Tehotenstvo a remisia ochorenia u manžela

svejkana
8. jan 2023

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Manžel je ešte len 6 mesiacov od remisii ochorenia (lymfatické uzliny)a ja som nečakane otehotnela . Bojím sa či to nebude mať niejaky vplyv na bábätko.Mal s tým niekto skúsenosť?
Neplánovali sme bábätko ani sme s tým nepočítali , pretože doktorka povedala že, by sa to nemalo stať a že muž po chemoterapii by do 5 rokov nemal splodiť dieťa . Mám 5 týždeň tehotenstva a doktorka povedala že ešte nieje počuť srdiečko preto sa strašne bojím či ta chemo.nebude niejako vplývať na vývoj bábätka. Prosím vás ak mala niektorá z vás skúsenosti chemo.budem veľmi rada ak mi poradíte
Ďakujem za každú odpoveď ❤️

mogaa
8. jan 2023

@svejkana myslím že ani pri normálnom vývoji ešte nemusí byť počuť srdiečko....tu ti naozaj nikto nebude vedieť poradiť , treba len počkať.....snaž sa byť v klude, bez zbytočných stresov a daj tomu čas... život si cestičku vždy nájde....pokiaľ by nebolo všetko vývojovo ok, tak zvyčajne si s tým príroda poradí sama.....ale napriek všetkému, dieťatko sa môže vyvíjať aj ukážkovo a narodí sa ti zdravé dieťatko...to ti ale dopredu nepovie a nezaručí nikto - ani tvoj lekár, nie ešte ženy na MK....

svejkana
autor
8. jan 2023

@mogaa ďakujem krásne za odpoveď ❤️
Práve že som strašne v strese, aj keď bábätko nebolo plánované,tak už teraz sa oň bojím a veľmi ho ľúbim.V utorok mám poradňu tak dúfam že doktorka povie že už mu bude byť srdiečko a že je všetko v poriadku, možno ma to upokojí ďakujem

mogaa
8. jan 2023

@svejkana ono srdiečko je bežne počuť neskôr.....ak by aj stále nepočula, nestresuj.....ak by ťa aj poslala do nemocnice, môžeš pár dní počkať....už tu boli aj mamičky čo ich gynekológ poslal na zákrok do nemocnice a nakoniec porodili zdravé detičky.....

opi14
8. jan 2023

Manžel mal chemo tento rok, radiojod minuly rok. Tehotná som vďaka IVF, keďže už toľko rokov sme nechceli čakať a už niekoľko rokov sa ani nedarilo. Srdiečko býva vidieť a počuť neskôr. Skôr sa viem vžiť do tvojej situácie čo sa týka zdravia bábätka. Srdiečko ešte nič nerieši, aj keď je to prvý krôčik ❤️ Potom by som sa určite zamerala na niektoré testy. My sme mali Nifty. Plus 3 veľké morfo sona u tých naj odborníkov. Je to veľké riziko, ale to malinké k vám prišlo a úprimne z celého srdca vám prajem, aby bolo zdravé. Ono spermiogeneza sa rýchlo obnovuje, ale nás všetci tiež upozorňujú, že 5 rokov nesmie muž splodiť dieťa.

svejkana
autor
9. jan 2023

@opi14 ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Zajtra mám ísť k doktorke tak sa s ňou porozprávam , dúfam že všetko bude v poriadku a že bábätko rastie tak ako má

kiki68
9. jan 2023

Ja by som sa tak nebala, ved mozete ist na testy a priroda si aj tak cestu najde. Na 5tt je to oki, drzte sa ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre