Trochu menšia hlavička v 26. týždni

28. okt 2020

Ahojte prosím Vás na každom ultrazvuku mi dok vraví že hlavička je trosku menšia ...
Bola som na veľký utz v 1.trimestri ,následne na morfologicky v 2.trimestri tam mi taktiež povedala doktorka že hlavička je trosku menšia ale neriešila to ...
(Cca je tam rozdiel menšia 3-4dni )
Myslite že ak by bola nejaká “vada” plodu už to zistia z utz?co mám robiť ?velmi sa bojím ...🙏

ivikbloom
28. okt 2020

ahoj , ja som to tak mala pri dcere, ale az ked som chodila na vysetrenie do nemocnice pred pôrodom, ale tiez to neriesili len skonstatovali a nic vsetko v poriadku

lucijalucy
28. okt 2020

3-4 dni mne osobne nepríde ako niečo strašné. Keby to boli týždne, bolo by to iné. Hlavne kľud, bábätko je a bude v poriadku 🤗 Dobehne všetko čo má. Netreba sa riadiť tabuľkami 🤦🏻‍♀️ Ak by išlo o niečo vážne, podľa mňa by ťa na to lekári upozornili. Prajem veľa zdravia ♥️

monro
28. okt 2020

Mám tomu rozumieť, že hlavička je oproti ostatným rozmerom menšia o 3-4 dni? To vôbec nič neznamená a čudujem sa, že doktorka toto spomína. Problém by mohol byť ak by všetky merané údaje sedeli na 26.týždeň a hlavička na 23 týždeň.

macko1007
4. nov 2020

moja zaostavala vo vyvine o 4tyzdne..rodila som v 38tt a odpovedala na 34tt.. 46cm a 2350g ..vsetko chvalabohu v poriadku a aj teraz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre