Tripple testy

anonymusss
5. feb 2024

Ahojte mam takú otázku. Keď sa robia tie tripple testy okolo toho 16 týždňa tehotenstva a náhodou vyjde pozitívny pretože málokedy sú pravdivé tie testy (neviem ja ako to je) ako som čítala aj na rôznych diskusiách a že zbytočne tým stresuju ženy. Tak a ja som není ešte v 16 týždni tehotenstva ešte ma to len čaká ten odber krvi ale keď idem na 3D a 4D sono teraz skôr a tam zisti že je všetko ok a náhodou na tých testoch vyjde zle tak sa mam riadiť podľa toho čo vyšlo na tom sone ? Myslím to tak že to sono je asi viac pravdivé ako tie testy z krvi či ?

theanak
5. feb 2024

Ahoj, ma začiatok by som povedala len, že tie testy nemôžu výjsť pozitívne ani negatívne, nakoľko ukazujú len riziko, pravdepodobnosť výskytu genetickej vady, takže tam sa nedá povedať či sú pravdivé viac alebo menej. Každopádne sono je v tomto podľa mňa určite spoľahlivejšie 🙂 Aj keď ani tu to nikdy nie je na 100%. Držím palce aby testy dopadli dobre 🙂

any_soj
9. feb 2024

@anonymusss sono ukazuje podstatu. Ani amniocenteza neukazuje to dôležité, čiže skutočný stav tela bábätka. Lebo počet chromozómov a prípadne poškodenie na nich vyzerá na amniocenteze rovnako a v praxi je ale stupeň rôzny od úplne nebadatelneho až po naozaj ťažký stav. Len sono ti ukáže, ako na tom dieťa je - či má choré napríklad srdiečko, obličky a podobne.... My sme nikdy nerobili genetiku, ani len Triple test, ale kvalitné sono , aby sme sa prípadne vedeli pripraviť, ak by hneď po pôrode bolo treba riešiť nejakú operáciu či iný zásah. Alebo ak by hrozilo, že dieťa po pôrode bude žiť len chvíľku, aby sme na to boli pripravení. A mimochodom, zomrela nám zdravá (aj podľa pitvy) dcéra v 38.tt bezproblémového tehotenstva. Proste nie sme pánmi nad životom a smrťou. Všetky naše deti raz zomrú, ale podstatné je, čo urobíme s časom, ktorý nám bol spolu darovaný 🙂 Milovať a nechať sa milovať... Prajem ti pokoj ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre