nov 2009 o 07:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak půjdu prubnout to měření jsem na to zvědavá :wink: ve středu jdu na kontrolu tak uvidím zda mi zvedne dávky inzulinu nebo ne.
28. nov 2009 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rantaka jasan je to o tom aby jsi se vešla do těch povolených sacharidů za den a můžeš est skoro vše, jen když si dáš ten dortík tak pak už máš smůlu jest cokoliv jiného a musíš vydržet na další jídlo ty dvě až tři hodky :wink:

Beru , že by něco večer nesedlo? :unamused:
28. nov 2009 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a po hodině 9 a po hodině a půl 7,2 :angry:
28. nov 2009 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,
tak já to mám zatím v pohodě. Před snídaní 4,9 a po snídani (rohlík s pomazánkou z tvarohu) 5,9. K sváče jsem si dala trdlo :sweat_smile: .
Veru a co jsi měla k snídani?
A co ostatní holky, jak jim jde dnešní profilování?
28. nov 2009 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok