Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tehotenstvo a užívanie AD

TehotenstvoČo môžem v tehotenstveLieky v tehotenstveDepresia
23. jún 2020

Uz dlhsie sa liecim na paranoidnu uzkostnu poruchu,ale vdaka liecbe som bola pekne stabilizovana a fungovala som ako normalny zdravy clovek,pracovala som.Aktualne som 10tt,babatko bolo planovane a aj psychiater nemal nic proti,lenze to bolo len ustne a nie v zazname,ze chcem babatko,takze asi na to zabudol a ked som bola za nim,ze sa to podarilo,tak som musela podpisat papier,ze sa vzdava zodpovednosti,ak sa narodi poskodene a zo zdravotnych dovodov ma posiela na potrat 😲 Uzivala som som sertralin,quentiapin a frontin,tieto lieky mi vysadil s tym,ze mi ich nasadi az ked pridem s potvrdenim,ze som ten potrat absolvovala.Som v riadnom soku a psychiatra.Preco ma posiela na potrat?Gynekolog sa vyjadril,ze uzivanie tychto liekov,okrem frontinu,neni pre babo take nebezpecne,ze zena musi ist na zakrok.Ale co je najhorsie,tak sa mi zase vracaju tie moje stavy a ja som uplne mimo :( Kazda minuta dna je v podstate boj o prezitie,bez liekov nie som schopna vobec nic,mam brutalne paranoje,bojim sa a uz som v stave,ze naozaj sa vyberiem na potrat,aby som mala pokoj a opat som mala lieky a bola zase v pohode.Iny psychiater ma nezoberie,ak aj ano,tak su dlhe cakacie doby a ja naozaj nemozem cakat.A tiez nechcem skoncit zase na akutnom oddeleni,ako ked mi choroba udrela.Prosim,poradte mi,co mam robit.Ako prekonat tie stavy?Uz to naozaj nezvladam :(

kiki68
23. jún 2020

Ved nech nasadia lieky ktore mozu v tehu. Porad sa v nemocke na psychiatrii.

autor
23. jún 2020

@kiki68 ved psychiater to odmieta a ja netusim preco.Vraj ziadne lieky,az kym bud nepojdem na potrat alebo kym sa nezisti,ze babatko bude v poriadku,ze "bude mat ruky,nohy".A psych.nemocnicu mam cez 3 okresy,tak sa so mnou ani bavit nebudu.

kiki68
23. jún 2020

Ineho psychiatra? Ja by som zmenila a to co nerobi problem nechala ako lieky. V 12tt bude jasne ci sa to dobre vyvija. Je kopec zien na ad a neni s tym problem. A zenske co beru napr drogy a deti su ok?

deti95060810
23. jún 2020

psychiater má trošku pravdu... známa brala lieky AD počas celého tehu a po pôrode na ňu lekári okamžite vyštartovali či brala nejaké lieky, pretože dieťa nebolo úplne OK....Je to určitý risk. Možno že veľa žien problémy nemá ani ich narodené detičky, ale nemusí to platiť aj pri tebe....
čo robiť? asi by som zašla do nemocnice - aj cez 3 okresy a poradila sa čo teraz. Ak si ty prestala brať lieky okamžite, príznaky sa ti vrátili veľmi rýchlo. Tieto lieky sa vysádzajú postupne aj mesiac....

pseudomonas87
23. jún 2020

Ahoj, takže tvoj psychiater bude asi starší pán, že áno? Takže, pozrela som si tvoje lieky a áno frontin brat nemôžeš, to treba vysadiť. Ale tie zvyšné dva - sertralin a quetiapin brat môžeš počas celej dĺžky tehu. Kontrolovala som to cez embryotox aplikáciu z charite nemocnice Berlín, kde sú zhromaždenie všetky výskumy ohľadom liečiv počas gravidity. Ani pri jednom z týchto dvoch nie sú preukázané vývojové vady plodu. Je ale doporucovany prenatalny Screening - t. z. Poriadny ultrazvuk prvo a druhotrimestralny u odborníka typu Dr. Grochal!
Nenechaj sa vhnat do niečoho co nechceš. Moja rada: ak tuzis po bábätku - prenatalny Screening to na 100 percent, dobrý gyndar a vymen psychiatra, chod sa poradiť do nemocnice co ďalej, nenechaj sa odbiť!!!! Bojuj!!!!

pseudomonas87
23. jún 2020

@deti95060810 u určitého percenta deti sa vyskytuju po pôrode určite príznaky ako tremor/tras, zvýšená reaktivita atď, do cca mesiaca odozneju, preto treba ostať v neustálom kontakte s lekármi, dobrými gyndarmi a psychiatrom, čo nežije v 19 tom storočí, aj ženy na AD maju zdravé deti, aj ženy po transplantaciach, len treba spolupracovať a mat dobrých lekárov.

luccija
23. jún 2020

Toto je na sťažnosť!Z tých liekov iba obmedziť na najnutnejšie Frontin či nahradiť iným.Ihned si nájdi nového psychiatra, zavolaj na poisťovňu povedz problém a nájdu Ti, ktorý Ťa zoberie.Cim skôr😀prípadne psychiatrické oddelenie v nemocnici a popis problém.Ja robím v zdravotníctve a lieky dobre poznam to, čo Ti povedal je hlupost

autor
24. jún 2020

Dievcata,dakujem za vase odpovede.Ja sama neviem,co sa mojmu psychiatrovi stalo,ci uz aj on potrebuje psychiatra alebo co 😀 Vsetky lieky mi vysadil z minuty na minutu,par dni bolo dobre,aj som sa tesila,ze super,nepotrebujem ich.A potom bum a prisli stavy.Moj gynekolog vie,ze som psychiatricka pacientka,uz ked sme planovali,tak sme to s nim preberali a sam sa vyjadril,ze to vobec nie je problem,ze mozem uzivat lieky,len budem musiet byt viac sledovana.Ze nie som prva ani posledna tehotna psychiatricka pacientka a pokial sa pacientka sprava zodpovedne,tak vacsinou nie je problem ani s dietatom.Samozrejme,nejake riziko tam je,ale preto ma bude sledovat ovela viac ako ostatne.Tak sa vyberiem rovno za nim,nech mi poradi,kedze uz ma skusenosti a nech mi pomoze najst ineho psychiatra.Lebo este par dni mi bude takto sibat a neskonci to dobre ☹

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre