Tlak dobrý ale hlava sa mi nesmierne točí. Čo s tým?

jedna_iva
6. aug 2011

Ahojte...Som 20 tt,tlak na poradni mám tak okolo 110/75..zhruba pred týždnom a pol som bola na amniocentéze a od tej noci po zakroku sa mi v ležiacej polohe strašne točí hlava....Pri každom pohybe na bok sa mi to sputí a po chvílke ustane...Stava sa mi to občas aj pri chôdzi,ale nie tak pravidelne ako ked ležím...Vie mi niekto poradiť čo s tým???dakujem

filipal
6. aug 2011

@jedna_iva s tymto sa zver radsej lekarovi. pre istotu.
ale co sa tlaku tyka, kludne mozes mat nizky tlak. u lekara ho mavame zvycajne vyssi ako v skutocnosti.
najlepsie je si tlak merat v klude doma. je mozne, ze mas aj kolisavy tlak.

jedna_iva
autor
6. aug 2011

@filipal doktorka vie o tom...a nevie mi povedať z čoho by to tak mohlo byť...tak ked už ona nevie,tak potom netuším...inak bežne mavam nízky tlak...to len teraz v tehotenstve mám normálny....

kawasaki17
6. aug 2011

@jedna_iva a merias si doma tlak? mozes ho mat naozaj kolisavy, inak ja som mala pocas tehotenstva nesmierne nizky TK a ked som prisla ku gyn. tlak 120/80 🙂 mozno to chce viac tekutin....

kyslicka
6. aug 2011

@jedna_iva mne sa v tehotenstve točila hlava z toho, že som bola chudokrvná

jedna_iva
autor
8. aug 2011

@kawasaki17 Nooo asi máš pravdu,lebo dá sa povedať že dosť malo pijem...Ale s týmto mám problémi celý život...nejak sa neviem donutiť veľa piť...

jedna_iva
autor
8. aug 2011

@kyslicka no zatial mi nezistili nič v krvi...teraz 15-teho by som mala ist na vačšie vyšetrenie tak uvidíme..dakujem

kawasaki17
9. aug 2011

@jedna_iva taky isty problem som mala aj ja a najme pocas tehotenstva v poslednom trimestri, tak som to vyriesila tak, ze som si kupila nejaku mineralku a pokial som ju celu za den nevipila tak som ani spat nesla, vzdy som si "capovala" do dvojdecoveho pohara a tak som sledovala ako sa mi mina voda s flasky, celkom sa mi to pacilo 🙂

jedna_iva
autor
9. aug 2011

od dneska som s tým začala aj ja..ale pijem priamo z flaše...dakujem za radu...hadam to zvladnem aj ja...ale normalne sa citim po pití taka napraskaná,ako by som zjedla celé prasiatkol...xixixixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre