Tehotenská cukrovka - bojím sa o bábätko

lukasko12
11. aug 2020

Baby dnes som sa dozvedela ze mam zvysenu tehotensku cukrovku bojim sa o babetko

dzovanna
13. aug 2020

Ahojte zienky, pre vsetky, ktore su zosokovane diagnozou tehu cukrovky a hladaju prehladne informacie ako zacat a ako tomu vsetkemu spravne rozumiet, ake hodnoty su ziaduce a ako spravne merat, pre vas som vytvorila na instagrame ucet pod nazvom:Drz cukrovku na uzde. Verim, ze vam pomoze odpovedat na vsetky otazniky, snazila som sa zrozumitelne (som sestra, ale viem, ze v dnesnej dobe je k dispozicii naozaj malo skutocne pravdivych info o tehu cukrovke) sama som sa v 1.tehu ucila na vlastnych chybach :( takze ak by vam nieco nebolo jasne alebo chceli o niecom viac info, co by vas zaujimalo a v profile by ste nenasli, napiste mi, priebezne pridavam dalsie a dalsie prispevky a spatna vazba velmi pomoze ❤️

lukasko12
autor
14. aug 2020

Baby na lacno som mala 5,5 a po jedle som mala 7,7 nie je to nic zle

dzovanna
14. aug 2020

@lukasko12 na lacno je dobre drzat hodnoty do 5,3 a tu druhu ste neuviedli, ci hodinu alebo 2 po jedle...mrknite sa na ten profil, co som vyssie pisala.Pomohol by vam zorientovat sa...

lukasko12
autor
14. aug 2020

@dzovanna ale ja instagram nemam to bolo po 2 hodinach

dzovanna
14. aug 2020

@lukasko12 obidve hodnoty su vysoke. Zalozte si ho. Ste dospela zena, kto chce, cestu si najde.Drzim palce

hailey1
14. aug 2020

@lukasko12 to su dost vysoke hodnoty. Aby si zlepsila glykemiu nalacno, skus urcite zaradit druhu veceru a davat pozor na pecivo. Dve hodiny po jedle je 7.7 v tehotenstve uz dost vysoke. Skus ist na stranku tehotenskacukrovka.cz. Tam mas presne co by mali jedla obsahovat. Zvladnes to, neboj sa 🙏🏼.

dzovanna
14. aug 2020

@hailey1 presne pre toto nemam rada rady 'ala MK' pretoze rada na 2 riadky je len vytrhnuta z celej problematiky a nepomoze chapat dovody, preco sa glykemie mozu vymykat spod kontroly.Kazdopadne miesto www.tehotenskacukrovka.cz je tou spravnou radou a vy @lukasko12 tam najdete mnohe odpovede na svoje otazky...vratane skladby jedalnicka a potrebnych hodnot.

lukasko12
autor
14. aug 2020

Tak to nebudem nic jest ked nemozem pecivo chlieb proste nic ostatne mozu aj neviem co nehnevajte sa mna ale uz tu nenapisem

dzovanna
15. aug 2020

@lukasko12 skoda, ze ste to uchopili z toho nespravneho konca a zavrhli akekolvek snahy bez toho, aby ste sa pokusili aspon rozumiet.Aj bez hladovania...Nuz co, sme rozne.Zelam hlavne vela staatia, nech vam vsetko dopadne najlepsie ako sa len da...Ja som nemala moznost nahliadnut a ziskat tolko informacii pokope, nik mi ich sam od seba neponukol a je mi luto vas pristup, ze ste sa zrovna takto nastavili. Pevne verim, ze sa z vasho soku este dookazete upokojit, naberiete odvahu a aj zdravy rozum a uvedomite si, ze tu nejde len o vas ❤️❤️ kde mate hladat, uz viete a naozaj dobre urobite, ak nebudete hladat rady na MK...kazda zena vam bude radit inac a to sa vyhne spravnenu ucelu.Vy by ste to dali, staci len chciet.Na svete existuju ooovela horsie diagnozy a zial sa s nimi castokrat neda nic robit, kym s touto viete vy sama do velkej miery kraasne a hlavne zdravo pracovat a ovplyvnit tym nesmierne vela.

luccija
15. aug 2020

@lukasko12 si robíš srandu?píšeš, že si mala 12 h nejesť ty si nejedla 8 hodín nedodržala si postup pre odberom krvi

lukasko12
autor
15. aug 2020

@luccija to vobec nevadilo povedala som to aj doktorke takze ma tu draha nekrytizuj

hailey1
15. aug 2020

@dzovanna 😂 tehotensku cukrovku mam, zijem s nou uz piaty tyzden, nemam pocit, ze moje rady su vytrhnute z kontextu. Neradim, hovorim to, co mi bolo povedane atestovanou lekarkou na diabetologii. Ranne glykemie su vysoke bud kvoli nedodrzaniu diety alebo kvoli problemu s inzulinom, ktory sa mozno produkuje v nedostatocnom mnozstve. Ak dodrziava dietu a ma takuto vysoku rannu glykemiu, urcite ju treba riesit s odbornikom. Rovnako do plati o glykemii dve hodiny po jedle, kedze sa problematike zjavne venujete, musite vediet, ze 7.7 je uz fakt vysoko. Nie som odbornik, nie som lekar, ale podarilo sa mi podla mojho nazoru celkom dobre naskocit na tento nie uplne prijemny vlak (vzhladom ku chutiam atd.). Nikdy, a to nikdy by som si nedovolila radit ohladom zdravia, pokial by som informaciu nemala overenu. Verim Vam (kedze sa tu takto prezentujete), ze mate spolahlive a dobre informacie, ale bohuzial, ak niekto nema instagram a nechce ho mat, tak si ho kvoli tomu nezalozi. Obcas mam pocit z celeho tohto fora, ze si nesnazia zeny pomoct, ale sa vystrasit, zhodit, lebo je to v ich povahach.
Zelam Vam vela sledovatelov a zien, ktorym Vase rady pomozu.

luccija
15. aug 2020

@lukasko12 tieto info o strave, hodnotach Ti mala dať doktorka máš tu dobré rady a ty povieš, že bez rožka neexistuje😆

dzovanna
15. aug 2020

@hailey1 Sama viete, ak hladate informacie, ze to nie je len o tom, ako si tu zeny velmi caato radia, ze vynechaj sladke a pecivo, to nic nie je a si za vodou.Je to tak komplexna tema, ze sa to neda zhrnut len tak 2 vetami.Mnoho zien to zisti hlavne ku koncu tehotenstva, ked robia co je v ich silach a napriek tomu zistia, ze to s tymi glykemiami nie je take jednoduche.Nie som tu od toho, aby som presviedcala, podte sup sup na moj profil, preboha, ale pride mi detinske napisat: bojim sa o bababtko a nasledne reakcie, nebudem tu ani pisat, nepoucuj ma,aj tak memozem noc jest a podobne.Od zaciatku som sa snazila podporit, aby zeny rozumeli aj preco a z akych dovodov je potrebne ustrazit prijem sacharidov a to, co plati na jednu, vobec nemusi na inu...ale vidim, ze v tomto pripade to nema vyznam...Na stranke tehotenskacukrovka.cz je toho naozaj dost na to, aby sa dalo tymto obdobim preplavat uplne bezpecne, sama aj z tychto info cerpam.Ja si prajem co najmenej sledovatelov, bodaj by to nik nepotreboval.Ale nie kazdy vie sfleku ako pracovat s glukomerom, ako si aplikovat inzulin, niekto hlada mozno viac informacii a chce chapat viac do hlbky, niekomu staci, ze do seba napcha zakusok a tesi sa, ze o hodinu mal glykemiu v poriadku, tak "co tu riesime"??Nie som lekar a takto svoj profil ani nevediem.Som sestra, ktora sa druhykrat nachafza v pozicii s GDM a v takej rovine sa info snazim aj podavat.Jednoducho a jasne.Nechcem strasit ani nikoho zhadzovat.A v pripade tejto pani, kazdy nech sa sprava podla svojho najlepieho vedomia a svedomia, nech sa informuje kde chce a nech veri comu chce, hlavne, ze dobre bude.Drzte sa 🌞

hailey1
15. aug 2020

@dzovanna ja uplne suhlasim s tym, co ste napisali. Ani jedna moja rada nebola na styl “staci vynechat sladke”, suhlasim s tym, ze je to tak trochu alchymia. Ja pre svoje dieta urobim cokolvek, aj keby to malo znamenat, ze si ani to pecivo nedam. Ak sa chce, da sa vsetko. Kazdy robi podla svojho vedomia a svedomia.

dzovanna
15. aug 2020

@hailey1 nebolo narazane na vas, ospravedlnujem sa, ak ste to tak pochopili.Mnoho zien tu tak radi, pravdepodobne moje oznacenie padlo k vam, pretoze sa mi pacilo, je zu nechlacholite v zmysle, ze je to ok, ale ze hodnoty su naozaj vyssie. Ja som na MK povodne ani nic pisat nechcela 🤣 preto som zvolila radsej IG. Ale ako tie zeny nasmerovat, kde maju hladat info?? Tu sa pytaju, radia si (naozaj velmi casto nezmysly vytrhnute z kontextu, bez toho, aby vedeli, PRECO) Toto nie je jedina diskusia, kde som sa zapojila, asi to vyznieva, ze sa vtieram, kde o to nemaju zaujem 🤣🙈To mozno len ja som taka "sialena", spolu s vami, ze vsetko vazim, som prisna a ani o chlp navyse 🤣 ale su to skusenosti z predosleho tehu.Keby som ja mala niekoho, kto by mi vtedy povedal o Dr.Krejci a jej strankach, bola by som naozaj vdacna.Ale ako sa mi tu opat potvrdilo, sme naozaj kazda ina a s roznym pristupom.Prajem vsetkym maminkam s GDM, aby vedeli, ze sa to da zvladnut, ak sami chcu.Ved len od ich pristupu naozaj zalezi...

lukasko12
autor
15. aug 2020

@dzovanna jasne ved toto vsetko smerovala na mna ohovarajte si a podobne aj tak u vase radi na nic budem sa drzat toho co mi radsej povedala pani doktorka a nie vy tu aj tak nic neporadite dobre

lukasko12
autor
15. aug 2020

@dzovanna a to som si myslela ze budete podporovat ine mamicky ale ok nech vam na vase slova hociktora naskace niektora mamicka jedava vsetko mozne a nic jej nie je porodi zdrave a sikovne dieta.Dakedy neriesili to co teraz ci je tehotenska cukrovka alebo nie je a teraz len aby bolo vsetko super.Ja som vam polozila otazku ze mam zvysenu cukrovku a tu aha prajem vam krasny slnecny den

julsh123
18. aug 2020

@dzovanna prosím vás, aká by mala byť max hodnota 2 hodiny po večeri?
Nalačno mam 4,6

dzovanna
18. aug 2020

@julsh123 nalacno je ok, 2 hodiny po hlavnych jedlach -R,O,V (chapeme 2 hodiny od začiatku jedenia -teda zacnem jest o 18, meriam o 20tej) by mala byt hodnota nizsia ako 6,7 mmol/l.

julsh123
18. aug 2020

@dzovanna ďakujem pekne, už som aj vaša sledovatelka na instagrame

dzovanna
19. aug 2020

@julsh123 ❤️ ak by vam nieco nebolo jasne, chceli by ste o tom viac info, pokojne sa mi ozvite.Potrebujem spatnu vazbu, aby som vedela ,co zienky hladaju a chcu vediet.Podla toho lahsie vypracujem prispevok, kde by ste mohli najst odpovede. Drzte sa ;)

julsh123
20. aug 2020

@dzovanna ahoj, môžem sa spýtať je možné, že nalačno som si na merala 4,5 po dvoch hodinách 4,6 a po obede dvoch hodinách 4,7?
Je pravda, že tretí deň nejem sladké a troska sa v jedení krotim ako to bolo doteraz ale také hodnoty? Pijem veľa vody a po každom jedle som mala vodu s citrónom 🤔
Pohyb som mala len taky ze na wc lebo robím za PC. Na raňajky som si vyskúšala dat kiwi, polku jablká, biely jogurt granolu bez lepku a laktózy také zdravšie mam kúpené, strihany kokos, troska javorového sirupu a trocha arasidoveho masla... Neskôr som bola hladná tak som po dvoch hodinách zjedla tu druhu polovicu jablka a na obed tenký krajec chleba podbite zemiaky a v navrchu polovica pokrájanej spekačky 😁😁 a hodnota 4,7??

dzovanna
20. aug 2020

@julsh123 napisala som vam ss. Nie je vasou ulohou hladovat a drzat dietu v zmysle obmedzovania stravy...vy ste tehotna a potrebujete kvalitnu racionalnu stravu, davat pozor len na mnozstvo sacharidov v nej...Ked ste hladna, niekde robite chybu.Vsimnite si, ake porcie jedavam pri jednotlivych chodoch a naozaj nie su male...Dolezita je spravna skladba makrozivin S+B+T a vlaknina... Chyba mi u vas zelenina, ta by mala tvorit aspon polovicu taniera...V prispevkoch najdete tipy na jednotlive chody, fotky jedal, popis, co obsahuju, popozerajte.Aj na stranke www.tehotenskacukrovka.cz najdete mnozstvo info, co sa zlozenia jedalnicka tyka...Rovnako si mozte vyhladat profil mama_s_cukrovkou a mozte sa inspirovat aj tam ;)

julsh123
20. aug 2020

@dzovanna ďakujem veľmi pekne, určite popozerám 🙂
No zeleninu jem na večer skôr až, ale určite sa budem inšpirovať receptmi

dzovanna
20. aug 2020

@julsh123 zelenina je výbornýmn zdrojom vlákniny, zasýti vás a je super, ak ju zaradíte ku každému slanému chodu ;)

lukasko12
autor
3. okt 2020

Ahojte baby prosim vas na znizenie cukrovky si co davate

hailey1
3. okt 2020

@lukasko12 drzime dietu, prisnu z pohladu pocitania sacharidov, uz sme ti to tu napisali. Ak nedodrziavas to, co mas, tak sa necuduj, ze nemas dobre vysledky. Cukrovku bud mas kompenzovanu alebo nie, nic medzi tym 🤷🏼‍♀️. Skus sa poradit s diabetologom.

tvyks
26. dec 2021

Baby ktoré ste mali diabetes počas trhu…ja som ma pred 7rokmi pri prvom to bol ok len na diéte.teraz pri druhom ma od začiatku tehu.teraz momentálne 18tt..diabetologicka mi kázala dve hodiny po jedle to sa vždy zmestim do limitu ale ja si meriam občas hodinu po jedle a to mám vždy vysoké 9-10..aký je správny postup vlastne?hodinu či dve ..lebo keby sa po hodine celkom pruser vždy to presiahnem

hailey1
26. dec 2021

@tvyks spravne je hodinu po, 9-10 je velmi vela. Kuk si tehotenskacukrovka.cz - tam to mas vysvetlene podrobne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre