Tehotenská cukrovka - aký vplyv malo na dieťa?

ivankomonika
9. feb 2019

Ahojte mamky, ktoré ste mali teh. Cukrovku. Zaujíma ma ci a aké zdravotné komplikácie malo vaše mimino. Je tu diskusia o cukrovke ale mňa čisté zaujíma iba vplyv na zdravie bábätká. Ďakujem za každý príspevok

pribinak
9. feb 2019

@ivankomonika kamoska mala teh.cukrovku. Narodil sa jej fakt velky chlapček, po porode mal sťaženú adaptáciu, nevládal dýchať. Mal vyše 4kg a musel byt v inkubátora

janulka257
9. feb 2019

Ahoj, dosť záleží či sa jedná "len" o tehotensku cukrovku, alebo sa žena liečila už pred tehotenstvom a napríklad náhodne otehotnela. Tam je riziko väčšie. Tiež záleží, či je žena len na diéte - tam žiadne komplikácie nehrozia. Dôležité je dodržiavanie diéty, dávať pozor na výkyvy glykémie ak sa užíva aj inzulín. Detičky môžu mať problém s adaptáciou po pôrode, môžu byť hypoglykemicke, rodia sa často väčšie ale na svoju váhu môžu byť nezrelé, niekedy vzácne bývajú problémy so srdiečkom - kardiomyopatia.. Ale neplaš sa. Pri dobrej kompenzácii cukrovky nemusí hroziť dieťatku absolútne nič ❤️ ❤️ Niektorí lekári pre istotu pacientku posielajú na fetalne echo

guizui
9. feb 2019

Ahoj, ja som mala pri oboch tehotenstvach gestacny diabetes, pri prvom dokonca s inzulinom, pri druhom som to dala bez inzulinu len s dietou. Obe deti sa narodili uplne zdrave, boli dost velke (prvy porod bol kvoli inzulinu vyvolavany v ukoncenom 38tt a dcerka mala 3860g, syn sa narodil 2 dni po termine s neuveritelnymi mierami 56cm a 4690g), ale sama dr povedala, ze je to skor genetika a nie vplyv diabetesu. Po porode babatkam najcastejsie hrozi hypoglykemia, ta sa vacsinou po par minutach sama upravi, ak nie, zvyknu dat infuziu. Ale presne ako pise mamicka vyssie, pokial sa jedna len o gestacny diabetes, pod dohladom lekarov je dobre kompenzovany, tak na babatko nebude mat ziadny negativny vplyv. Nemas sa naozaj coho bat ❤️

draze
11. feb 2019

Ahoj skús pozrieť aj na blog/webku s názvom emamamamu, ktorú má jedna skúsená mamina a píše tam o rôznych témach, aj o tejto. Skús si to vyhľadať podľa kľúčového slova na stránke a nájde ti článok. Odporúčam lajknúť aj jej FB stránku, budeš mať info o najnovších veciach ;)

mariah0307
13. feb 2019

Aj ja som mala GDM a ako ti napisali hore mamicky, pokiaľ si sledujes glykemiu, dodrziavas dietne opatrenia a chodis na kontrolu vsetko bude ok ;).. po narodeni robili babatku glykemiu a ja som na kontrole po 6nedeli "presla" cez ogtt.. to je tak vsetko ;)

klarissa25
13. feb 2019

Mala som tehu cukrovku, mala som dietu, jasne sem tam som si dala aj nieco zakazane, ale maly nema ziadne nasledky a ani ziadne komplikacie neboli po narodeni. Mal 3,5 kg

m_i_s_k_a_2
24. júl 2019

Ja som pri prvom mala tiez tehu cukrovku a mala som dietu. Syn je zdravy a narodil sa v 38+4 a vazil iba 2830g a mal 47 cm tak nie vzdy sa musia narodit velke deti

guizui
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre