• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Trizómia 21. Čo to znamená?

14. augusta 2008 
ahojte, som dnes bola na amnio, lebo z triple testu mi vyslo moznost trisomie (tri rovnake chromozomy v jednom jadre) 21 (?), vie niekto co to je. a ake poskodenie moze mat moje dieta, ak sa to dokazuje aj v plodovej vode? dakujem
13. aug 2008 o 18:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
trisomia 21 je downov syndrom
13. aug 2008 o 18:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ale zakial to nemas potvrdene amnio ani nad tym nerozmyslaj, tripple testy vychadzaju vacsine bab zle
13. aug 2008 o 18:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Emjee iba triple testy? :( Mne vysli zle tie prve testy cca v 8tt. AFP a aj HCG mam ok :(
13. aug 2008 o 20:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Posledny smejko mal byt tento :slight_smile:
Aj ked som z toho vsetkeho riadne znicena... :frowning2:
13. aug 2008 o 20:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
ale 1:45((((((((((((((((((((( mi vyslo podozrenie
13. aug 2008 o 20:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mne 1:50 :frowning2: :frowning2: :frowning2:
13. aug 2008 o 20:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
dufam, ze nam vsetko dopadne dobre, ale je to velmi tazky. ale odskocim na ten morfologicky
13. aug 2008 o 20:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Skus Gabika, urcite potesia dobre vysledky..ja tiez idem..pred aj po amniu..ak to amnio vobec podstupim...ach jaj :(
13. aug 2008 o 20:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
nebolo to nic, ozaj. ja som sa tiez bala, ale len ak to robia s uvz kontrolou, bo moja gyn povedala, ze niekde to robia bez. tak by som to nedovolila
13. aug 2008 o 20:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja sa vobec nebojim vpichu...ale skor toho, aby som nemala potom potrat, kedze aj take riziko tu zial je...
A bez uzv. by som si to nedala robit veru ani ja...
13. aug 2008 o 21:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
morfol. uzv je ten 3D?
13. aug 2008 o 21:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
morfologicky ultrazvuk - morfologia plodu sa myslim robi na lepsiom 2D. Doktor pozrie vnutorne organy plodu. Hlavne sa zameriava na srdce a mozog (lebo tam je vraj najviac odchylok),ale aj chrbticu, creva, ladviny atd. a popripade potom prepne do 3D aby prezrel aj telo ako take - tvar ci nema typicke crty postihmutia, rastepy a podobne, nozicky, rucicky ...atd. Ale toto je "len" na 90%,neviem o niakom doktorovy, ktory by ti zarucil viac percent (ak je vsetko ok) len vdaka tomuto ultrazvuku. Amniocenteza je vraj na 100%,ale vyluci iba chromozomalne poruchy,hlavne DS.
14. aug 2008 o 07:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
dakujem, mi povedala sestricka, ze medzi dvoma uzv musi sa uplynut 3 tyzdne, ale neviem ako je to mozne ak to robia kazdy mesiac. ambulatne a potom by som cakala 3 tyz. na 3D ale tyzden na to zase ambulancia. lebo kvöli 3D nevynecha gynek. mes. kontrolu. asi nepoviem im pravdu aby som mohla ist.
dakujem bzucinka hned si idem vybavit termin, len som si nebola ista
14. aug 2008 o 08:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Bzucinka nic nie je na 100 %.. Aj amnio je na 99 %...
A tie testy
14. aug 2008 o 08:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Nahodou som potlacila ..sorryyy...
Takze dokoncim, Tie testy su mozno tak na 50 % ak nie menej...kedze su tak falosne pozitivne :((( Myslim tie vysetrenia v cca 8 tt. a AFP... Ale to si myslim len ja, bo som na to riadne nahnevana.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
14. aug 2008 o 08:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
som teraz volala na genetiku ci tam nevie niekto o tomto morfologicko 3/4 D uzv, uz mi z toho sibe, a tam mi poveala sestricka, ze teraz tam mali pac, ktorej vysla pravdepodobnost na DS 1:2, ale to sa nemusi potvrdit
14. aug 2008 o 08:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok