Trhanie jazvy po sekcii

nigguska
28. jún 2017

Ahojte, som v 29tt a zacala sa mi trhat jazva po SC. Zatial to pocitujem ako stipanie, pichanie a rezanie v jazve ale v ramci "normy". Je tu niekto, komu sa realne pretrhla? Ako to bolelo? Viete to opisat? Dakujem

celasapremenim
28. jún 2017

co povedal na toto gynekolog?

adka31
28. jún 2017

Nemusi to byt hned trhanie jazvy, tiez ma po 2 sekciach pri tretom tehotenstve neskutocne stipala, bolela jazva. Lekar Vam co na to povedal? Mne na sono vzdy pozeral jazvy, mala som ich v norme. Len po tretej sekcii sa mi nechcela rana zhojit, rozchadzala sa, tak mi okraje rezu sili na 2x.

nigguska
autor
28. jún 2017

@celasapremenim lezim v nemocnici s kludovym rezimom. Podla jednej dr jazva pod 1mm s priesakom podla ineho dr 3,4mm a jazva dostatocne hruba. Boli ma. Len chcem vediet co cakat ked sa realne pretrhne.

nigguska
autor
28. jún 2017

@adka31 odpoved vyssie. Nazory dr sa rozchadzaju. No napriek tomu lezim v nemocnici.

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nigguska
autor
29. jún 2017

@celasapremenim nerobi sa nic, len sa caka ako to bude dalej. Ine je mat 3 sc kde vzdy tu jazvu zasiju znova a ine je co mam ja. Jeden sc a po nom prirodzeny porod a tretie tehotenstvo. Deticky som mala obe 4kg. Cize dost. No neostava mi nic ine len cakat co bude a ako bude.

adka31
29. jún 2017

@nigguska pyttaj sa, pytaj sa, nedaj sa. moja sestra chuducka, prve rodila SC velke dieta. druhe po 2 rokoch tiez vedeli, ze bude velke, ale teda isla rodit normalne. podotykam, ze jazvy ju neboleli a neviem o tom, ze by ich mala tenke. porod ako cez kopirak, dlho to trvalo, neotvarala sa dostatocne (ako ja, preto 3 SC) a potom sa to stalo. chvalabohu, ze bola na stole. len obrovska hrca na bruchu, hned vedeli, ze praskla maternica. nestacili ju ani poriadne umrtvit (spinal) a museli rezat. leln len, ze zachranili ju aj malu. nepisem to preto, ze chcem niekoho strasit, ale realne sa to moze stat, ona mala stastie, ze mala lekarov pri sebe.
takze, nech ta pozoruju, je divne, ze jeden tvrdi tak a iny tak. ja by som si zavolala asi este iného nech zmeria.

ninapat
29. jún 2017

Treba podla mna len vydrzat, isto tam nie ste len tak. Zas vsak vieme ako to je momentalne v nemocniciach, ze nikoho tam proste len tak nedrzia. Treba vydrzat a uvidi sa co bude. Prajem skore uzdravenie😉

vevesh
29. jún 2017

@nigguska poviem ti, co bolo povedane mne- ak sa vam pretrhne /rozide jazva po sc, tak to pocitite ako silnu rezavu bolest zcista jasna, ako keby vam niekto nozom zaziva zarezal do brucha a ta bolest " vstupi hned"- je to uplne ina bolest ako klasicke rezanie a na milion % to budete vediet.....tak drzim palce , aby to tak daleko nezaslo...

pragmaticka
29. jún 2017

mne sa pretrhla jazva pocas normalneho porodu. Rozdiel medzi detmi 3 roky a 4 mesiace. ku koncu tehu ma castejsie zabolela. noo a pri klasickom porode pri kontrskciach ma velmi stipala. nakoniec porod aj tak skoncil cisarskym a vtedy zistili ze malinka ma uz ruku z jazvy vonku. Mali sme obrovske stastie. Tretie tehotenstvo mi v ziadnom pripade neodporucili zevraj by to maternica uz nedala a ohrozila by som aj svoj zivot aj zivot dietata

nigguska
autor
29. jún 2017

@adka31 uz ma zajtra prepustaju domov, kedze mi "nic" nie je. V utorok idem ku svojej gyn tak sa budem informovat co dalej. Dakujem

nigguska
autor
29. jún 2017

@vevesh dakujem. Zapamatam si 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre