Tehotenstvo a očný jačmeň

majaja74
27. dec 2014

Ahojte, hladam po nete info ohladne ocneho jacmena v tehotenstve a moc toho teda neviem najst ☹ Mne sa v oku urobil pocas tehu, ocna mi predpisala tobradex mast no na moju otazku, ci je to bezpecne pre moje nenarodene babo mi len povedala, ze to mi na 100% nevie povedat, ze na tehotnych nerobia vyskumy... ze je to na mojom zvazeni, ci budem jacmen liecit inou alternativou alebo budem uzivat spominanu mast, kt. oi obsahuje kortikoidy. Zatial som zvolila alternativnu liecbu, no nejak sa to nezlepsilo a uz je to dost dlho ☹ Moj gynekolog ma ubezpecil, ze jacmen nebude mat ziadny dopad na vyvoj babatka, ale aj tak mam strach... Rada by som vedela ci je tu nejaka mamicka kt. mala alebo ma tento problem a ako to riesi...

janinah
27. dec 2014

nechápem,prečo ti nedala len atb mastičku /bez kortikoidov/ napr. Ophtalmo-Framykoin http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/oph... určite lepšie ako len nejaké obkladíky či čím sa to teraz liečiš.....pri nezlepšovaní s atotiž robí drobný chir. zákrok na viečku,kedy sa obsah vyčistí,robím s tým a tehotnú k nám poslali len raz a to ju lekárka odmietla robiť,takže len tie atb ti ostávajú ako možnosť...teda na tvojom miste idem k inej očnej lekárke....jačmeň je vlastne zápal mazovej žliazky,vytvorí sa puzdro kde je hnisavý obsah

petronelak
27. dec 2014

Ja som mala očný jačmen celý prvý trimester na pravom hornom očnom viečku z vonku teda skoro 3 mesiace tiež som sa bála ale treba zmeniť očného ked má takýto prístup, ja som si dávala na to obklady a plus mastičku ako spomína janinah plus som mala tuším nejaké kvapky, aj tak som to dlho liečila bolo to dosť nepríjemné, bolestivé, vytekal z toho hnis a bolo to veľké ale nemusíš sa obávať moja malá je už na svete a žiadny následok to na nu nemalo, tiež ma očný aj gynekolog uistovali že to nemá žiadny vplyv na bábätko viem že ten strach bude vždy ale treba naozaj ísť k inému očnému aby predpísal a liečil inou formou myslím že len obklady ti stačiť nebudú kedže telo je v tehotenstve úplne iné.

miskacharly
27. dec 2014

@majaja74 cez den si niekolko krat pretieraj oko repikovym alebo harmancekobym cajom.lieci.mne to stale pomohlo vzdy.a ten framikoin,co spomina janinah, mi tiez pomohol,uz do druheho rana to bolo ovela lepsie.

nika185
27. dec 2014

naša dcérka má jačmeň a svokra je očná sestra, povedala nám, že jej máme dávať teplé obklady, nahrievať biolampou, čo najviac dávať na to teplé, môžu byť aj teplé obklady z repíka, harmančeka, žiadne lieky jej na to nedali, zatiaľ jej to nehnisá, ale buľku má poriadnu, nemyslím, žeby jačmeň ublížíl babatku, no lieky by som určite nebrala, držím palce, aby si sa toho zbavila čo najskôr 🙂

majaja74
autor
27. dec 2014

@janinah
ani ja nechapem ☹ mam doma framykoinovu masticku a ked som bola so synom u ocneho, ten mal nedavno zapal ocnych spojiviek, tqk mi povedal,ze tu si na to mozem dat... ale na pribalovom letaku je tiez napisane, nieco v tom zmysle ze pri tarchavosti musia byt zavazne dovody na pouzitie tohoto lieku, ze poradit sa s lekarom... Hned v pondelok idem skusit inu ocnu, len dufam, ze natrafim na dobru. Dnes som este nasla ze opthal co je tiez konkretne aj na jacmen, ale tiez j veta ohladne tehu...
Doteraz eom si to len nahrievala a davala obklady z ocianky, kvapkala.ocuflashom... al viem, ze urcite treba ATB, keby som nebola tehu, tak je to nieco ine... ale skor by som brala tu framykoin bez kortikoidov ako tobradex. Neviem preco mi nedala tu...

@petronelak ja ho mam bohuzial tiez tak co sa s tym trapim ☹ no zas to nemam az tak velke, nehnisa mi to zatial a mam to viacmenej vnutri v dolnom viecku a trochu na vrchu a take divnee... ale urcite pojdem k inej ocnej, chela by som sa uz toho zbavit a dufam, ze nebude problem... Ukludnila si ma, dakujem 🙂
@miskacharly vyskusam...
Inak ste niektora z BA, nepoznat3 nejaku dobru Dr? Bo je vemo tazk3 najst :!(
@nika185 mne to tiez nehnisa, ale bohuzial biolampu nemame aby som si to nou nahrievala, ale nahrievala som si to inak, ale je fakt ze to biolampa nie je ☹ a dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre