Triaška v 6. mesiaci. Mali ste to niektorá?

adka12
26. mar 2009

Baby mali ste to niektorá? Včera som sa v noci zobudila na bolesti v podbrušku a dostala som takú triašku celého tela, úplne ma klepalo a nie a nie to zastaviť.
Neviem, či to mohlo byť zo strachu alebo z čoho, lebo potom som hneď musela utekať na wc na veľkú....
A potom som to predýchala nejako.
Čím to môže byť?

lucijja
26. mar 2009

adka12, tak presne toto sa stava aj mne.! 😨 som myslela ze to s tehotenstvom nesuvisi, lebo som sa s tym nikdy nestretla ale uz sa mi to stalo asi 4x. Vzdy v noci sa zobudim na hroznu triasku a trasie ma este aj pol hodiny. Je to velmi neprijemne a mam taky cudny pocit, ako by som sa niecoho hrozne bala, ako keby sa mi to viazalo na nejaku zlu spomienku ci sen...neviem to vysvetlit, ale je to hrozny pocit, viem asi o com hovoris... 😒

Ked sa mi to stalo prvy krat, tak som si myslela ze mam zimnicu, ale nemala som ani horucku ani nic a potom to preslo...a tiez prvy krat som to mala okolo 25tt... 😕

lenocka3
26. mar 2009

ahojte...
lucijja - tak toto mavam aj ja dvakrat do tyzdna asi mesiac a pol uz ... v noci sa zobudim na totalnu zimnicu, nemozem sa doklepotat a potom to prejde a zaspim.
a ja stale muzovi hovorim, ze mame v izbe zimu 😀 😀 a on odkopany, ze mu je stale teplo... uz sa nad tym ani nepozastavujem 😉
adka - ale ak si mala taku bolest bruska a musela si potom bezat, tak to sa mi stava, ked mam brusnu chripku, alebo jednoducho taku jednorazovu prehanku 😉 podla mna nesuvisi s tehu a nemusis sa bat 🙂

lucijja
26. mar 2009

lenocka3 fuuu...ale je to neprijemne, ze? mna to vzdy tak psychicky nejako depta v noci, ako keby sa nieco stalo a ja si neviem spomenut co...No vzhladom k tomu ze hadam do dvoch tyzdnov porodim, tak to uz nejako dobojujem... 😀

lenocka3
26. mar 2009

😀 no vzhladom na moje sny, ktore mam od zaciatku tehu, tak sa ani triaskam necudujem 😀

lucijja
26. mar 2009

hehe..a to pockaj ku koncu tehu...ja keby mam vzdy rano dieta ked v noci rodim tak uz mam tri skolky... 😀 😀 😀 zrovna predvcerom sa mi snivalo ze som si volala sanitku, ze rodim ale do nemocnice som si ju soferovala sama... 😀

ale ja mam problemy so spanim tieto posledne tyzdne a v noci spim len dve hodky alebo vobec... 😒 takze vzhladom k tomu sa divim ze sa mi vobec nieco sniva... 😒

valery0909
12. dec 2009

...triaška, strach a úzkosť - to je psychóza...po pôrode sa stratí, ale objaví sa znovu v staršom veku, v období prechodu...tešte sa dámy, viem o tom svoje...

ludfri
29. máj 2011

ahojte, ja mam triasku a tiez ma pred nou prezenie, aj tri krat do tyzdna, uz sa bojim aj spavat, lebo sa to deje v noci, myslim si, ze ide o predcasnu porodnu cinnost, a to zacalo v 19tt. Pytala som sa na to 2gynekologov, ani jeden sa k tomu nevyjadril. je to neprijemne o to viac, ze ju sprevadzaju psychicke syptomy strachu a uzkosti

irisameerah
30. máj 2011

Ahojte žienky, podľa toho čo tu čítam, tak sa mohol u vás objaviť panický záchvat. Objavuje sa kedykoľvek počas života (panická porucha) http://www.rodinka.sk/index.php?id=panicka-porucha

ludfri
13. jún 2011

@irisameerah ahojte, nemam s tym skusenosti, chcem sa opytat, ak vie niekto poradit, moze PP po porode vymiznut, resp. da sa to liecit a vyliecit? Mna to prekvapilo v 5. mesaci a casto sa mi opakuje. vdaka

ludfri
13. jún 2011

@irisameerah ahojte, nemam s tym skusenosti, chcem sa opytat, ak vie niekto poradit, moze PP po porode vymiznut, resp. da sa to liecit a vyliecit? Mna to prekvapilo v 5. mesaci a casto sa mi opakuje. vdaka
@irisameerah

monk13
5. júl 2011

Ahojte, mne sa taketo nieco prihodilo na dovolenke dokonca v kombinacii s upalom. Som v 5.tt. Nastastie mi suseda priniesla tabletku diazepamu 2mg (ten davaju tehotnym pri nespavosti v Chorvatsku). A nasledujuci den ked sa mi opakoval znovu miernejsi zachvat triasky som zasla do lekarne a tiez mi ho dali. Po 3 dnoch to, dufam, uplne zmizlo. Suseda, ktora je zdravotna sestra (Chorvatka) a ma 5 deti hovorila, ze taketo zachvaty mavala pri tretom, stvrtom i piatom dietati a ze su to tehotenske hormony. A to iste mi povedala aj ina zdravotna sestra (Slovenka).
Takze si myslim, ze ak sa to po porode nebude opakovat, je to v pohode. Ak ano, treba vyhladat doktora, ako sa pise v clanku na rodinke.

monk13
5. júl 2011

Pridavam este jeden clanok. Kedze sa pri zmenach hladniny cukru v krvi tehotnej objavuju rovnake priznaky (triaska, podrazdenost a nervozita bez priciny,...): http://www.lpp.cz/?a=20&id=33

jankako
5. júl 2011

ja som nebola tehotná a mávala som to kedysi...tiež v noci spojene s divným pocitom.skor mi to prišlo psychickeho povodu./bolo to už dávno/

ludfri
5. júl 2011

dakujem velmi za odpovede..potesim sa i dalsim odpovediam, kto uz mal skusenost s tymto problemom...

ludfri
5. júl 2011

@monk13.. triaska tohto druhu mi nepripomina pokles hladiny cukru, skor epilepticky zachvat, cize nie chvenie, ale dost intenzivny tras hlavne v nohach, ktory sa neda zastavit aj dve, tri hodiny. Tak neviem..ale tie hormony by mohli mat logiku...

monk13
21. aug 2011

ludfri este som sa niekde docitala, ze to moze byt tetania (panicka porucha). Triasku sposobuje prekyslenie krvi nedostatocnym vstrebavanim mineralov. Je na to dobre brat magnezium a calcium. Niektori odporucaju este aj nohy v teple 🙂

ludfri
7. okt 2011

ahojte, tak my sme uz po porode, chvala Bohu tie problemy odzneli a dufam, ze sa nevratia..moj osobny predpoklad je, ze slo o panicku poruchu, nakolko mi hrozil predcasny porod, do toho tie triasky, ktore podorovali tvrdnutie brucha a kontrakcie..od 19tt, a v polohe lezmo som stravila 3 mesiace v intenzivnom strachu o dietatko. Snad uz bude vsetko ok
🙂

daka122
3. jún 2013

@lucijja a ako to dopadlo , mne sa to stalo teraz už druhu noc po sebe taka triaška že ma trasie pol hodiny a potom musim tieš na velku a som cela vystrašena že čo sa deje ☹

lucijja
3. jún 2013

@daka122 no par krat sa mi to stalo, ale po porode uz nikdy..asi to suvisi s tehotenstvom, kto vie...normalne som zabudla na to a teraz ked sa ta tema otvorila tak som si na to spomenula...fuuu, to bolo divne...ale malinke vsetky zle pocity zrusi... 🙂

bluka2
11. júl 2014

@lucijja ahoj, nasla som tuto temu, lebo sa mi uz 2x stalo, ze ma v noci prebudil hrozny pocit zimy a triaska, pricom v byte bolo normalne teplo... ten 2. krat bolo dnes v noci. Trva to iba kratko, mozno max. minutu, ale je to intenzivne. Zistila si nahodou, co to mohlo byt? A preslo to potom po tehotenstve, ze? Babo bolo v poriadku? Uzkost a psychicke veci by to u mna nemali byt, citim sa inak uplne dobre a spokojna!! 🙂 Toto nechapem... Jedinu uzkost pocitujem z toho, ze co je to, ze pre malicku v bruchu to urcite nie je prijemne.

bluka2
11. júl 2014

@adka122 A rovnake otazky (vid. hore) pre teba prosim. Spytam sa este na dalsej poradni doktora.

lucijja
14. júl 2014

@bluka2 ahoj, no mne sa to po tehotenstve nestalo, tak asi to malo niečo spoločné s hormónami, neboj, všetko bude ok... 😉

sensen12
11. feb 2016

ahojte, mne sa to stalo teraz v noci, zrazu som sa trošičku odkopala, ale fakt trošku, čo som bola vyhriata a zrazu taká triška, ale že hrúza, od hlavy až cez celé telo, nemôže to trasenie uškodiť mimi? že mu prestane biť srdce z toho, ja som sa triasla? strašné dačo, až do rána trasenie a pritom žiadna horúčka, nič, normálna teplota, žiadne hnačky, bolesti, nič, len trasenie, strašné

magimary
11. feb 2016

@sensen12 ja som to mala v minulom tehu pomerne často, ale takmer vždy tomu predchádzala aj nejaká väčšia fyzická námaha počas dňa, takže tá kombinácia hormónov a zvýšenej námahy spôsobila, že som mala v noci túto príšernú triašku...na ktorú mi ideálne zaberalo "ľudské" teplo, to zn.keď ma manžel silno objal a prekryl svojim telom ako sa dalo, vtedy to prešlo rýchlejšie a ani to doznievanie nebolo až také dlhé... malinký sa narodil úplne v poriadku, ale pamätám si, že som sa vždy počas triašky o neho riadne bála, ale ako sa ukázalo v závere-našťastie neopodstatnene...
poslednú takú triašku som mala na oddelení pár hodín po pôrode...sestričky aj dr. boli z toho riadne vydesení (hneď mi merali tlak, teplotu, naberali krv, ale všetko bolo OK), ale povedala som im, že som to mala aj v tehu, tak to lepšie predýchali

sensen12
11. feb 2016

@magimary aha, a nemôže sa z toho mimi teda zastaviť srdce? strašnééé jak ma triaslo no des, to sa mi bežne stáva aj ked nie som tehu, ale teraz v tehu prvýkrát, zimnicu som mala hádam od začiatku, to ako zima, tri svetre, dve deky, hrubý paplón, čiapka a bolo, ale teraz sa zdalo, že to prechádza už, že prichádza teplúčko a ono prišlo toto hroznéééé trasenie

magimary
11. feb 2016

@sensen12 no, snáď nie... ale nikdy mi nebolo všetko jedno a o malého som sa vždy veľmi bála, našťastie sa mu nič nestalo...
jasne, aj ja som zimomrivec zimomrivý, ale toto sú extra triašky, úplne iné, ako bežná triaška...
naozaj sa človeku trasie každá bunka tela, až do špiku kostí... akoby zásah elektrickým prúdom v celom tele...
aj teraz občas mávam triašku, ale tie "hrozné" sú to zatiaľ neni...

katuliena82
11. feb 2016

ja som v tomto tehu mavala taku hroznu triasku a zasa v praci som mala "naval" tepla, ale taky ze sefka sa pozerala, ci mi nie je zle. Este som netusila ze som tehotna. Ale zima mi byvala hrozna, stale som stala pod sprchou, aby som sa zohriala. TEraz som uz v 3.trimestri a neviem zaspat, lebo citim ako keby mi nohy horeli, ale pritom ich mam studene. Tak neviem ci pod perinu, ci na perinu 🙂 som sledovala u endokrinologia, lebo beriem lieky na stitnu. A vysledky mam uplne v poriadku. Ale v teho je celkovo termoregulacia uplna ina ako mimo tehotenstva

katuliena82
11. feb 2016

@sensen12 nemoze babu uskodit nic take 🙂)) len je to neprijemne pre maminu

sensen12
11. feb 2016

@magimary mne taka zimnica,ako pisrs,este aj v hlave,vsetky korienky vlasov citim,no otras a nejde to ani spomalit,ani predychat,nic,len to prejde celym telom,jak elektrina

magimary
11. feb 2016

@sensen12 ozaj skús vtedy teplo partnera, hodne sa to zlepší
časť tej silnej trasúcej energie preberie jeho telo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre