Trisomy verzsus amniocentéza

macica1706
8. aug 2020

Ahojte.som zufala a hladam niekoho kto bol na tom ako ja.v 16tt mi vysiel pozit.triple test na downa 1v200(v termine),odporucili mi trisomy test na potvrdenie alebo vyvratenie,trisomy nepotvrdil downa ale trizomiu 13 vo vysokom riziku.v piatok som bola na genetike a v stredu idem na amnio som v 19tt.chcem sa spytat ci je tu niekto taky komu krvne testy trisomy vysli pozit. a amnio.bola negativna?dakujem moc

michalka78
8. aug 2020

@macica1706 ahoj...neodpoviem presne na tvoju otázku...len pridám moju skúsenosť..môj tripl test mal hodnotu 1:1300....žiadne podozrenie..a dcérka sa mi narodila s downovým syndromom....o pár dní bude mať 13 rokov...

denden77
8. aug 2020

@macica1706 zial ja ta nepotesim.. u mna tripple 1:50 na DS, Trisomy pozitivne, amnio pozitivna..

macica1706
autor
8. aug 2020

@denden77 a ked sa mozem spytat,isla si na UPT?mam doma 19mesacneho syna,ten mi neskutocne pomaha toto cele zvladnut,len ta obava ze to nezvladnem ked bude aj amnio pozitivna boze nekonecne dni su toto😥

denden77
8. aug 2020

@macica1706 veru isla.. keby si chcela cokolvek vediet, kludne napis spravu 😉 verim ti, velmi dobre to poznam 😏

macica1706
autor
8. aug 2020

@denden77 dakujem🍀pockam na vysledky z amnio.a ked budem musiet ist aj ja na UPT urcite ti napisem.dakujem moc

maminuska
8. aug 2020

@macica1706 ja mám príklad z poslednej mojej amnio , riziko na down 1:7, opakovane 1:3, triplt test viac neý pozitívny , amnio negatívna, dnes má syn 2,5 roka a je v poriadku. Medzitým menšia nosová kostička a vačšie záhlavie. Veľa markerov na down.

macica1706
autor
8. aug 2020

@maminuska jej dakujem aj za taketo spravy❤❤doteraz vsetky utz v poriadku,nosovu kosticku mame od 11tt,hlavicka doteraz v poriadku len krvne testy zle.este tomu davam malu nadej ze babatko bude zdrave❤🍀

denden77
8. aug 2020

@macica1706 drzim palce 🍀🍀🍀

evalin88
8. aug 2020

@macica1706 u nas triple na DS 1:30, trisomy boli ale uz negativne, maly je OK, boli sme u jedneho odbornika, podla ktoreho je trisomy dost nepresne ( vraj zbytocne) , amnio je presnejsia, drzim palce.

macica1706
autor
8. aug 2020

@evalin88 dakujem.no aj mne to bolo povedane za trisomy,len uz som to mala zaplatene a dufala ze to dobre dopadne,bohuzial dopadlo to este horsie.uvidime teda este tu amnio,snad ta bude dobra🍀🍼

lubicamichalkova
9. aug 2020

Ahoj Ja som mala to isté. Triple test som mala 1:25 tak som si zaplatila ďalší trisomi test ktorý vyšiel pozitívne na downov syndróm,tak potom na amnio a zasa sa mi výsledok potvrdil.

macica1706
autor
13. aug 2020

@denden77 ahojte.tak vcera som bola na amnio.,dnes mi volali z genetiky ze prve vysledky mam negativne,ostatne vraj budu v priebehu buduceho tyzdna❤🍀🙏aj ked este nemam vyhrate,kamen zo srdca mi spadol🍀

31silvia12
13. aug 2020

@macica1706 neboj sa..bude to dobreeee😊..ja som mala 1:150 downa,ma genetike ma tiez posielali na amnio..no ja som sa rozhodla, ze na nu nepojdem..nedokazala by som sa vzdat babätka..dnes ma dcerka 1 rok a 2 tyzdne a je to nase krasne zdrave usmievave slniecko..drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo🥰

redana
13. aug 2020

@macica1706 ja som mala riziko 1:6 na Downa a amnio bola negativna..mam zdraveho uz 5 rocneho syna..

denden77
13. aug 2020

@macica1706 super 👌🙏😊

lala8761
18. dec 2020

Ahojte, podľa mojej skúsenosti trisomy test sú vyhodené peniaze. Keďže som mala riziko DS 1:60, rozhodla som sa pre trisomy lebo na webe píšu že výsledok bude do 5 pracovných dní. Nechcela som čakať na amnio. Moja vzorka bola doručená 9.12.2020, v ten istý deň som dostala sms aj o doručení platby. Napriek tomu som dostala výsledky iba dnes (18.12.) a to iba preto, lebo som im ráno zavolala a povedala že už ma ďalej mučiť nemôžu. Prežila som peklo a dnes mi konečne doručili pozitívny test ma trizomiu 21. Volala som s nimi o 9:25, povedali že výsledok bude dnes poobede alebo v pondelok, pričom na papieri je uvedené že analýza bola uzavretá o 9:15. Takže samé klamstvá, čakanie, zbytočne zničenie nervov a aj tak teraz musím ísť na amnio. Takýto zážitok za 350€ nikomu neprajem.

denden77
18. dec 2020

@lala8761 tiez som to zazila, rovnako, dokonca som cakala 2 tyzdne.. napriek tomu som sla aj v dalsom tehotenstve (preventivne)..
mrzi ma, ze ti to takto dopadlo.. vela sil 🍀🍀🍀

miskamilka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marselita10
18. dec 2020

@macica1706 mne vysiel triple test na downa 1v110 v 12tt, a potom ten druhy co sa robi, uz nepamatam v ktorom tt, 1:55. ale 3D morfologia dopadla dobre, doktor nevidel ziaden zo znakov downa. a to som bola v kazdom trimestri na 3D sone. on mi tie testy vyvratil. ponukol mi este tie dalse testy platene, amnio mi neodporucal, kedze on tam nevidel na to dovod. tak som to nechala tak a narodil sa mi zdravy chlapcek. ale veru poplakala som si taky mesiac, ked mi povedali vysledky z tripple testov. drzim palce nech to dobre dopadne.

livka_
18. dec 2020

@lala8761 na amnio musis, pretoze tie testy su len sukromne platena nadstandard diagnostika a jeho vysledok nie je zdravotnym zaverom z lekarskeho vyšetrenia pouzitelnym na dalsi ukon ako nasledna liecba alebo terminacia gravidity (potrat ci porod). Vedla mna lezala na izbe po porode maminka ktora prisla o dieta v ten den ako ja. Ja som bola na ukončenie po pozitivnej amnio a tehu v 5 mes. Ona s negatívnym!! trisomi a tripple a bola v 6 mesiaci. Lekarovi sa nezdali vysledky, mala mala veliku hlavičku nad pomery. Vravela ze tie všetky testy ju stali 1000€ dokopy, v ruke jej ostal papier ze mala je zdrava a pritom bruško uz prazdne. Takze ja tieto platene blbosti urcite neodporúčam.

lala8761
18. dec 2020

@livka_ ďakujem veľmi pekne za tvoju odpoveď a že si sa podelila a tvoje skúsenosti. Veľmi si to cením a prajem ti všetko dobré.

lala8761
18. dec 2020

@livka_ a úplne s tebou súhlasím, tieto platené testy vôbec neodporúčam už aj preto lebo týrajú ženy, keďže nedajú načas výsledky, uvádzajú klamstvá na webe (že výsledok do 5 pracovných dní), tak to naozaj nemá žiadnu úroveň a ľudskosť.

livka_
18. dec 2020

@lala8761 presne, no nema. Lebo sa vystresujes na x dni a ked to dopadne zle, zase sa stresujes lebo ides na amnio. Ja som sla na amnio priamo. Mala som z 1.trimestrialneho skriningu trizomiu 18 v takom zlom pomere, ze nemala som co uz sa bat alebo vahat. Niektore maminy maju napr 1:200 a tak idu na neinvazívne vysetrenie aby ihlou nepoškodili mimino. ja som mala pomer 1:2. Tu nebolo debat. Akoze ta amniocenteza je strasiak len z pocutia, realne to nie je nic hrozneho. A vysledky som mala fakt ze skoro, vzali mi 20ml vody, ktora sa rozdelila na dva krat, prva vzorka bola vyhodnotena za tri dni tusim? Volali mi z genetiky ze je to pozitivne a uz s tym potvrdenim mozes na ukončenie. (geneticka ze z praxe mala 0 pripadov kedy druha by bola ina ako prva). Druha vzorka dozrela uz ked som bola doma po zakroku, tiez teda ale bola zial pozitivna. To bolo asi o dva tyzdne na to. Prajem len to pekne a vela zdravia.

lala8761
18. dec 2020

@livka_ ďakujem veľmi pekne za všetky vzácne info!

macica1706
autor
4. jan 2021

Ahojte baby.tak na to vsetko zle cim som si presla v tehotenstve sa vam idem pochvalit❤v utorok sa nam narodil krasny zdravy syncek❤🙏🙏🍀pri deleni buniek sa ta zla bunka naviac oddelila do placenty preto mi vykazovali pozitivne vysledky z krvi,maly posledny mesiac nenaberal sice ako mal a narodil sa v 39tt a mal 2500g ale je zdravy🙏🙏❤❤moja skusenot moj pribeh a dufam,ze vas mamiciek bude vela takych,kde sa pribeh hrozostrasneho tehotenstva skonci tak krasne ako mne❤🙏🍀🎆

cukrik000
1. sep 2022

Ahojte zienky.. mne vyšli zle výsledky z krvi nábeh na Edwards syndróm 1:139😪..robili mi aj trizomy testy no dvakrát mi nemohli nájsť moje DNA čiže mi odporúčajú len amnio čo som odmietla.. tak mam počkať len na screen v 20tt..som z toho veľmi vystresovana .. nemôžem ani stavať😞

evaachesa
1. sep 2022

@cukrik000 a čo test Nifty? Mal by byť presnejší ako trisomy. V každom prípade držím palce. 🍀❤️🙏

livka_
1. sep 2022

@cukrik000 1:139? Wau, neboj, nestresuj.. ja by som spokojne spala.. ja som mala Edwards 1:2. No, nemenila by si moju skusenost veru...

michalka78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukrik000
2. sep 2022

@evaachesa Ďakujem krasne 💖🙏.. Nifty??.. žijem v zahraničí no skúsim sa na to spýtať mojej midwife

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre