Tlak v tehotenstve 130/80

kusika
30. jún 2021

Dobry den. Prosim o radu
Dobry den prosim Vas poradte mi. Neviem co robit. Vcera som bola v poradni doktorka mi namerala tlak 130 na 80 prvy krat taky vysoky inak doma v klude mam dost nizky predpisala mi Dopegyt. Neviem ci to brat aby tlak nepadol uplne. V domacom merani mam 113/72, 122/75,112/80,117/69 , 117 /70. Ja som bola dost vystresovana z poradni lebo doktorka stale do mna ďube ze mam spodne brusko tlste a s toho som uz na nervy. Mala som uz dva cisaraky a nikdy som problem s tlakom nemala a ani neraz nebadam zeby opuchali nohy ,moc mam v poriadku.. prosim vas co mam robit ? Brat ten dopegyt ? Ci nie a nadalej sa radsej kontrolovat v merani Volala som jej dnes a vravela ze aky mam tlak doma v klude ani pocut o tom nechcela ,ze mam tabletky brat.

lusyc
30. jún 2021

130/80 je normálny tlak. Zvýšený na uvažovanie o liekoch je od 140/90. Ošemetná situácia, keď doktorka trvá na liekoch a nie je hypertenzia. Znovu by som jej volala, alebo konzultovala ineho lekára.

petamich
30. jún 2021

mne bezne na poradni tlak vyskoci, lebo jednak je vonku 300 stupnov a kym sa tam dosmatlem - na poslednej poradni som mala extremne vysoky 🙈 kazdopadne odvtedy si 5x denne meriam a mam sa ozvat iba ak je po opakovanom merani stale vyssi ako 140/90 - po prvom merani si mam dat magnezium a odmerat o 30 min. co som bola v klude - cize neviem tvoju anamnezu ale neviem preco chce aby si si nasadila nejake lieky

kusika
autor
30. jún 2021

@petamich mne namerala tlak prvy krat 130 na 80 moc ok ziadny opuch a trva na tom ze je to riskantny tlak pre mna a dieta . A ziadne problemy doteraz nemam .

irusa
30. jún 2021

130/80 je ukážkový

kiki68
30. jún 2021

To je normalny tlak, vobec nemas co brat dopegyt. Ten sa dava ked to nejde pod 150/90. Aj to sa robi Za po tyzdni merani 3x denne doma v klude, donesies tabulku a zvazi sa co dalej. Mala som ku koncu velmi vysoky tlak a vtedy zvazovali lieky. 140/80 som mala cele tehu

irusa
30. jún 2021

tá tvoja lekárka určite vyštudovala medicínu ???? či ťa vyšetrovala upratovačka

irusa
30. jún 2021

ako od tvojej lekárky by som bežala čím skôr, keď neovláda základné veci....

kiki68
30. jún 2021

@irusa vymenila by som lekarku. To bude naozaj ze od odbornicka, na zdravy tlak davat lieky...

irusa
30. jún 2021

@kiki68 Bože...neviem ako také hlúpe čudo môže robiť lekárku...veď také veci ovládajú už aj deti na ZŠ

petamich
30. jún 2021

@kusika no ja som laik ale 130/80 mi pride normalny tlak, okej nie je to 120/60 ale aj tak - ja som mala 154/97 na poslednej poradni - preto mi kazal merat a zapisovat a to co som spomenula vyssie, cize mne sa to zda zvlastne ale nie som lekar 🤷‍♀️

kusika
autor
30. jún 2021

@irusa
@irusa
@kiki68
@irusa na vasom mieste teda by ste teda nebrali ten liek len sledovanie a magnerot beriem pravidelne. Dakujem vam vsetkym lebo ja som s toho teraz ozaj mimo. Ona nebila taka ako sa rozviedla neviem co sa s nou stalo vzdy ked tam idem tak v sebe mam strach co mi povie .

irusa
30. jún 2021

@kusika magnerot áno, liek na tlak určite nie..aj magnerot tlak znižuje - lepšie povedané vyrovnáva

irusa
30. jún 2021

@petamich tlak je ukážkový 120/80

petamich
30. jún 2021

@irusa dokonca 🙈 dakujem za upravu!

aknamorka22
30. jún 2021

@kusika ahoj, ja by som sa na tvojom mieste vypytala na interné. Mne ked nametali vyšší tlak, poslala ma doktorka na interné, kde mi urobili aj ekg a všetko bolo v poriadku. Mala som si doma merať tlak a brať magnézium. Mala som pre istotu aj dopegyt ale ten mi kázala brať len ak budem mať ylak vyšší ako 130/90. Nakoniec sa to uzavrelo ako syndróm bieleho plášťa, keďže doma som mala tlak nízky. Na podarni mi bezne namerali aj 150/100 a to mi merali viac krát. Takze ked tvoja doktorka nespolupracujez skús internistu 🙂

kusika
autor
30. jún 2021

@aknamorka22 dakujem mooooc za rady

kiki68
30. jún 2021

@kusika ja by som vymenila okamzite lekarku. Ved ked mas normal tlak 114 doma na merani tak ide iba o stres z vysetrenia. Preto sa nechava merat doma. Ja som po pol hodke v maske v nemocke mala 170/110. Lenze bolo tam teplo a stres. Nastastie boli normalni a poslali ma do zahrady vonku s tym, ze o hodku nech dojdem. Klesol na 150 a poslali ma domov aj s tabulkou. A tym, ze keby doma vyleti na dvoch meraniach, tak ist m nim. A to uz je teda iba supa mat 170. Neviem na co zrazat normalny tlak, ved Ti bude zle a budes mat zavrate a studeny pot. Mam normalne mimo tehu nizky tlak a ked mi cosi je tak velmi nizky ( minule taky ze 92/56 ) u doktorky a to mi bolo velmi zle. Ako sice som mala iba nejaku chripku vtedy, ale z toho tlaku strasne zavrate. Takze moc nizky tlak tiez neni vyhra. Magnerot by to este znizil .

irusa
30. jún 2021

@kiki68 horčík telu prispieva a z mojej skúsenosti mi tlak vyrovnáva...mne niekedy vyletí 180/110 mám tetániu a horčík mi ako tak pomáha udržať v norme...ale ako píšeš nízky tiež nie je v poriadku

margaretka_
30. jún 2021

Sleduj si tlak nadalej aj doma. To si jej vravela, ze doma mavas nizsi? Mne raz na poradni namerali 160, skoro som odpadla a sestricka tiez. Nechali ma v klude posediet, pomerali zas a bol omnoho nižší. Ved z jedneho merania sa neda vyvodit zaver podla mna

kusika
autor
30. jún 2021

@margaretka_
@irusa
@kiki68 dnes rano som jej volala a povedala som jej ze mam dost nizky ze to som mala zo stresu zvyseny inak doteraz v poradni tlak ok myslim ze aj teplo doponohlo k tomu. Inak doma mam tlak co som pisala tie nizke uplne hore. Do telefonu rano my povedala ze 130 na 80 je vysoky a riskujem zdravie svoje a aj dietata. Ale myslim ze ak to bidem brat tak potom risknem zdravie pretoze ho budem mat ovela ovela nizssi nez ho mam doma. Moč mam.ok ziadne opuchy.

ab727
30. jún 2021

@kusika tlak je v pohode,lieky by som určite nebrala a veľmi by som uvažovala o zmene lekára,zbytočne sa stresuješ keď k nej ideš

fiafia
30. jún 2021

@kusika toto rozhodne nieje zlý tk aj keď nevidím tep. V tehotenstve je často býva tlak zvýšený pre záťaž. Ja sa liečim pár rokov a tento tlak je v pohode ak je aj tep v pohode. Ja som mávala tlak aj 120/70 a predsa už roky musím brať lieky lebo ja som mávala vysoký tep. Možno by som to riešila ešte cez internistu a okrem toho denne brat magnézium a kontrolovať tlak denne, najlepšie v rovnakých časoch a v kľude.

irusa
30. jún 2021

@fiafia no ale asi si brala lieky bateblokátor

margaretka_
30. jún 2021

Mne to pride ako trochu zvlastny pristup lekarky. Aj moj vseobecny napr berie do uvahy stres. Som tam mala tiez brutal tlak, tep cez 100, do papierov to okomentoval, ze to je pravdepodovne zo stresu

kusika
autor
30. jún 2021

@fiafia
@margaretka_ moj tlak doma v klude

lusyc
30. jún 2021

Nemáte doma iný tlakomer? Tento zapästny je neštandardný. Treba si zohnať na rameno, určite je presnejší.
Treba sa vypýtať k internistovi, denne 3x doma merať a zapisovať tlak.
Ja som mala veľké problémy s tlakom, vo vsetkych tehu. Teraz v poslednom som v 12.tt týždeň ležala v nemocnici kvoli hroziacemu potratu. Taka som bola vystresovana, migrenu som chytila na tri dni, ze som mala 3x denne 150-160/90-100 a nikto to neriešil( co teda tiez nie je spravny postup). Davali mi len magnézium infúzie, co je o nicom liečba, ale dobre. Mala som sa hlásiť po prepustení z nemocnice u internistu, kardiologa. Ta mi dala polku dopegytu na večer, ale doma sa mi tlak upravil na 130-140/75-85. Čiže nic okrem magnézia a vitaminov neberiem. Zacnem dopegyt, az ked mi tlak stupne nad 140/90 opakovane.
Zas ja som iný pripad, v predoslych tehotenstvach som mala 165/110, lezala som v nemocnici, infuzie, stvoro liekov na tlak a nič nezaberalo, tlak vysoky, tak boli akutne sekcie.

irusa
30. jún 2021

@kusika ukážkový aj tep aj tlak..ale najlepší je tlakomer s manžetou na ruku odporúčam omron alebo veroval ramenný

fiafia
30. jún 2021

@irusa áno betaloc zok

irusa
30. jún 2021

@fiafia to je hlavne na tep..no trochu znižuje aj tlak

fiafia
30. jún 2021

@kusika tlaky sú v poriadku podľa mňa. Akurát by som investovala do iného tlakomeru s manžetou na rameno. Mám Omron a spokojnosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre