Tehotenstvo a pôrod po úraze panvy

6maybe6
6. nov 2019

Ahojte kočky.. Chcela by som sa opýtať, či bola niektorá v podobnej situácii.. Čakáme bábätko a mne beží v hlave, či a ako to zvládnem. Ako 15ročná som mala úraz - zlomená panva.. Lekári vtedy upozornili moju maminu, že to musím oznámiť do budúcna pri tehotenstve kvôli možným komplikáciám.. S gyn sa o tom chystám porozprávať pri najbližšej prehliadke, no ak by mi vedela niektorá niečo povedať k tejto téme, bola by som rada.. Ďakujem

radolina
6. nov 2019

@6maybe6 ja sice nie, ale kamoska mala asi pred 6 rokmi autonehodu, zlomena panva na niekolko x, par stavcov, no hrozne, pred rokom sa jej narodil syncek, mala zakaz vela pribrat a este aj isla cisarom pre istotu, pretoze tie kosti aj ked su zrastene su krehkejsie.

janulka257
6. nov 2019

@6maybe6 ahoj, záleží od druhu zlomeniny s jej závažnosti. Niekedy sa zlomeniny vyhoja tak, že sa stanú prekážkou spontanneho pôrodu, poprípade panva ostane krehká a vtedy sa odporúča rodiť cisárskym rezom. Tehotenstvo by to ohroziť nemalo neboj ❤️

saskia_98
6. nov 2019

@6maybe6 moja kamoška mala zlomenu panvu pri autonehode a zvladla to. Aj ked zubami nechtami. Cele tehotenstvo na rizikovom, od 26 tt jej zastavovali predcasny pôrod, nakoniec v 33 tt porodila cisarskym lebo uz sa dlhsie nedalo, mala im sla do inkubatora ale dnes uz su vsetci zdraví. Aj ked zial, asi to bolo jej posledne babo. Viac jej dr neodporučaju otehotniet. Ale kazdy pripad moze byt iny. Urcite sa porozpravaj s dr.

gir
6. nov 2019

Kamoška mala zlomenú panvu po autonehode. Má dve deti,obe SC a všetko v poriadku.

waggi
6. nov 2019

@6maybe6 ja osobne by som si hneď žiadala cisarskym keby mám takýto problém, ja mám známu čo tiež bola po takejto zlomenine a nechali ju rodiť normálne, povedala, že už nikdy viac, takže už nechce ani druhé dieťatko :/

6maybe6
autor
6. nov 2019

Ďakujem Vám 😊 No aj som si tak myslela, že asi budem musieť dávať pozor na váhu.. A aj tá sekcia ma napadla.. Len dúfam, že nebudem musieť preležať pol tehotenstva, lebo to by som zblbla isto 🙈 Som zvyknutá fungovať celkom aktívne.. Ďakujem za rady, aj za povzbudivé slová ❤️ A uvidím, ako sa k tomu vyjadrí doktor..

ave17
6. nov 2019

Ja som mala zlomenú panvu v16, autonehoda, spomínala som to aj v pôrodnici, ci nechcú vidieť snímky a tak, nikto to neriešil, ze to nevadí... Mam za sebou dva spontánne, úplne bezproblémové pôrody, žiadny cisársky nikoho ani nenapadol

6maybe6
autor
6. nov 2019

Len ide o to, že pojem zlomená panva nemusí znamenať vždy to isté.. Kamoška je teraz po úraze.. Tiež zlomená panva.. len ona ju má prasknutú niekde pri kĺbe.. Ja som ju mala prasknutú naskrz na jednej strane.. Tak možno aj podľa toho sa to líši.. A asi záleží aj na samotnom doktorovi..

ave17
6. nov 2019

@6maybe6 je pravda, že ja som to mala prasknuté pri kĺbe, ale teda oni naozaj netušili, ako som to mala zlomené a ani ich to nezaujímalo.. 🤔 Mne sa iba vyjadrili, že zlomenina je zrastena silnejšie ako normálna zdravá kost, takže nie je problém.. Ale jasne, radšej sa poradiť, nech všetko dobre dopadne

6maybe6
autor
14. dec 2019

Ahojte.. Tak sme zistili, že u mňa to bola zlomenina lonovej kosti.. Gyn mi kázal priniesť na najbližšie vyšetrenie papiere o danom úraze, ale vraj ma pošle aj k ortopédovi.. Posledné cca dva týždne pociťujem fakt hnusnú bolesť v panve pri určitých pohyboch aj pri minimálnej zaťaží.. V pondelok idem ku gyn, tak som zvedavá, čo mi povie.. Len si neviem predstaviť, ako budú prebiehať vyšetrenia, keď nemôžem ísť na rtg..

ssarra
17. okt 2020

@6maybe6 ahoj, mozem sa spytat ako si nakoniec rodila? Ja som po zlomenine panvy aj stavcov 10 rokov. V roku 2014 som rodila cisarakom. Teraz ma caka dalsi porod a lekari su 50/50

6maybe6
autor
24. okt 2020

@ssarra nakoniec mi neurológ nariadil sekciu.. Ale ani nie tak kvôli panve, ale kvôli opotrebovanej platničke..

erikapeter
14. dec 2021

@6maybe6 Ahoj, viem, že je to už dávno, čo si sem pridala tento príspevok, ale práve mi zistili 5 rokov starú zlomeninu lonovej kosti, mám bolesti už roky a až teraz na to prišli, prosím Ťa ty si to ako riešila, a aj ty máš bolesti? Dakujem. erika

6maybe6
autor
14. dec 2021

@erikapeter Ahoj.. Aké bolesti máš? Ja mám problém s krížami a pravdepodobne je to následkami úrazu..
Plus od úrazu mám veľmi bolestivú menštruáciu..

erikapeter
14. dec 2021

@6maybe6 ahoj, ďakujem Ti za odpoveď. Trochu zle som napisala, ja mam rozostup lonovej spony, a boli to veľmi, pri kazdom kroku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre