Tehotenská cukrovka - zmena stravy

emmabb
1. mar 2021

Ahojte, aky mate prosim nazor?
Robili mi testy na tehu. Cukrovku, vyslo mi po 2h. Zvyseny cukor. Ale vraj to nic nieje lebo na lacno som mala len nieco cca 4
Diabetologicka povedala, ze zmenit stravu. Ok beriem sldake ale 2 PL ryze,zemiakov, cestoviny atd
Popripade fakt jedno jablko ??
Nejde mi to troska dokopy lebo pre mna znamena ze TEHOTNA neznamena CHORA.
A dieta by malo prijimat vsetko.

mucinka5512
1. mar 2021

@emmabb tak neviem napríklad ja som obmedzila pečivo, nakoľko tam je riadne veľa cukru, sladké vody som sa snažila úplne vynechávat, z ovocia som papala len pomaranče a jablká, inak mäso, zemiaky, ryža, cestoviny úplne všetko.

emmabb
autor
1. mar 2021

@mucinka5512 ano to beriem, len mne nejde do hlavy tie prilohy- 2PL
Alebo uz vobec nic vyprazane ? Nehovrim kazdy den ale z casu na cas. No z toho co mi povedala dr. tak by som sa mala stravovat ako tazky diabetik.
Vsetko ratat a podobne. Nejde mi to do hlavy.
Alebo ze ani 3 kruzky salamy na ranajky 😳

mamicka2005
1. mar 2021

@emmabb ahoj ja som mala na teste po 2hod 11,4 co je dost vela. Isla som na diabetologiu, pozicali mi domov glukomer, mam si merat cukor kazdy 2-3 den. A 2 hod po jedle sa mam drzat v rozmedzi 4-7. Najprv som drzala dietu, ako pises aj ty. Ale tym meranim som ja prisla k tomu ze vysledky mam v rozmedzi ako mi kazala diabetologicka. Je jedno ci si dam biely rozok alebo kvaskov chlieb. Med alebo syr. Akurat jem trosku menej priloh. Najprv som dokonca 1kg schudla. Ale je to individualne, mne len mozno nesadol ten OGGT test. Jem vsetko skoro tak isto ako predtym. Cize idealne by bolo ak by si vedala odsledovat meranim co ti robi dobre a co nie, aby si nedrzala diety. Ja si dam aj sladke ked mam dobre cislo 🙂 a nesmierne sa z toho vytesujem. Zacinam 35tt a zatial sa to nezhorsuje. Dolezity je aj pohyb a zelenina, po tych mi to vzdy krasne klesne. Cize za obedom si dam aj sladkost, idem na prechadzku a vsetko je ok. Drzim palce.

paulinkaa2
1. mar 2021

@emmabb ahoj. No to by som neviem ako jedla. 😀
Ja som obmedzila biele pecivo, sladke. Ovocie len doobeda. A stravovat sa 6 denne, vcetne 2x vecera.