Tehotné budúce mamičky s epilepsiou

uzanka16
19. máj 2015

Je tu nejaká budúca mamička, ktorá je tehotná a má epilepsiu? Čo by sme si vymenili skúsenosti poprípadne poradili.

simon32
19. máj 2015

Ahoj ešte nie som tehu ale snažíme sa a mam epilepsiu a som po inseminácii ták som zvedavá ako to dopadne a som rada že tu nebudem sama ak sa náhodu zadarí 🙂 ty si v kolkatom ???

uzanka16
autor
19. máj 2015

@simon32 Doktor povedal 3.-4. týždeň ale keďže ubehol už čas mala by som byť v 4. vo štvrtok idem na kontrolu či bude už dačo vidno, lebo videl len vačok, tak som napätá z toho.

simon32
20. máj 2015

@uzanka16 táák to mooc držím palce to máš dobrééé hlavne nech je zdravéé a teším sa s Tebou 🙂

simon32
20. máj 2015

@uzanka16 a aký druh epi maš?? ak sa smiem vedieť

uzanka16
autor
20. máj 2015

@simon32 ja som mala take rozne kombinacie od mala najprv ze mi oci utekali akokeby potom som videla gulicky pred ocami a ak sa mi nedal diazepan odpadla son a ked som bola starsia tak som odpadavala a triaslo ma.

simon32
20. máj 2015

@uzanka16 ja v detsve jeden krát som odpadla a od vtedy nič až pred laparoskopiou mi robili magntickú rezonanciu a našli mi ložisko rozsiahle .... :( liečim sa asi 4 mesiac a nie je mi stále dobre a v robote to nezvladam ... ako ked prídem ok ale ak som viac ako 5,6 hodín ták ma strašne bolí hlava a neviem sa sústredit a niekedy mám pocit ako keby som to nebola ja ale len ako stroj robila a mávam častejšie výpadky ☹

uzanka16
autor
20. máj 2015

@simon32 ja chodim na MR raz za 2 roky a kazdu kontrolu na Eeg ba MR mi po prekonani mononukleozy objavili v 18-tke volaky pasik na nozgu a ziadny lekari nevedia co to je ze to este nevideli. Neviem ci si sa so svojim neurologom bavila o tehotensttve ale ja ano a aj uz vie ze som v tom ale doktorka nesuhlasi aby mi zbizila davku liekov.Beriem 3 druhy 7 tbl denne zjem a ona nechce znizit vraj to neuskodi ale co som citala fora kazdej mamicke poznizovali.bojim sa o babo nie ze budem mat chore. Nazory od inych lekarov znizit davky no ona noe este som zvedava co povie gynekolog.

simon32
20. máj 2015

@uzanka16 ano bavila som sa neurologom to bolo ako prvé a preto mi dal najmenej škodlive lieky pre babo aj ked zatial neni som tehu .... neurolog vie prečo ti neznižil dávku asi máš druh pri ktorom sa to nesmie .... treba o tom viac komunikovať 🙂 a držím palce aby bábo bolo zdravééé !!!!!!!

uzanka16
autor
20. máj 2015

@simon32 a ked gynekolog povie ze treba znizit davku koho posluchnut?

radecica
20. máj 2015

Caute kocky, pridavam sa. Ja mam primarne generalizovanu epi, amal som dva zachvaty ako pubertacka, odvtedy som na liekoch. Mam dve deticky, klop klop zdrave, porody sme zvladli. Neurologicka mi kladla na srdce ze pri epi treba planovane rodicovstvo, aby sa vhodna liecba nasadila a kyselina listova, aj mi leky zvysila s tym ze lepsie byt v poriadku s epi ako dostat tehotna zachvata ublizit sebe a dietatu. No a pozitívum tehu bolo ze som mala najlepsie grafy ake som kedy mala a mozno uz ani nebudem mat. Som sa smiala ze by som mala byt stale tehu🙂

uzanka16
autor
20. máj 2015

@radecica takze ste normalne brali vyssie davky liekov? A smiem sa spytat ake? Gynekolog suhlasil s liekmi? A porod bol aky sekcia ci klasicky?

simon32
20. máj 2015

@uzanka16 uvidíš ako to budú riešit

uzanka16
autor
20. máj 2015

@simon32 no som zvedava co zajtra povie.

simon32
20. máj 2015

@uzanka16 daj vedieť 🙂

radecica
20. máj 2015

@uzanka16 Pred tehotenstvom som brala dvojo liekov, Keppru a Lamictal, ked som povedala dr ze chcem otehotniet dala mi monoliecbu Keppru a chvilu trvalo kym nasla tu spravnu davku a radsej ju zvysila aby sa minimalizovalo riziko. Vraj tie sucasne lieky uz nemaju az taky vplyv na plod, len dolezita je ta kyselina listova. Moja gynekologicka k tomu nemala nijake námietky, vôbec to neriesila. A porodnicka mesiac pred pôrodom povedala ze najskôr potrebuje vyjadrenie neurológa k porodu ako ho viest. Neurologicka povedala ze aj napriek tomu ze porod je napor na organizmus, je za prirodzeny porod ak nebude nijaky probema ja s tym suhlasim. A kedze ja som sekciou nechcela ist, isla som do toho, dala som si epi. Obe deti mali nad 4 kg, zvladli sme to prirodzenym spôsobom a neboli ziadne problemy. Bala som sa ze budu problemy pri kojeni, nedodrziavanie spankoveho rezimu, ale stav sa mi zhorsil len mierne po porode, mala som tiky - ocami a miestami rukami take zasklby - to som mavala aj predtým. Neurologicka mi zvysila davku a aj kojenie sme zvladli. Drzim palce a kludne poradim alebo zodpoviem otazky keby daco!

kibuk
20. máj 2015

Ahoj,tak aj ja mavam,mavala som dost vela zachvatov :-/ pocas detstva,puberty... Kym mi nastavili lieky viac nemocka ako doma,potom skusili rivotril a ten uzivam doteraz.. Mam tri deti,zdrave,pocas tehu som bola castejsie kontrolovana,aj tlak mi vybehol,dychavicnost,aler deticky som donosila a neurolog bol za sekcie,tak mam vsetkych troch na sekciu,naposledy mi bolo "zle" dva roky dozadu po xtej dobe,presla som opat vysetreniami dal vyssiu davku rivotrilu a zhodnotil ze to bolo vsetko z vycerpania.. Takze stale sa setrit a davat pozor 🙂

uzanka16
autor
21. máj 2015

@simon32 tak som už doma a vačok sa zväčšil a pekne bolo vidno v ňom 2 mm guličku mi až odľahlo.

simon32
21. máj 2015

@uzanka16 jééééj gratulujéééém 🙂 a čo povedali na lieky??

uzanka16
autor
21. máj 2015

@simon32 že to nechá na neurologičke, že ona musí vedieť čo môže tehotná a čo nie.

simon32
21. máj 2015

@uzanka16 to som si myslela .... snáád všetko dobre dopadne držím moc moc palce 🙂

uzanka16
autor
21. máj 2015

@simon32 dakujem, aj tebe nech sa zadari. kazdy sa ma pytal ci mi nie je zle tie ranne nevolnosti a ja hrdinka nic mi nie je pchala vsetko ako vzdy a od vcera to so mnou hapruje natahuje ma zjedla, jedine co zjem tak banany a cerealne slivkove croissanty a ledva nacpham kuracie maso do seba aj to mi je zle.

simon32
21. máj 2015

@uzanka16 dakujem snád no neviem na prvý krát sa asi nezadarí .... a aj si cítiš v podbrušku bolest a križe ??? .... no pekne .... 🙂

uzanka16
autor
21. máj 2015

@simon32 brucho ma bolí dakedy akokeby menštruácia by šla prísť, prsia bolia, ľavý vaječník ma sem tam pichne,a teraz tá nechuť do jedla, ale kríže ma nebolia, a ešte či to je tehotenstvom alebo nie, neznesiem ani 1 vankúš z každého ma zrazu bolí krk-anatomický, z peria, antialergický, skúsim ešte bez vankúša

simon32
21. máj 2015

@uzanka16 presne táák aj ja no mna aj kríže len teraz neviem či je to s liekov alebo tehu až na ten krk to zatial nemám .... uvidíme .... to by bol u mna zázrak keby sa podarilo ....

uzanka16
autor
21. máj 2015

@simon32 no nam sa to podarilo po 7 mesiacoch skusania nozno aj preto ze sme velmi chceli ale potom sme sa nato vykaslali a zrazu bim

simon32
21. máj 2015

no lenže ja mám aj Pco takže je to horšie a snažíme sa 3 roky skoro

uzanka16
autor
21. máj 2015

@simon32 co je Pco

simon32
22. máj 2015

polycisticke vaječníky syndrom
@uzanka16

uzanka16
autor
22. máj 2015

@simon32 aha

simon32
22. máj 2015

@uzanka16 kvoli tomu som podstupila laparoskopiu .... čiže pre mna dost naročný zákrok ... to je jedno už nech som v tom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre