Toxoplazmóza zistená v 13. týždni

krtko28
13. máj 2015

ahojte chcela by som sa opýtať. som v 13 tt a volala mi sestrička z gyndy, že mám zlé výsledky z toxo. povedala že "objekt neznámy". teraz neviem čo to znamená. mám ísť na infekčné. tak neviem či je to pozitívne alebo čo to znamená. viete mi niekto poradiť? ďakujem

krtko28
autor
2. jún 2015

tak ja som nemala vysoké hodnoty. na začiatku som mala len hraničné, a dr. na infekčnom my povedala, že to je len začínajúca infekcia a bola zachytená včas. tak dúfam. no môj gyn. my odporučil ísť na 3D aby sme si boli istejší. a amnio my veru nespomínal. no ak by bolo treba tak by som určite išla.
ale určite to bude všetko ok, len musíme veriť a myslieť pozitívne. tak zajtra držím palce 🙂

anakristina
9. nov 2015

@mirabellka8 ahoj.ako to u vas dopadlo?tiez mam toxoplazmozu tak sa snazim oslovit mamicky ktore to mali.velmi sa bojim

mirabellka8
10. nov 2015

@anakristina ahoj. Nam to zistili na zaciatku. Vysledky stale pozitivne. 8 t som brala Rovamycin. V 16 tt sme boli na odber plodovej vody tam vyslo ze je negat. Cize sa dieta nenakazilo. Lieky mi vysadili ale hodnoty mam stale pozit. To preto lebo to sa cely zivot bude ukazovat pozit. Musela som to prekonat davnejsie pred otehot. Lebo ak sa nakazis na zac.tehu tak velke percento zien potrati. Teraz som v 37 tt a pripravujeme sa na prichod drobceka. Pri narodeni mu aj tak vezmu krv a poslu na testy preventivne. Viem co to je mat strach presli sme si tym bolo to hrozne. Tolka beznadej. Ale ani na sekundu som neprestavala mysliet pozitivne aj napriek vsetkemu co som si o tom citala.... Prajem vsetko dobre a mysli aj ty pozitivne.

chokma
10. nov 2015

@mirabellka8
@anakristina ak to clovek prekonal davnejsie, pozitivne zostava len IgG, to plati aj o rubeole a ostatnych chorobach. a to v akom stadiu je prave choroba ukazuju hodnoty Iga a Igm, tie by nemali byt pozitivne, resp. by mali klesat, ak je choroba na ustupe. ja som napr. atb ani nebrala, hoci som mala aj Igg dost vysoke, co je len pri akutnej forme, ale aj Igm som mala pozitivne a hranicne. Zacalo to ale klesat, tak mi atb ani nenasadili, to bolo tiez uplne na zaciatku. a mam uplne zdraveho chlapceka.

anakristina
17. nov 2015

@chokma a napr ak pri prvom odbere iga bolo 1:222 a pri druhom 1:236 tak to je narast ci pokles?

chokma
22. nov 2015

@anakristina ja som mala IgA negativne, ale ostatne takto: IgM 1,108, IgG 269,382, KFR 1:64, IgG - avidita 21% a IgA negativne. Pri druhom odbere IgM a IgA negativne, IgG kleslo na 201, pri tretom odbere mi avidita stupla nad 30% a nikdy mi nenasadili atb, z vysledkov usudili, ze je infecia starsia ako 4 mesiace a prvy odber sa konal na konci 3 mesiaca tehotenstva.

Z toho, co som o toxe vtedy citala, viem, ze je dolezita avidita, do 20% je akutna infekcia, kedy je treba brat atb, potom je od 20-30 % hranicna, tj. stav po prekonani a nad 30% je to prekonana forma infekcie. IgG bude uz vzdy pozitivne, su to protilatky. Avsak ak by prudko stupli, je mozne, ze sa jedna o reinfekciu. Neviem, ci som ti pomohla, najlepsie je poradit sa s dr. na infekcnom.

anakristina
23. nov 2015

@chokma idem k inemu infektologovi uz 1.12.predstav si ze na prvom teste mam hodnotenie avidity do 15 perc nizka do 30hranicna nad 30 vysoka.na druhom teste hodnotenie je :do 49 nizka do 59 hranicna nad 60 vysoka.tak ta avidita je tiez len premenlivy pojem a treba ju vztahovat ku konkretnemu testu?lebo na druhom mam aviditu 31,9 percent a vedla ze nizka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre