Toxoplazmóza aj pri druhom tehotenstve

moninka666
20. mar 2018

maminy mala ste to niektora?aj pri prvom som to mala hned na zaciatku mi to zistili nastastie sa mi narodila zdrava dcerka..teraz som znova tehu 7tt a ze vraj to mam znova ze je to aktivne tak zase mi ide dat atb...ide ma picnut nemame ani zvierata ani nic..nemala by som uz mat protilatky?od prveho tehu uz ubehli tri roky..

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
34michaela
21. mar 2018

@moninka666 veru.ked prisli na mna kontrakcie tak cestou do porodnice som myslela len na toxoplazmozu a ked sa drobec narodil hned som mu spocila vsetky prsty na nohach a rukach a pokukala ci je ok ☺😊.A ano aj jemu s krvy zistili uz len protilatky chvalabohu.

moninka666
autor
21. mar 2018

@lenkakravcova boze tak teraz sa bojim este viac ako pred troma rokmi...

veroni_21
21. mar 2018

@moninka666 Nemusíš mať protilátky. Sesternica je veterinárka a nemá absolútne vytvorené protilátky voči toxoplazmóze. Veľa ľudí si myslí že to môže byť len zo zvierat, ale pravda je taká že človek sa dokáže nakaziť konzumáciou surového mäsa, manipuláciou so surovým mäsom. Niekedy stačí len zle umytý nôž po krájaní surového mäsa a hop, toxoplazmóza je na svete.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moninka666
autor
22. mar 2018

no..bola som u dr..ten mi povedal ze mam aj protilatky ale aj beziacu toxu takze atb mi dal a len modlit sa nech je to vsetko ok.....

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre